Avansert søk


Roald Mæsel skaper dramatikk i Tromsø

I går meldte han en storeslem med tre (!) esser vekk. Jeg har fått munnkurv av han om saken, men nå er du kneblet på hender og føtter, luringen? Snakker du negativt om meg i en eller annen sammenheng, legger jeg straks ut meldingsforløpet som ledet deg og din kjære bror til 7sp!

Det ble summet og tisket bak ryggen hans da han troppet opp i spillelokalet. "Dette antrekket har vi aldri sett her opp før. Han han klipt av beina på vadmelsbuksa?"

Paul benytter teorien om begrenset valg

På andre kveld i sommercupen vartet Paul Harreschou  opp med flott spill i 6 spar.Olav har referert spillet som har overskriften "Begrenset valg og show-up i sommerbridgen". Du kan lese om spillet her>>>

Sommerbridge 2015

kmlag2010okt_065.JPG16 par deltok i 4. spillekveld av Sommerbridgen 2015. Vinnere ble Håkon Arild Bergsrud - Sigmund Jørgensen foran Grethe Bjerkås - Hans Børge Bjerkås på andre og Rune Ditlefsen - Oddmar Nyseth på tredje..

Resultater og spill her.

En gledelig overraskelse

Terje Jørgensen og Ola Enget hadde tatt turen til Tune og kunne løfte henda høyt når kvelden var over. Kanskje går de for The Treble? MEd seier i Rendalen på mandag og Tune på tirsdag, så vil de vel knive best mulig om en seier også torsdag i Koppang.

Spillet under pekte seg ut som ekstra interessant. Ved alle fire bord var ØV i utgang, men resultatene varierte fra 4hj -1, 4hj +1, 4hj +2 og 3NT +3. Det mest interessante er hvordan du løser hjerteren best for minst 3 stikk? For enkelthets skyld sier vi at du går for toppen i 3NT på østs hånd, og får liten spar ut fra syd. Ruteren sitter 3-2.

Ny nyhetsartikkel Sommarbridge den 9 juli.

 Krutnes og Aklestad vant i kveld.

Tyra`s minneturnering

Fredag den 3-7 kl 1800 kan de inviterte komme til en uhøytidlig bridgeopplevelse med det sosiale som hovedfokus.

Vi starter kl 1800

Tor viser film fra NM Klubber

Gaute serverer godbiter fra kjøkkenet

Meld dere på  gaute@rosfjord.no

 

Sommerferie

Vi starter opp i starten av August

God Sommer