Avansert søk


BRIDGE KURS

Klubben vil prøve å holde et kurs i høst.

Da er det viktig at vi alle gjør en jobb og prøver å skaffe folk til kurset.

Gi beskjed til kollegar på jobb eller private som du kjenner.

Påmelding til vår dyktige leder Ivar

Hvilken farge har makker?

Multi 2 ruter er en populær konvensjon som viser en svak hånd med enten 6 kort hjerter eller spar. Noen ganger er det ikke så lett å vite hvilken farge makker har, og det kan det bli problemer. Hva ville du gjort med Geir Helgemos hånd?
QJT63
93
A976
A9

Makker åpner i første hånd i gunstig sone som er den nevnte Multikonvensjonen. Nestemann hopper til 4 kløver som viser minst 5-5 i kløver og en major. Du passer foreløpig og hører nestemann si 4 ruter som ber om majoren. Makker passer og nestemann melder 4 hjerter. Stamper du i spar?

Geir Helgemo meldte 4 spar da det virket sannsynlig at det var makkers farge. Da vil det på en god dag stå 4 spar. Dette var ikke en god dag! Makker hadde dessverre svake to i hjerter, så du blir spillende 4 spar på 5-1 tilpass.

Hele spillet:



4 spar kostet 1100 i beter. De norske damene gikk 1700 i bet på spillet, sannsynligvis etter et lignende meldingsforløp.

Mange bruker dobling av en majormelding hos motparten etter Multi som pass/correct, altså pass om du har motpartens farge og meld om du har den andre, men hvor høyt gjelder egentlig dette? Det er lurt om du avtaler dette med makkeren din!

Feil Resultater

Resultatene fra siste kveld er bare fra runde 2.

Dette vil bli rettet opp senere.

Send din hilsning til de norske lagene!

Jeg synes det er altfor få hilsninger til det norske laget når det går så godt. Alle kan kommentere dette innlegget og sende en hilsning, så videreformidler jeg den til lagene/personen. For å kommentere må du logge inn, og det gjør du oppe i høyre hjørne. 

De som ikke har aktivert brukerprofil må sende en epost til bridge@bridge.no og be om at denne aktiveres.
Bare medlemmer av Norsk Bridgeforbund kan logge inn.

NY FANE

Da har jeg laget en ny fane som heter Ukens Spill.

Her vil Harry Arne legge inn spill som er spilt fra en Kragerø spiller.

De fleste spillene vil bli fra klubben, og han satser på å legge inn et nytt spill hver uke.

Da er det viktig at hvis du får til et bra spill, eller er motspiller til et flott spill er det viktig at du tipser Harry.

Øverst på hjemmesiden ser du fanen ukens spill.

Først spill er fra KM Mix i Arendal, og her var det Mette som briljerte.

Terminliste høsten 2014

Her finner du terminlista for høstsesongen 2014.

SERIEMESTERSKAPET

Til helgen går første del av seriemesterskapet i 4.divisjon.

Vi stiller denne gang med 2 lag.

På lag Wefald spiller : Ole Jørgen,Torgeir, Ivar og Jon.

På lag Chediak spiller : Vicky,Harry Arne, Jan og Stig.

Begge lag bør ha god mulighet til å kjempe i toppen.

 

 

BRIDGEKURS

Torsdag den 15 November kl 18.00 starter vi Bridgekurs for nybegynnere I klubbhuset.

Kurset er gratis og lærer er Kai Jørstad,

Veteranlaget imponerer i EM

Veteranlaget imponerer i EM

Grunnspillet i Veteranklassen i EM for nasjonslag i Opatija, Kroatia, var ferdigspilt i dag. Det...

Seniorene vant innledende!

Før siste kamp så det ut til at seniorene måtte kjempe om 2. plassen i innledende Monrad, men en kjempeseier mot Danmark samtidig som Polen gikk på en smell mot Belgia førte våre herrer rett til topps!

Nå tar de med seg flest VP av alle de ti lagene som går til finalespillet. Jeg har ikke fått det bekreftet, men tror de får ca 20 VP med videre. Deretter får lagene etter de litt mindre helt ned til 10. plassen som får 0 VP. Nå har jeg tro på EM-gull!

Resultatliste

I morgen har det åpne- og damelaget fridag, mens seniorene skal spille følgende kamper:
10:30 mot Polen på BBO
14:30 mot Sverige på BBO
17:20 mot Irland på BBO

Seniorene spiller altså hele dagen på BBO!


Glade gutter! F.v: Peter Marstrander, Helge Mæsel, Tor Bakke, Arve Farstad og Roald Mæsel. Rune Anderssen var ikke tilstede da bildet ble tatt.


Danske Christina Lund Madsen som er reporter for EBL ville ta en "selfie" med seniorherrene!