Avansert søk


6. Kveld sommerbridge

 11 par stilte til start på "sommerens" 6. kveld. Litt skuffende oppmøte egentlig, men folk valgte vel å nyte sommerværet i stedet for bridge i kveld. Var jo tross alt opphold store deler av kvelden. Seieren gikk i kveld til Jøran Aunan - Svein Ingar Sæther foran Olav Arve Høyem - Per Mælen som var en liten "åker" foran nummer 3 Edd Robert Stenbro - Arnt Ola Løhre.

I sammendraget har Svein Ingar Sæther tatt over teten foran Per Mælen med Olav Arve Høyem på tredje. Hele lista finner du HER.

Ny nyhetsartikkel

Klubben deltar på alle MP-turneringer.

Sommerfest 18. juni 2015 kl 1700

Siste spillekveld før sommerferien 25. juni 2015 kl 1800

Magdi arrangerte sommerbride onsdag 01. juli - 05. august 2015 Sogn hagekoloni Felleshuset. Stort sett veldig bra fremmøte.

Første spillekveld etter sommerferien 20. august 2015

Julebord 17. desember 2015 kl 1700 mat så spilling hovedturnering og nybegynnerturnering.

Første spillekveld 2016 07. januar.

Michaels cuebid

Den andre runden med surost gikk kledelig nok igjen til radarparet Moen-Sundet. Etter et katastrofalt tap mot par 6 i kveldsturneringa på tirsdag der "alt sitter mot" og "vi sitter mot salen" klarte de allikevel å karre seg til topps. Minst like gledelig var innslaget av kursdeltakere; Erling, Didrik, Gunnlaug, Solveig, og ikke fullt så urutinerte Jon hadde alle funnet veien til Tune, og da ble vi hyggelige 11 par. Med såpass mange nye spillere bærer vi gladelig over med at det tidvis kan gå litt sent og at scorene svinger mer enn vanlig.

Dramatikk ble det også da Trine og Hilda oppdaget mus i spillelokalet og spilte de siste tre rundene stående på stolene sine.

Undertegnede og makker fikk god score ved hjelp av en konvensjon som kalles Michaels cuebid. Meldinga gjør det mulig å vise minst 5-5-fordeling i to farger og kan være et aggressivt virkemiddel i kamp om kontraktene. Makker satt i vest, og kunne se at nord åpnet med 1 ruter, pass fra øst og 2 ruter fra syd:

Utlån fasitspill

Bridgeklubben har 24 fasitspillserier og nedlastingerav turneringer fra NBF for utlån, i tillegg også 13 facitstokker. Kontaktperson Øystein Mauritzsen 97548040

BBO i morgen igjen

BBO-gjengen tok en velfortjent pause i dag under Semifinalene i Mixpar, men er tilbake med åtte (!) bord i morgen. Spillinga starter kl. 10.00.

__________________________________________________________________________

Rare dansker..

som har sin Bridgefestival midt under åpent EM. De starter 3.juli og holder på til 12.juli.Da skjønner vi litt mer hvorfor det er så få dansker i Tromsø, men absolutt en sak å ta opp i etterkant med det danske bridgeforbundet. Ikke noe greit, spør du meg.



_________________________________________________________________________

2015

Referat fra styremøte 15.06.2015

 

Til stede: Øystein, Geir og Anne Marit

Frafall: Ragnar

 

1.                  Terminliste for  sesongen 2015/16
Se vedlegg

 

2.                  SpareBank1-Cup arrangeres 11.10. Vi har foreløpig noe sted å være, men sjekker Jevnaker stadion, Ciro eller Grand Shanghai. Vi spør Hilde om hun tar kjøkkenet om det blir på Jevnaker Stadion. Halvard blir forespurt som turneringsansvarlig.

 

3.                  Kursvirksomhet. Vi avholder kurs i Spill Bridge 2 fra 29.09 ca 8 kvelder.

 

4.                  Opplegget til høsten? Vi spiller i to puljer på Bøndernes Hus før kurset starter. Etter kurset tar vi stilling til om vi skal fortsette med lavterskelspilling eller om kursdeltagerne skal spille på Bøndernes.

 

5.                  Kløver Ess 50 år 2016. Øystein har vært i kontakt med Torbjørnrud . Vi avventer jubileumsturnering. Ragnar er selvutnevnt medlem av jubileumskomitèen.
Forslag om at vi lager et enkelt jubileumstrykk, Øystein utnevnes til redaktør. Jubileumturnering – vi avventer dette, i tillegg til om vi skal arrangere egen jubileumsfest eller om vi legger feiringen til årsfesten. Vi tar en oppfølging på dette punktet når hele styret er samlet.

 

6.                  Kyrenia, erfaringer fra rekognoseringen, opplegg og status. Transport.

37 personer er påmeldt til turen. Geir har ansvaret for puljeopplegget.

Kveldspremieringen er lik i begge puljer.
Øystein har satt opp forslag til transport t/r Gardermoen.
De 8 første rundene er alkoholfrie. Øystein sender ut tilbud om eksekusjoner, se vedlegg.

 

7.                  Materiell. Vi kjøper inn 24 kortstokker. Vi kjøper ikke inn flere Bridgemate foreløpig.
Vi kjøper inn 4 kurver med plass til 32 spill som vi leier ut til privat spilling. Vi tar kr 100,- pr gang. Øystein ble innvilget å kjøpe blekk til sin private skriver.

 

8.                  Tromsø EM. Subsidiering av juniorleirdeltakere. Vi vil subsidiere etter søknad.

 

9.                  Årets bridgeildsjel – Øystein er nominert.

 

Referat fra styremøte 22.7 2015

Jubileum 2016

Jubileumsfest  som en utvidet  årsfest med gjester på  Bøndernes  hus. Festkomite: Ragnar  + de han utkommanderer.

Jubileumsturnering

Vi bør søke om forbundspoeng i en hovedturnering og arrangere en B-pulje. Turneringsleder Halvard Fallang? Søknad sendes kretsen på eget skjema innen 20.mai GeIr tar et foreløpig ansvar for jubileumsturneringen

Jubileumsskrift

Vi bruker oppgavematrisen som utgangspunkt (vedlagt) Finansiering. Tilskudd fra sparebank1, Gjensidige forsikring , kulturmidler,  krets og forbund, reklame.  Søker om midler i forkant. Satser på ferdigstillelse til Jubileumsfesten.  Øystein og Kari Bjørg er redaksjonskomite og henter inn bidrag fra de forskjellige bidragsytere.

Sommerbridge

Det scores som to puljer ved 8 bord eller mer selv om det spilles i en pulje

Utleie av fasitspill

Fastholder 100 kr for utleie av spill. En avgift på spillene dekker kostnader til  materiell,  vedlikehold og dublering. Dessuten vil en avgift virke disiplinerende for retur av brukte spill og fornying av spillene når det er nødvendig.

 

 

Oppgavematrise med ansvar og frister

Oppgavebeskrivelser

Ansvar?

Frist

Sider

Resultat/kommentarer

Presentasjon av klubbens historie

 

 

3-4

 

Presentasjon av Bøndernes Hus

 

 

1-2

 

Presentasjon av Jevnaker kommune

Kbs/ØN

 

1-2

 

Kursvirksomhet, rekrutteringsarbeid

Amb

 

2-3

 

Invitere ordføreren til å gratulere Kløver Ess

 

 

0,5

 

Klubbmesteroversikt

 

 

0,5

 

Invitere naboklubber til korte presentasjoner, Brandbu, Harestua, Hen + gratulasjoner!

 

 

3-4

 

RAF-kassens historie

Miz

 

2

 

Kløver Ess News

Miz

 

2

 

Fosheim turene

Miz

 

3

 

Sydenturene med bilder

 

 

8

 

Gode historier fra bridgebordet

Alle

 

1

 

Kløverheimen? Folkets hus?

 

 

1-2

 

Portrett av leder

 

 

1-2

 

Portrett av kasserer

 

 

1-2

 

Portrett av sekretær

 

 

1-2

 

Portrett av nestleder

 

 

1-2

 

Presentasjon av bidragsyterne til jubileumsheftet

 

 

 

 

Historiske resultater, lagspill og andre turneringer

 

 

2

 

Medlemsoversikt?

 

 

 

 

Reklame?

 

 

2

 

Dataalderen, Ruter etc

Gva

 

3

 

Grasrotandelene

 

 

1

 

NOREMA cup, SpareBank1-cup

 

 

2

 

Sommerbridge

 

 

2

 

Styreverv gjennom tidene

 

 

 

 

Om Frivilligsentralen

ØS

 

 

 

Innholdsfortegnelse

 

 

1

 

Quiz på Oldemors m/portrett av Holmlund?

 

 

 

 

Historielaget? Andre?

 

 

 

 

Sum sider

 

 

 

 

 

Spillstensiler og scorer.

 Det er sikkert min feil, men jeg finner ikke et eneste kort og ikke en eneste score fra Semifinalen i Mixpar. Hvor skal jeg trykke? Det kommer bare "File not found" på de stedene jeg prøver.



_________________________________________________________________

Sommerbridge 15.06.2015

5 bordmandag 15.6. Men vi har plass til flere!
Her er ressultatlisten for kvelden:
1. Helge H. - Per Egil                         131
2. Nina og Petter                                 122
3. Ingvar og John Arthur                     118
4. Mette og John-Olaf                         114
5. Randi og Terje                                112
6. Jens Ivar og Bjørn Torgeir            106
7. Tor og Øyvind                                  104
8. Arne N. og Johan                           102
9. Trond Atle og Dimitar                      93
10. Atle A. og Vidar E.                          78
Stillingen i sammendraget følger: