Avansert søk


Resultater påskebridge

10 par på startstreken mandag 29. mars. Nesodden BK dominerte toppen av resultatlisten. Hanne Aleksandersen og Sophus Nygaard vant foran Toril Haakenstad og Frank Loyd Andersen.
 
Det ble spilt en vanlig 5-bord howell med manuell utregning. Spillstensiler er derfor ikke tilgjengelig. Trykk på les mer for hele listen.

Instruks forretningsfører

 

Instruks for forretningsfører i Hordaland Bridgekrets
 
Forretningsfører (FF) i NBF Hordaland (NBF H) har inngått en samarbeidsavtale med styret i NBF H som er undertegnet av begge parter.
Denne instruks er en del av nevnte samarbeidsavtale og følger denne som bilag.
FF rapporterer til styret i NBF H ved styrelederen.
 
Ramme for FF’s virksomhet:
  • FF har ansvaret for den forretningsmessige drift i NBF H.
  • FF er kontaktpunkt for og ivaretar det daglige forhold til NBF H’s medlemmer, til andre kretser og til Norsk Bridgeforbund (NBF).
  • FF har hovedansvaret for at NBF H sine turneringer avvikles i henhold til oppsatt program.
 
Under følger en liste over FF’s oppgaver, listen er ikke komplett og må sees i sammenheng med rammen for FF’s virksomhet i avsnittet over:
 
  1. Terminliste.
Kretsens Turneringsutvalg (TU) er ansvarlig for at det innen 1.8 hvert år er utarbeidet forslag til terminliste for kretsens arrangementer neste sesong. Som TU’s faste sekretær forutsettes det at FF deltar i dette arbeidet. Forslaget innstilles overfor styret i NBF H. Terminlisten skal, i tillegg til NBF H’s ordinære turneringer også omfatte åpne turneringer innen NBF H’s område, NBF’s turneringer og frister og sommerturneringer som NBF H arrangerer.
 
  1. Innbydelser og turneringsinformasjon.
Dersom ikke annet er bestemt av styret i NBF H er FF ansvarlig i god tid å sende ut innbydelser med alle nødvendige opplysninger til klubbene i NBF H vedrørende alle turneringer i NBF H’s regi. Dette omfatter også meldinger med alle nødvendige opplysninger om NBF’s turneringer.
 
 
  1. Informasjon.
FF skal bistå med formidling av informasjon fra NBF H til NBF og NBF’s kretser samt til NBF H’s klubber og medlemmer når det er behov for det. I den grad det er hensiktsmessig benyttes i tillegg NBF H’s ukentlige spillekvelder til skriftlig eller muntlig informasjon til NBF H’s medlemmer.
Fortrinnsvis benyttes E-mail til kommunikasjon med NBF H’s klubber og medlemmer.
 
  1. Kontaktperson.
FF er på vegne av styret NBF H’s kontaktperson i forhold til NBF, til NBF’s øvrige kretser; til NBF H’s klubber og medlemmer, samt eventuelle andre interessenter.
Dette punktet omfatter også administrasjon av NBF’s årlige lotteri. Herunder også utsendelser, fakturering av klubbene, oppfølging og all kommunikasjon med NBF i denne forbindelse.
 
 
  1. Turneringsarrangement.
FF står ansvarlig for gjennomføring av alle arrangement i NBF H’s regi. Herunder også arrangement som NBF H påtar seg på vegne av NBF eller andre. Oppgaver i den forbindelse er:
  • Anskaffelse av lokaler.
  • Engasjement av nødvendig personell til turneringsledelse og regnskap.
  • Sørge for at nødvendig materiell er tilstede.
 
Det tekniske ansvar for turneringene med fastsettelse av turneringsform og alle forhold som relaterer seg til turneringsreglement er TUs ansvar.
  
  1. Styremøter.
FF deltar på NBF H’s styremøter med tale- og forslagsrett.
FF skriver referat etter møtene og påser at disse blir offentliggjort via NBF H’s nettsider.
 
 
  1. Økonomi
FF skal stå for innkreving av startavgifter for turneringer i NBF’s regi og foreta oppgjør til NBF innen forutsatte frister. FF er ansvarlig for innkreving av startavgifter i NBF H’s regi. FF skal medvirke til at klubber i NBF H betaler sin kontingent rettidig til NBF.
 
  1. Regnskap.
FF fører NBF H’s løpende regnskap. Ved regnskapsårets slutt avsluttes dette og forslag til resultatregnskap og balanse leveres NBF H’s valgte revisor til revisjon. Revidert regnskap styrebehandles før endelig godkjennelse skjer på NBF H’s kretsting.
FF utarbeider forslag til budsjett for neste sesong. Dette forutsettes styrebehandlet før endelig godkjennelse skjer på NBF H’s kretsting.
Det skal utarbeides budsjett og regnskap for hver enkelt turnering.
FF skal medvirke til at klubbene, i henhold til NBF’s vedtekter, sender inn årsberetning og regnskap til NBF H innen fastsatt tidsfrist.


 
  1. Materiell
FF har det overordnede ansvar for NBF H’s materiell. Med materiell menes i denne sammenheng:
  • Kortgivingsmaskin, PC, printer og tilhørende programvare.
  • Kortstokker og mapper.
  • Meldebokser, bordplansjer og nødvendige lister, slipper etc.
Det er også FF’s ansvar, i samarbeid med turneringsleder, å
  • holde oversikt over beholdninger
  • melde fra om nødvendige utskiftinger og vedlikehold.
  • Leie ut materiell og tjenester til klubber og enkeltpersoner.
 
  1. Mesterpoeng og kretspoeng.
Søknader om tildeling av forbundspoeng til turneringer sendes fra arrangører til NBF H via FF. FF sender så dette videre til NBF innen gitte frister.
Registrering av poeng i kretsens turneringer og turneringer som kretsen arrangerer på vegne av NBF gjøres av FF og sendes til NBF på fil.
FF fakturerer klubber som har kretspoeng på sine turneringer etter gitte retningslinjer.
 
  1. Kretsting.
FF forestår innkalling til kretsting senest 4 – fire – uker før tinget avholdes.
Agenda, styrets årsberetning, resultatregnskap, balanse og budsjett samt eventuelle forslag sendes klubbene senest 2 uker før kretsting. Likeledes sendes med liste over klubbrepresentasjon i henhold til vedtatt skala.
FF deltar på kretstinget med tale- og forslagsrett.
FF lager referat etter kretstinget og sender dette til klubbene.
 
  1. Turneringsutvalg og appellutvalg.
Som TU’s faste sekretær skal FF tre inn som medlem av appellutvalg dersom en av de faste medlemmene ikke er tilgjengelig eller må erklære seg inhabil.
 
  1. Kretsens nettsider   
FF forestår vedlikehold og oppdatering av NBF H’s nettsider. Herunder også servicetilbud som butlerberegning etc. FF er ansvarlig for at nettsidene er løpende oppdatert med aktuell informasjon til enhver tid.

JØRN ARILD OG DØLL TRIUMFERTE I OLRUDPÅSKEN

Jørn Arild Ringseth og Øystein Lerfald vant både parturneringen og lagturneringen under Olrudpåsken på Hamar. Dette er en meget sterk prestasjon da dette er en kvalitetsturnering når det gjelder deltagelse. I parturneringen som spilles over 4 sesjoner var de med i toppen gjennom hele turneringen, og ingen kunne hamle opp med sluttspurten til trønderne som tok en knusende seier. I lagturneringen som de spilte sammen med Erik A. Eide og Jonas Houmøller, ungdomslandslagsspillere for henholdsvis Norge og Danmark ledet de fra start til mål. Vi gratulerer med flott innsats. 


Jørn Arild Ringseth og Øystein Lerfald med dobbeltseier på Olrud.

Resultater parturneringen finner dere her

Resultater lagturneringen her

Instruks turneringsutvalget

 

Arbeidsinstruks Hordaland krets av NBF Turneringsutvalget

 

 

  1. Turneringsutvalget (TU) utpekes av og rapporterer til kretsstyret og består av 3 ordinære medlemmer, 1 varamedlem i tillegg til forretningsfører som TU's faste sekretær.
  2. TU velger leder av utvalget som forestår rapportering til kretsstyret på forespørsel eller etter terminer fastsatt av kretsstyret.
  3. TU fremlegger for godkjennelse av styret utkast til terminliste for kretsens aktiviteter følgende sesong senest 1. august hvert år.
  4. TU er teknisk ansvarlig for alle arrangementer i kretsens regi. Herunder også eventuelle NBF - arrangementer som NM - finaler, SM etc.
  5. TU er ansvarlig for budsjettering av alle arrangementer under pkt. 4 som ikke allerede er godkjent gjennom kretstingets gjennomgang av budsjetter. Likeledes er TU ansvarlig for at vedtatte budsjetter budsjetter overholdes.
  6. Den økonomiske oppfølging i etterkant av arrangementene er forretningsførers ansvar.
  7. TU's medlemmer er fast appellutvalg i alle kretsens arrangementer. Det er derfor ønskelig at alle TU's medlemmer har turneringslederkompetanse. Dersom TU ikke er tilstrekkelig representert ved medlemmer/varamann skal tilstedeværende representanter fra TU komplettere appellutvalg blant deltagerne.
  8. Alle avgjørelser vedrørende turneringsreglement eller lovene for turneringsbridge tilhører TU's kompetanseområde.
  9. Disiplinære forføyninger under turneringer er TL's ansvar, men det er forutsatt at TU skal være støttespillere for TL i slike sammenhenger. (alkoholbruk, tidsoverdrag eller andre forhold som er egnet til å redusere trivselen for spillerne.). TU har - som TL og styremedlemmer i NBF H - mandat til å fremlegge rapporter for slike forhold for kretsstyret.
  10. Disiplinære forføyninger i etterkant av turneringer ligger utenfor TU's mandat og behandles av kretsstyret.

NATTBRIDGEN BLE VUNNET AV SIGBJØRN OG RAGNAR

Sigbjørn Færøvik og Ragnar Davidsen tok en klar seier i nattbridgen som ble arrangert på Sandvollan Samfunnshus natt til skjærtorsdag med Inderøy BK som arrangør. Ragnar Midjo og Reidar B. Olsen kom på andreplass, mens Thomas Herstad og Arnstein Nymoen tok den siste pallplassen. Ellers premie til Geir Enge og Steinar Krogstad på 4. plass, og den siste premien tok far og sønn Einar og Sverre Johan Aal. 


Suveren seier til Sigbjørn Færøvik og Ragnar Davidsen.


Seierspallen fra årets nattbridge.

Det ble som vanlig en trivelig turnering med godt humør blant spillerne, selv om noen klaget over litt for lite stikk på morgenkvisten. Ellers ros til arrangøren for flotte spillelokaler og god servering, at bridgemate streiket de tre siste rundene taklet de godt med raskt å få ut slipper på gammelmåten. 


Spillende turneringsleder Tormod Daling hadde full kontroll.

Dessverre stilte bare 19 par til start og arrangørene hadde fortjent bedre da vi vet hvor mye arbeid som ligger bak en slik turnering. Det ble diskutert om vi neste år skulle starte tidligere på ettermiddagen, slik at vi kan avslutte turneringen i 2-3 tida på natta. Arrangørene av nattbridgen tar gjerne imot synspunkter slik at de fortsatt kan gjennomføre denne påsketradisjonen.

Resultater finner dere her

INNKALLING KRETSTING 2010

Helga etter påske blir det stor bridgehelg på Steinkjer med KM-lag sluttspill i A og B pulje. Vi avvikler også
årets kretsting etter spillinga på lørdag. Vi legger opp til en helg med mye bridge og sosialt samvær, og det blir et
komprimert arrangement da vi har spillelokaler, bespisning og overnatting på Steinkjer Kurssenter til hyggelige priser.
Vi jobber også med å få til en nybegynnerturnering, slik at de som har gått på kurs i de forskjellige klubber kan møtes.
Dette er ikke bestemt ennå, men de som synes dette virker spennende send en mail til eva@ntebb.no 

Vi kommer med mer info når programmet er klart og vi har fått tilbudet fra kurssentret.

Ellers er puljespillet i KM-lag snart ferdigspilt, og resultatene blir oppdatert fortløpende slik at en kan se om man
er kvalifisert til å spille i A eller B.

Innkallingen til kretstinget finner dere her

LIVE FRA KM-PAR PÅ NAMSOS

I helga arrangeres KM-par med kvalifisering til NM-par. Kun 21 par er påmeldt og de spiller om to plasser.
Skulle hatt ett par til så vi unngår oversitt, og etternølere tar kontakt med turneringsleder Ragnar Davidsen
som opplyser at det blir liveoppdatering fra mesterskapet.

Link KM-par 2010 finner dere her

TYNSET BK 1 VANT FINALEN I KM-LAG

De slo Elverum BK 1 med 93 mot 52. Kampen ble spilt på Koppang, 2 påskedag.

På laget spilte Eivind Moen, Borgar Lunheim, Geir Nymoen og Trond Magne Aasheim.

VI GRATULERER.

 

På Elverum BK spilte Stig Vestveit, Joar Haugseth, Bente Sundet og Jørgen Petter Nermo.

Klubbkamp mot Os 12. og 19. april


BAK leder etter første kveld i klubbkampen med Christian og Tor i tet.

Mandag 19. drar vi til Os for å spille returoppgjør.

For de som ønsker det, blir det ordnet felles transport fra studentsenteret kl 17:45 presis..

 

Man trenger ikke å ha spilt første halvrunde for å være med på Os.

Alle er velkommen!

Spillingen starter kl 18:30

Resultat 1. kveld klubbkampen