Avansert søk


Årsmøte 27.04.15

 Så er det igjen tid for å gjøre opp status. Årsmøtet avholdes i spillelokalet og jeg tror vi får både valgt og spilt om vi begynner møtet presis kl 18.00. Per Einar er leder i valgkomiteen så alle som ønsker seg et verv for å gjøre en innsats for klubben, kan melde fra til ham. Vær rask! Det blir mange om beinet.

SIMULTANTURNERING I KVELD - 26. MARS 2015 KL. 18.00

Det blir Simultanturnering likevel  i kveld - takket være med god hjelp fra Hans Dokken og Nils Halvard Bråten. En stor takk til dem!

Vi håper så mange som mulig av dere har anledning til å komme siste gang før vi tar påskeferie!

VELKOMMEN!

Trivelige tryslinger

Det var et trivelig treff med tryslingene i Heggeriset på tirsdag. 7,5 bord lar seg gjøre, og selv om Frank hadde noen utfordringer med å plassere oversittparet riktig i starten klarte vi å gjennomføre en sjelden monradturnering. Antall bord for dette er vel i grenseland få, men det var fint å kunne teste ut formatet.

Trine og Hilda vant bataljen soleklart etter et par kjemperunder mot slutten, Odd Harald og Geir red monrad-bølgen inn mot 2. plass, mens tredjeplassen gikk til de dyktige tryslingene Per Østmo og Svein Andersen.

Det er veldig trivelig hvis det er noen tryslinger innom og ser på hjemmesida vår, resultater fra kvelden finner dere under fanen "Resultater" øverst på sida. Denne gangen lenker jeg den også opp HER.

Det er instruktivt og lærerikt å gå igjennom spillene vi har spilt.

Vi har også invitert tryslingene til simultanturnering i slutten av april, og håper å få til dette ved Anne på Landet. Det er ingen tvil om at vi ønsker å se på muligheten for et samarbeid med tryslingene, kanskje Hylleråsen kan bli det nye møtepunktene på tirsdagene fra høsten av? Artig hadde det ihvertfall vært å kunne stille 5-8 bord fast!

Endeleg resultat Vårturneringa 2015

Klar seier til Ivar og Finn i Vårturneringa 2015:

Dei fem beste para (tre beste av fem spelingar):

  1. Ivar Ness-Finn Sundby                               385,8 poeng
  2. Magne Skaar-Ingar Hals                            332,6 poeng
  3. Johannes Reinen-Åsmund Espe            329,4 poeng
  4. Kai Henning Slinde-Jan Arild Rømmen 304,6 poeng
  5. Reidun Vangsnes-Lars Lefdal                 292,6 poeng

Neste speling vert måndag den 13. april.

Å temme monstre

Du får utdelt denne monsterhånda i tredje hånd, og ser at makkeren din åpner 1 kløver. Hvilke tanker gjør du deg om det kommende meldeforløpet?

Hva viser dette?

2kl - 2NT
3hj - 3sp


Er 3sp naturlig eller cuebid med hjerter? Logg deg inn og svar:

Prøver du deg på noe som "Enten-eller" og "Både-og" kommer jeg til å slette innlegget ditt som sjikanerende og upassende. Du må ta stilling.

Noe annet er at 2kl - 2NT for å vise balansert 8hp+, er meningsløst. Det retter vi opp til et annet meldeproblem.

 

_____________________________________________________________________________

Veldig bra, Terje Skjelbred!!

Noen ganger blir en lurt og da burde jeg vel strengt tatt av meg hatten og bukket.



Jeg kom i 3NT i nord og fikk spar ut til damen. Så ruterdamen i stikk to som sto! Du skal ta det som er STOR hedersbevisning at jeg spilte ruter til esset etterpå, Terje. Det er nesten så jeg skammer meg!!

Ole og Geir Morten vant siste kveld før påske.

Ole Berset og Geir Morten Skar vant sist torsdag foran Bjørn Ivar og Reidar. Tredjeplassen delte Per / Einar og Keegan / Stinus. Dette var siste kveld i vintersesjonen , og i sammendraget vant Jan Roger og Steinar suverent. Fullstendig sammenlagtliste blir lagt ut senere. Vi ønsker alle ei god påske,