Avansert søk


Styremøte 220216

Referat – styremøte SBK 17.2.22

Tilstede:

Gorm Norstad, Jan Talberg, Tommy Blom, Per Rømoen, Ivar Rotefoss, Arild Lysaker, Jan P. Johannesen og Roar Johansen (referent)

Forfall: Ingen

Møte ble avholdt på Musikkhuset, Greåker fra 16:00-17:55

Saksnr

Sak

Kommentar

1

 

Forberedelse årsmøte (dato/valg/ annet)

Årsmøte fastsettes avholdt 21. april.

Styreleder tok en spørrerunde av mulige gjenvalg, og gir innspill til valgkomiteen.

Andre praktiske forberedelser fordeles på styret

2

Tempo BK i Halden avviklet, de skal selgesine Bridgemore.

Pris på de 10 apparatene de har kan være gunstig, men det er driftsutgifter i form av lisens på programvare og antakelig noe høyere forbruk av kortstokker. Det trengs erfaringsmessig god internettlinje ved bruk, da bruken er knyttet til en sky-tjeneste.

 

Styreleder i samarbeid med Jan T. sjekker nærmere om erfaring ved bruk, forventet salgspris og om vi må komplettere med flere for å sikre at det er nok til våre spillekvelder.

 

Styreleder sender en henvendelse til alle tidligere medlemmer i Tempo og invitere aktive spillere der til våre klubbkvelder.

3

Plan for rekruttering fremover v/Tommy / Ivar

Rekruttering må fokusere på både forhenværende spillere som har tatt en pause, og nye spillere med oppsatte kurs.

 

Vi har en liste over våre tidligere medlemmer som gjennomgås med sikte på å invitere tilbake til fysiske spillekvelder. Vi sender en mail til aktuelle og spør om de er interessert, og evt hva som skal til for å få interesse.

 

Rekrutering av unge, der vet vi at det viktigst på sikt er å komme inn i skolene. Tommy vil kontakte skoler eller lærere på skoler for å sjekke mulighet for valgfag, eller mulighet for å lage et kvelds- eller helgearrangement for å reklamere for bridge.

 

Noen av styrets medlemmer har støttet opp om forbundets kurs på nett, og Harding har flere av oss på lista for støtte under digitale arrangement. Styret tar kontakt med forbundet for tips om hvordan vi kan nå interesserte og søke å nå slike for oppsetting av et kurs i vår regi.

4

Kjøp av hjertestarter v/Gorm

Musikkhuset har allerede gått til anskaffelse, så kjøp i vår regi er ikke lenger aktuelt. Utleier vil kontakte alle leietakere med invitasjon til kurs. Klubben oppfordrer da flest mulig om å takke ja. Dette kommer vi tilbake til.

5

Status hjemmesiden v/Arild

Vi har fått egen side med mer funksjonalitet. Gå til sarpsborgbridge.no

Vi må bli mere aktive, og ha en ansvarlig redaktør. Kanskje legge ut et spill fra spillekveld hver gang. Arild deler påloggingsinfo med sekretær for å dele på jobb med oppdatering. Andre medlemmer oppfordres til å melde inn informasjon og spill.

6

Regnskap v/Per

God økonomi, det var særlig gode resultat under pandemien. Vi må nå få fart på de fysiske spillekvelder, driften nå er dyrere enn inntjening, noe vi håper snur raskt. Vipps er blitt litt lite funksjonelt i forhold til tidligere der vi kunne klikke av hva vi betalte for. Men dette finner regnskapsfører normalt ut av, sett gjerne i tekstfelt hva du betaler for.

Regnskap for 2021 viser gode resultat, dette kommer styret tilbake til på årsmøte.

7

Tur til Køben? v/Jan T.

Tidligst til høsten hvis styret skal gå for et slikt arrangement. Må stabilisere kvelder først, og komme tilbake til det. Styret tar opp saken litt ut på våren.

8

Kjører vi tradisjonell Eggeturnering i uke 8 og hvem tar i så fall ansvare? Roar og Jan ?

Vi kjører eggeturnering neste torsdag, RJ og Ivar tar arrangementet.

Etter styremøte ble dette avlyst og det blir da ikke noe arrangement denne våren.

9

Annet

 

       

 

Styremøte 220512

 Referat – styremøte SBK 12.5.22

Tilstede:

Gorm Norstad, Jan Talberg, Tom Gjøs, Per Rømoen, Ivar Rotefoss, Jan P. Johannesen og Roar Johansen (referent)

 

Forfall: Ingen

 

Møte ble avholdt på Musikkhuset, Greåker fra 16:30-17:55

 

Saksnr

 

Sak

 

Kommentar

1

 

Drift av hjemmesiden sarpsborgbridge.no

 

Vi trenger en redaktør som tar ansvar for oppdatering. Vi betaler en lisensavgift for egen hjemmeside med tilleggsfunksjonalitet og må bruke siden aktivt. For å få flere brukere kan det gjerne legges ut spill fra spillekveld hver gang.

 

Arild deler påloggingsinfo med sekretær for å dele på jobb med oppdatering. Det trengs i tillegg opplæring.

 

Medlemmer oppfordres til å melde inn informasjon og spill.

 

2

Bridgens dag 2022

Lørdag 3. sept er det bridgens dag, samme tidspunkt som FOSS turnering.

 

Vi satser på å ha en stand på Amfi Borg. Det må settes opp ett par bord og gjennomføre en seanse med spilling og en vert som snakker med folk.

Jan T og Tommy B tar ansvar for gjennomføring. Ivar kan delta, men det trengs flere.

 

Det kan være hensiktsmessig å tilby et kurs for nybegynnere slik at interesserte får et tilbud så raskt som mulig. Ivar kan bidra men ønsker ikke stå som ansvarlig kursleder.

 

Anne Hjemmen (aghjemm@online.no) tilbyr hjelp til tiltak kan løfte bridgen.

 

Styret har tidligere drøftet tiltak på klubbkvelder for å kunne tiltrekke oss spillere som ikke er like opptatt av konkurranse. Vi ser på puljedeling der det kan være mere kosebridge/kosepulje i klubben. Men da må vi både rekruttere, og få tilbake gamle spillere i klubben.

 

3

Kontakt med tidligere medlemmer

Vi har tatt ut liste over tidligere medlemmer som ikke spiller-, eller spiller svært lite i klubben. Navneliste lagt ut, men vi får ikke kontaktdata fra disse listene.

 

Ved kontakt/oppringing bruker vi et forhåndsoppsatt spørreskjema, og særlig fokusere på om de trenger hjelp med å finne makker.

 

Styret deler på å ta kontakt med personer som vi håper å aktivere på våre klubbkvelder.

 

4

Turneringsutvalgets mandat

Det har ikke vært noen spesielle merknader til terminoppsett eller turneringsavvikling tidligere.

Tom lager utkast til terminliste for endelig godkjenning i styret.

5

Regnskap v/Per

Budsjett er lagt opp etter forutsetning om et gjennomsnitt på 10 bord. Vi ligger noe lavere med et snitt på 8 bord. Det gir en mindre inntekt.

 

God inntekt på Grasrot, takk til alle som har klubben som mottaker.

Regnskapet så langt i år er noe under budsjett.

 

7

Tur

Det er interesse for en sosial sammenkomst, kom også opp på årsmøte. Mulig å ta opp planen om en København tur med DFDS, etter mønster av turen som ble avlyst under pandemien. September kan i tilfelle være aktuelt tidspunkt.

 

Jan T sonderer og tar planlegging videre om det blir aktuelt.

 

8

Eventuelt

Intet, møte avsluttet.

       

 

Siste sommerbridge blir 16. juni

Grunnet dårlig oppmøte, vedlikeholdsarbeid på folkets hus i juli, samt den svenske og norske bridgefestivalen i  slutten av juli/starten av august, har styret besluttet at vi avslutter sommerbridgen etter 16. Juni. Vi håper på rekordmange bord de to siste gangene før vi starter opp igjen i august.

Resultater fra 4.kveld i maiturneringen.

 Kveldens vinnere ble Martin og Ole. I sammendraget har Martin en solid ledelse på de andre i klubben.

JEG MINNER OM SOMMERAVSLUTNINGEN 18.JUNI I VANSE. Spillingen starter kl.14.30. Pizza serveres i pausen.

I helga starter EM i bridge for nasjonslag. Vi heier på våre lokale damer og håper de gjør det godt. Vi har et solid damelag.