Avansert søk


Utsatt oppstart i Stavanger BK

Først og fremst vil styret i Stavanger BK takke for året som er gått og samtidig ønsker vi dere alt godt for året som vi snart skal inn i.
Desverre er smittesituasjonen i regionen slik at vi må avlyse den planlagt oppstarten neste uke. Vi vil komme tilbake med mer informasjon så snart vi vet mere ang når det blir oppstart igjen.
Styret

Delta på RealBridge

Det informeres om at Sømna BK setter opp klubbkveld på RealBridge torsdag 14. januar kl. 18.10. Alle interesserte kan delta.
Mer informasjon om dette legges ut på hjemmesiden til Sømna BK
https://www.bridgekrets.no/Kretser/NBF-Helgeland/Klubber/Soemna-BK

Spillingen koster 50 kr. Juniorer gratis. 

Lenke til turneringen på RealBrige:
https://play.realbridge.online/bt.html?p=210114125044&q=20210114SomnaBKSpiller

 

Medlemskap 2021

Håper alle vil forbli medlemmer i 2021, selv om det ikke blir spilling i starten av året. Satsene er som i 2020 (350,- for standardmedlemskap og 100,- for klubbmedlemskap). Evt. lisens kan dere se bort ifra nå.

Vi foretrekker at betalingen av medlemskapet skjer via VIPPS og helst i første del av januar.  VIPPS-mottaker heter "Lillehammer bridgeklubb". Legg gjerne på 2 % på VIPPS-innbetalinga (VIPPS-gebyr).

MER INFO. får dere ved å trykke på "Viktig info" eller "Les mer" til høyre. GODT NYTT ÅR!

Klubbmesterskap for par begynner 19.01

Vi begynner med Klubbmesterskapet for Par. Dette har vært et klippekort-mesterskap for Geir og Odd Harald gjennom 10-15 år, men vi sier som United-fansen: "I år, daaaaaaaaa........!"

Vi vil spille på RealBridge, ihvertfall inntil vi kan åpne opp for noe annet. Klubbmesterskapet vil foregå de 8 neste tirsdagene, der alle kvelder teller med i sammenlagtresultatet. Hvis paret blir fraværende en kveld vil de bli tilkjent 40% score denne kvelden. Paret må spille intakt 6 av 8 kvelder, og kan ha vikar to av de andre kveldene (minst én i det opprinnelige paret må spille, selvfølgelig). Hvis paret trenger en vikar så oppfordres det til at man tar kontakt med noen i klubben først, hvis noen er ledige. Vi kommer til å spille 25-30 spill hver kveld, fortrinnsvis 9 runder a 3 spill.

Vinneren blir kåret ut fra gjennomsnittsprosent-score av de 8 kveldene.

Vi var 4,5 bord på tirsdag, og venter 1,5 bord til - så da håper vi at vi ihvertfall er 6 bord - omtrent som normalt de siste årene.

Vi ønsker lykke til!

Bjørn Brovold er gått bort

Det var med sorg vi mottok budskapet om at våre kjære bridgespillende venn Bjørn Brovold sovnet stille inn 29. desember. Gressvik Bridgeklubb sender sin dypeste kondelanse til Bjørns etterlatte. I Gressvik Bridgeklubb vil den lune - utflyttede trønderen - bli husket for sitt smittende humør - og sine alltid kjappe kommentarer.  Han var også en meget analytisk bridgespiller som behersket det meste innen bridgesporten. Ved Bjørns bortgang blir det et hull det blir vanskelig å fylle i bridgesmiljøet i Fredrikstad. Bjørn ble 91 år gammel.

Basisbridge 1

Siste opplag utsolgt - usikkert om den trykkes opp igjen.

kr 100,00

WBT top 16 - De gamle var eldst

I invitasjonsturneringen for 16 topp, internasjonale par var det evigunge Bob Hamman (82) og Bart Bramley (78) fra USA som gikk til topps. Brogeland-Lindqvist lå på 2.plass før siste spilledag, men fikk det ikke helt til å klaffe siste dag og ble til slutt nr. 7. Helgemo-Helness startet svakt, men avsluttet skarpt og ble nr. 4, like bak 3.plassen.

"Hva i all verden" tenkte nok mange da Helgemo-Helness spilte mot to av de yngre verdensstjernene, amerikanerne Brad Moss og Joe Grue. Her er meldeprøven Grue (øst) fikk som giver med alle i sonen:

Noen åpner med slikt, men Grue passet. Helness (syd) åpnet med svake 2 hjerter. Moss (vest) doblet opplysende, og nord sa pass. Hva ville du meldt nå?

Det virker veldig normalt å si 3 spar. Han ville gjerne hatt en femte spar for den meldingen, men med 11 poeng må han invitere til utgang. Jeg ble veldig overrasket da Grue passet og gjorde om doblingen til straff. Det er klart at det ofte kan være bet i 2 hjerter, men det er en alt for stor og farlig sats å ta da N/S godt kan vinne 2 hjerter om kortene deres sitter godt sammen. Og det gjorde de:

N/S hadde fin tilpasning i ruter og Helgemos kort som blindemann var helt perfekte mot syds hånd. Vest startet med spar ess og spilte spar til østs konge. Grue skiftet til ruter, antagelig i et håp om at han skulle kunne få seg en stjeling. Vest la i ruter konge. Inne på ruter ess ble hjerter konge spilt og fikk vinne stikket. Så spilte Helness kløver for å bryte forbindelsen mellom øst og vest, og da var alt bare is og brus. Forsvaret fikk kun for de to sparstikkene, ett stikk i kløver og trumfesset - ni stikk og en fet +870 til notering. Vanlig resultater var 4 spar med en eller to bet.  

Godt nyttår!

Så skriver vi 2021, og styret i klubben ønsker alle et godt nyttår! Forhåpentlig vil vi møtes ved bridgebordet igjen om ikke så altfor lenge!

Men vi avventer fremdeles oppstart av spillingen - foreløpig ut januar -  og vil kom med oppdateringer så snart vi har informasjon om når det er mulig å starte opp igjen.

Stay negative, but be positive!

 

Avlyst

 På grunn av Coronarestriksjoner, er Spillingen Mandag 18. Januar Avlyst.

Hilsen Styret

Fortsatt ingen oppstart

 Vi håpet vi kunne starte opp igjen 18 januar, men det er fortsatt smitte i byen. Selv om de fleste smittetilfellene er under kontroll, så vil vi vente med å starte opp til dette er under full kontroll.

Det er også usikkert hvordan de nasjonale retningslinjene vil være for de neste ukene. Derfor utsetter vi oppstarten. Vi vil komme tilbake til ny dato....og vi lover å starte opp så fort som mulig!