Avansert søk


God Jul og Godt Nyttår

Første spillekveld 2023 blir onsdag 4.januar

God Jul og Godt Nyttår!

Styret

 

Godt nytt bridgeår!

Styret ønsker sine medlemmer et godt nytt bridgeår. Vi vil etterhvert komme med mere info om hva som kommer. Klubbmesterskapet for par starter neste tirsdag, og det vil de nærmeste dagene komme informasjon om hvordan mesterskapet innrettes. Vi ber dere videre følge med på ulike KM utover vinteren. Vi vil legge ut påmeldingslinker så fort disse er klare fra kretsen.

Årsmøte blir 31.01 kl. 1800. Saksliste vil komme nærmere, men det er i all hovedsak ordinære årsmøtesaker. Hvis medlemmer har innspill til enkelte saker så ber vi disse komme styret i hende senest 17.01. Oppsigelser av verv skjer til Geir M, som er leder i valgkomitéen.

Det ble spilt julebridge på Koppang i jula. Vi var representert med to hele par, uten videre suksess. Heldigvis har vi også Jon Sagbakken på medlemslista vår, og det var bra - han vant hele kvelden sammen med Borgar Lunheim.

Sjøl ble jeg utsatt for julebøll i følgende spill, og det var som det ofte pleier: 12 blir til 13 blir til 11.

Som nord åpnet jeg 1 kløver. Øst går inn med 2 spar og makker i syd melder 3 hjerter. Ikke lenge etter skal jeg spille 3 NT.

Øst, forøvrig Stig Vestveit, tenker ei lita stund før ruter konge noe overraskende ligger på filten. Hva nå?

Ja, det var jo et ekstremt fordelaktig utspill. Ruter konge ut er vel et desperat forsøk på å finne makker, men har gitt meg ei gavepakke. Jeg kan nemlig få kappa opp ruter-knekten i vest, og hvis hjerteren i tillegg løser seg så er jeg inne for tretten stikk!

Først sjekker jeg ut hjerteren, og på andre runde hjerter følger vest med knekten.

Dermed har jeg tretten stikk! Fem i hjerter og fem i kløver, og når ruterkutten også går har jeg tre stikk i ruter. Ganske tidlig, før jeg har ødelagt alle forbindelsene i kløver, spiller jeg meg inn i syd og sende i vei ruter 10. Vest dekker ikke, og jeg seiler den videre til.......

nettopp! Knekten hos Stig:

Det var et dristig utspill, men kronet med gevinst. Nå kunne enkelt ta for sparess, og to motspillsstikk var "kassa".

Toppkontrakta er forøvrig 6 kløver (aktuelt 6NT, men den er avhengig av snill hjerter) og i ledige stunder kan kanskje du og makker tenke ut hvordan dere best vil finne frem til denne (med innmelding fra øst)?

Ny nyhetsartikkel

Søndag 1. juledag kl 19.30 spleiser NBF og BK Missklikk på en gratis turnering i julegave for alle.  Det blir 24 spill som vanlig på våre kvelder og det blir klubbpoeng og kretspoengbonus (men ingen pengepremier denne kvelden).
 
Mandag 2. juledag kl 11-17 arrangerer vi en 42 spills kretspoengturnering. Her er det viktig med påmelding senest før midnatt på lille julaften.  Påmelding og mer informasjon her:  https://www.bridge.no/ruter/turneringsinfo/1/29026
 
Det blir kveldsturneringer hver kveld fra mandag 2. juledag som vanlig kl 19.30-22.10.  Klubbpoeng, kretspoengbonus (i anledning julen) og pengepremier både etter vanlig resultatliste og etter hcp-listen.
 
Vi lager en romjulsserie for kveldene fra 26. desember til 1. januar der premien er å få spille gratis en kveld i vinter med en ekte bridgestjerne.  De tre som stiller opp som premier i denne serien er landslagsspiller Christian Bakke (med bl a seier i Vanderbilt nå i 2022 og seier i European Champions Cup 2021), tidligere landslagsspiller Espen Lindqvist som blant annet er to ganger europamester for Norge samt superstormester Tormod Røren med utallige suksesser innenlands og internasjonalt.  To av premiene går til de best plasserte Missklikk-medlemmene i "scratch-serien" og en går til den best plasserte Missklikkeren i HCP-serien. De to beste resultatene teller.  Premiene i denne serien er altså forbeholdt deltakere som var medlem i BK Missklikk ved første spillekveld man deltar i serien.  Ikke medlem ennå?  Meld deg inn ved å vippse kr 50,- til 725570.
 
Som om ikke alt dette er nok så blir det Dagbridge kl 12-14 hver dag i romjulen med 18 spill, klubbpoeng og makkergaranti.

Resultatet 4/1-2023 er klart

Gårsdagens resultat er klart. Gratulerer til Egil og Terje, som vant komfortabelt.


I går var første kveld i klubbturneringa.

Numedalsmix 2023

INVITASJON
 
NUMEDALSMIX 2023
 
 
Arrangeres av Flesberg bridgeklubb
søndag 8. januar 2023
på Flesberg samfunnshus kl 11.00
 
pris: kr 400 pr par
48 spill
 
Påmelding innen 6. januar:
 
Kontaktperson: Anne Marit Knutsen, mobil 920 60 136
 
 

Resultatet 13/12-2022 - Noe forsinket sluttresultat Førjulsturnering

Resultatet for 13/12-2022 ble publisert kort tid etter at spillekvelden ble avholdt. Pga sykdom ble det ikke laget nyhetssak og turneringa vi var inne i, Førjulsturneringa, ble ikke oppdatert. Her publiseres sluttresultatet i denne turneringa.


Trykk på "Les mer..." for å se sluttresultatet i Førjulsturneringa.

GOD JUL

Håper vi ses 27 desmeber kl 16.00

GOD JUL ALLE SAMMEN!


 

Gratulerer til superlaget vårt

NM-laget vårt med Ragnar K, Ragnar M, Arve M og Arild N har gått videre til fjerde runde etter å ha knust Nøtterøy via Realbridge på tirsdag. Synd at koronaen hindret andrelaget i å ta seg videre og møte elitelaget i finalen til tross for at de var uten tap. Vi ønsker dem lykke til videre.

Juleavslutning 2022

34 medlemmer deltok på juleavslutningen med kortspill og matservering.

Det ble en minneverdig avslutning av året 2022. Spesiell takk til Kari med assistanse av Bjørg for at vi fikk det hele gjennomført.

God Jul og minner om at første spillekveld 2023 er tirsdag 3. januar.