Avansert søk


Avholdt styremøte

 Styremøte i klubben ble avholdt 22.11. 

 

Referat fra styremøtet HER.

Bridgesøndag 21. november

Søndag blir det bridgesøndag for barn og voksne i Festsalen på skolen fra kl 12-15. Eirin tar med verdens beste kanelboller. Alle som har vært med på bridgen tidligere er velkommen, samt foreldre + søsken fra 4. klasse og oppover som ikke har prøvd bridge før. 

Tirsdagshandicap

Tirsdag 16. bød på festivalens første handicapturnering, og Asle og Randi Pedersen fra Grimstad toppet lista over de 20 parene da turneringsleder kom og sa at turneringen var slutt.

Spill 3 ga spillefører en god sjanse til å vise sine kunster:

S/Ø-V

                     E 5 4
                     5 4 2
                     E K 10 8 5
                     7 5
K Kn 9 7 6                        D 8
-                                       K D Kn 9 3
Kn 7 6 3                           D 9 4 2
D Kn 3 2                          E K
                    10 3 2
                    E 10 8 7 6
                    -
                    10 9 8 6 4

Nord åpnet med 1 ruter og etter 1 hjerter fra Øst og 1 spar fra Vest ble sluttkontrakten 3 NT.

Kløver ti i utspill gikk til esset, og tre ganger spar godspilte den fargen. Så var det bare å komme inn på bordet da. Nord returnerte hjerter etter spar ess til kongen og esset og ny hjerter ble vunnet av nieren. Nå er det som du ser bare å ta kløver konge og spille tre ganger hjerter. Syd er inne og må la bordet få resten. Ikke alle klarte den prøven, og spilte ruter, men da ble det fem stikk til motparten og bare 20 % score i stedet for ti stikk og 95 %.