Glåmos-laget "Pål Stefanz" vant lagkamp-serien "Den uheldige engerdøl". Laget besto av Eirik Sandkjernan, Steffen Brynhildsvoll, Åsmund Sandkjernan og Pål Rønning fra Glåmos BK. I finalen møtte de "Ruter 7" bestående av Stig Vestveit, Jørgen Petter Nermo, Odd Harald Sundet og Geir Moen. Vinnerne lå under med 14 IMP halvveis, men en forrykende avslutning av andre halvdel førte gutta frem til seier. Engerdal BK gratulerer vinnerne!
Vi sier også tusen takk til alle deltagere; i alt var vi 8 lag, og vi er godt voer 30 spillere som har vært involvert underveis. Det har vært god logistikk i kampene, takket være at hvert lag har tatt ansvar for gjennomføringa.
Det ble kun spilt for heder og ære, og klubbpoeng. Samtidig er vi glad for å ha gitt et tilbud om lag-spilling. Vi har gjort noen erfaringer og notert oss disse, og det er nok veldig sannsynlig at vi vil forsøke å organisere lagserie også senere. En turneringsform det kunne vært ekstra moro å teste ut er "Board-a-match". Dette er en type lagkamp der vunnet spill gir 1 poeng, uavgjort 0,5p og tapt spill gir 0p. Differensen mellom scorene har ingenting å si - i slike kamper er både kontrakt og overstikk ekstra viktige!
Videre i saken referer jeg til noen spill som svingte ekstra i kampen.