Avansert søk


God Askerinnsats

Pål og Thorbjørn ble nr 3 i Osloimpen. En relativt sterk turnering på lørdag med IMP across the field, 60 spill og 22 par. Paret var bare 10 poeng fra å vinne. Se detaljene her>>> 

Dobbeltseier til Hamar BK i kretsmesterskapet for lag!

På Tretten lørdag 22. februar tok et lag fra Hamar BK en fin sier i kretsmesterskapet for lag Laget besto av Jon Helland - Per Ove Moe og Rune Romsås - Svein Myklebust. De tapte første kamp i innebyrdes oppgjør mot det andre Hamar- laget, men deretter fulgte bare seiere. Gratulerer! Bra jobbet.

Før siste kamp lå de jevnt med Gudbrandsdal 2 som de skulle møte.De vant denne kampen suverent og takket være deres storseier her klarte det andre Hamarlaget med Marie Holenbakken - Tor Mentsen og Lisbeth Aulid Eide - Asbjørn Skramstad å sikre andreplassen, dermed dobbeltseier til de to lagene som deltok fra Hamar BK.

Det deltom 9 lag i A-puljen og 7 lag i B-puljen. Vil også benytte anledningen til å takke arrangørene for et flott arrangement.

Asbjørn Skramstad

 

 

Winter Games - pene pengepremier

I de "vanlige" WBF (VM) og EBL (EM) mesterskapene spilles det for heder og ære, samt medaljer. For de som klarer å gjøre det bra i det meget sterke mesterskapet Winter Games i Monaco blir det både medaljer et fint påfyll i lomboka.

I hovedturneringen ZIMMERMANN CUP for lag deltar det 64 lag. De 16 beste som går til sluttspill er "i pengene", og vinnerlaget stikker av med hele 33.000 Euro (noe over 340.000 norske kroner), og 21.000 Euro for laget som blir nr. 2. 

I den påfølgende Board-A-Match turneringen for de som er slått ut i lag er det også bra betalt. Vinnerne får 8.000 Euro (A-finalen) og 4.000 Euro (B).

Til helgen spilles så parturnering hvor vinnerlaget stikker av med 10.000 Euro.

Vi kommer mer tilbake til dette mesterskapet med både spill og resultater utover i uken.

 

Sandemesterskapet 2020

Johnny Hofseth – Jan Frode Karlsen, Haga og Aurskog BK – Jessheim BK gikk seirende ut av årets fulltegnede utgave av Sandemesterskapet. Nærmest fulgte Roger Olafsen – Vibeke Hellner, men nok en topp plaasering, med Svein Arild Naas Olsen – Johnny Hansen, BK Norrøna – Larvik BK. Premie også til Bjørn Helgeby – Simen Sørlie Helgeby med sin 8. plass.

Det deltok rekordhøye 32 par fra hele 18 forskjellige klubber.

Tusen takk til vår dyktige stab som nok en gang sørget for et vellykket arrangement.

I samme åndedrad gratulerer vi Vibeke Hellner med Sparmestertittelen noe som ble oppnådd etter å ha sikret seg 2,25 mesterpoeng i årets 4. divisjonsspilling for Asker BK. Med det er hun den 11. høyeste rangerte i klubben når det gjelder mesterpoeng.

 

Ny nyhetsartikkel

 Hei.Dere kan melde dere på turnering i mosjøen den 18/04.19/04-2020,gå til turnering og melde dere på der.

det er spilling til Torsdag

 Har fått noen spørsmål om vi spiller til Torsdag p.g.a fredagsspillinga.

Vi kjører vanlig dag på Torsdag.

På Fredag er det 11 par hittil men plass til mange flere så kontakt jan om dere ønsker å spille.