Avansert søk


Ny nyhetsartikkel

 Siste kveld i årets vinterturneing ble vunnet av det gode Lyngdalsparet Carl J. Knutsen og Karl Olav Hansen. Gledelig er det å se at flere av de ferske bridgespillerne som gikk på begynnerkurs i høst, allerede er begynt å hevde seg i klubben. Speisellt Terje Theisen og Jerome Paturel fikk fine plasseringer på tirsdag. Også Andre' Kolnes fikk over middels. Veldig bra gutter!!! Dette lover bra. Så bare husk at tida jobber for deg og etter hvert som ferdighetene i dette flotte spillet øker, øker også gleden ved det grønne bordet. Bridge er et fantastisk spill!!

Neste tirsdag er det en enkeltkveld med spilling. Og tirsdag 23.april starter maiturneringen i klubben. VÅREN ER KOMMET!

Påske- og Pinsebridge

Midt-Telemark inviterer til LIFJELLCUP 28 april!
Det starter klokken 11 og koster 600,- pr par.

Påmelding og mer info er her

 

Vi inviterer som vanlig til: 

 

Kretspoeng KM lag

Det har kommet inn flere spørsmål angående manglende utdeling av kretspoeng fra KM lag. Pga. sykdom og ferieavvikling i forbundet, har utdeling av mesterpoeng i alle lagturneringer blitt utsatt. Turneringen har blitt rapportert, og poengene vil bli utdelt så snart forbundet har tid.

Innkalling

Årsmøte i Ski Bridgeklubb holdes 25.4.2019 kl 1815 i spillelokalet Folkets Hus.

  

 

 

Saker til behandling må sendes styret skriftlig innen 12.4.

 

 

 

Det blir Simultanturnering for alle som ønsker å spille (behøver ikke være medlem)!

 

 

Vel møtt!  

 

 

 

 

 

 

Utklassing

Imponerande siger til Ole Herman-Ketil på samspelkvelden med snaut 70%. Resultat på heimesida til Sogndal BK.

Ny nyhetsartikkel

 Raymond og Ronny ble vinnere av Handicapturneringen.

Når avstanden blir stor.....

....mellom teori og praksis!

Følgende giv var utdelt i tirsdagens handicap-turnering:

Bridge+More har en artig funksjon med analyse av hvor mange stikk de forskjellige hendene optimalt kan få i ulike kontrakter. Grønn angir toppkontrakta, denne gangen er 5ru i nord det som gir best betaling (markert grønt i tabellen). Spilt fra syd er det bare ti stikk fordi hjerter ut fra vest etablerer det tredje motspillsstikket på direkten.

En teoretisk vei til toppkontrakta kan være at Ø åpner 1 spar, syd melder inn 2ru, pass fra vest og nord støtter nå ruter konstruktivt ved å vise egen åpning. Mange nord-spillere ville her brukt 2 spar for nettopp dette (overmelding av motpartens åpning viser god støtte til makkers innmelding). Syd vil nå ha interesse av å finne ut om også nord kan bidra med litt hold i spar; i tilfelle vil NS forsøke å spille 3NT. Når nord slår av denne invitten til 3NT er det et greit forsøk å melde 5 ru istedet.

Men, dette er bare teori, selvfølgelig. Blant 6 bord på tirsdag var det 6 forskjellige sluttkontrakter det skulle spilles om:

For å få 11 stikk i ruter i nord må du gjette riktig i kløver. Der nord bremsa i 3kl oppsto det kanskje en meldemisforståelse, men som vi ser av analysen øverst er det 8 stikk med kløver som trumf. 4 hj er en interessant kontrakt, men ikke riktig denne gangen. Selvfølgelig har noen også prøvd seg i 3NT. Ett par har klart å lure til seg 10 stikk - disse er avbildet under, men anonymisert: