Avansert søk


Årets Klubb i Østerdal Bridgekrets 2023

 Rena BK ble utnevt til "Årets klubb" i Østerdal Bridgekrets for 2023 under KM-helga på Øiseth den 13.april.  Formann Matias Stokke mottok diplom fra Kretsen.

Bakgrunn er at klubben donerte Minnegaven den fikk etter Svein Meldieseth  pluss et tilsvarende beløp fra egen kasse, tilsammen ble 40.000,- som ble gitt til NBF's juniorsatsing, samt at klubben gjennomførte nybegynnerkurs høsten-23 som resulterte i 3 nye medlemmer.

To nye lag finaleklare

Tromsø og Kristiansand er klare for lagfinalen

Daniel og Trond Are vann 1.Kveld av vårturneringa 15.04.24!

 Jens Erik og Arvid nr 2.

Daniel og TA vann og med HCP.

Der vart Endre og Kjell nr 2. 

 

Anne Marie spelte singel og oppnådde fine 58,33 %. 

Studentene BK 3 siste finalist

Studentenes BK 3 vant en dramatisk kamp i mot Flekkefjord, og blir å finne i Namsos i pinsa.

Vår-turering - kveld 3 av 4 - Mandag 15.04.2024

Dette var tredje kveld i årets Vår-turnering. 12 par deltok.
De beste parene ble:
1. Eldbjørg Grimsrud Gathe - Berit Eidsmo - 611,1
2. Arne Tveiten - Nils Anders Søyland - 611,1
3. Knut Veiteberg - Torbjørn Ekren - 577,8
4. Jens H. Gundersen - Jan Steinar Mydland - 577,8

Sammenlagt etter 3 kvelder er stillingen følgende:
1. Eldbjørg Grimsrud Gathe - 169,9
2. Arne Tveiten - Nils Anders Søyand - 166,9
3. Knut Veiteberg - 166,7

Vi gratulerer .

 

Dramatisk RBOL finale (2)

I forrige innlegg fortalte vi om avslutningen av finalen i Realbridge Online Lag hvor Nordnorsk mix snappet seieren med et overstikk-imp i siste spill. Da det gjenstod tre spill ledet BAK-Høyland med 5 IMP. Det ble utlignet med 5 IMP i favør Nordnorsk mix i nest siste spill før det hele altså ble avgjort med åtte stikk i 1NT mot syv stikk ved det andre bordet.

Det var imidlertid noen voldsomme dramahender tidligere i kampen. Vi har fortalt om 17 IMP ut for BAK da det ble bet i storeslem og tolv stikk i lilleslem ved det andre bordet. I dagens spill ble det imidlertid 17 IMP i favør BAK. Ta først nords kort og vurder situasjonen:

Giver syd, alle i sonen

            NORD

Makker på syds plass åpner med 1 hjerter. Hva svarer du?

Det er vel teoretisk korrekt å melde sekskortsfargen først, i håp om at man kan få viste en 5-6 hånd etterpå. En drømmer kanskje om at makker melder 2 hjerter over svaret 2 ruter, så sier nord 2 spar og 3 spar neste gang. Perfekt. Men verden er ikke alltid perfekt, heller ikke i bridgen. Hvis det kommer heftige meldinger i mot kan det bli det verre å få viste femkorts spar. Derfor er det noen argumenter for å svare 1 spar. 

Nord for BAK svarte 1 spar, mens Nordnorsk mix sin spiller sa 2 ruter. Øst hadde en uvanlig hånd, og over 2 ruter kom 5 kløver derfra! Hva nå?

Etter å ha svart 2 ruter ble det litt brutalt å vise sparfargen på fem-trinnet. Det kan bli helt fryktelig hvis N/S ikke har tilpasning verken i spar eller ruter. Det ble altså særdeles ekkelt for nord dette. Han valgte å doble, og da gikk det pass rundt. Det må da bli noen beter i dette, nord har tross alt to ess og en makker som har åpnet? Men nei...

Har du noen gang hatt tikorts farge? 

Det ble lynraskt elleve stikk i 5 kløver doblet, +750 til BAK.

Ved det andre bordet valgte Tor Bakke å svare 1 spar. Der kom også 5 kløver fra øst og pass-pass. Nå var det mer komfortabelt for nord som kunne si 5 ruter. Syd prefererte til 5 spar som vest ikke trodde på, dobler. Han hadde tross alt ett ess og KQxx i trumf mot kontrakt på femtrinnet. Men mer enn for kløver ess og ett sparstikk fikk ikke Ø/V.

Det ble altså hjemgang i doblet kontrakt på fem-trinnet i begge retninger, 17 IMP til BAK. Men det hjalp ikke, kampen ble tapt med 1 IMP likevel.

 

 

 

 

Lagsammensetning til lagkampturneringen mot Konnerud

Startkontingent kr 200 pr spiller noe som dekker startkontingent for samtlige 3 kvelder. Vips gjerne til konto 24561. Turneringen går over 3 kvelder slik at det kun blir 1 lag man ikke møter i løpet av de 3 kveldene lagturneringen varer.

 

Laginndeling Holmestrand BK:

Lag 1: Tor - Dag, Tommy - John Leo

Lag 2: Einar L - Hilde V., Anne Å - Cecilie

Lag 3: Anne F - Ann Kristin, Thorbjørn - Jan V

Lag 4: Roger - Vibeke, Angela - Marianne

Lag 5: Finn Erik - Lars Håvard, Monica - Leif Arne

Lag 6: Bjørn - Stian, Gerd - Marina

Lag 7: Einar N - Egil, Per S. - Per R

Lag 8: Svend - Ludvig, Zoja - Svetlana (Hilde O stedfortreder for Zoja 23. april)

Laginndeling Konnerud BK:

Lag 9: Thor - Sverre, Bente - Rune

Lag 10: Geir - Jan, Knut - Hjørdis

Lag 11: Odd-Arne - Terje, Kjell - Trond

Lag 12: Tor Aksel - Ole Jørgen, Olav - Helge

Lag 13: Per Arvid - Wiggo, Sebastian - Berit - Kari

Lag 14: Hans - Fritz, Birger - Kjell S

 

 

Årsmøte 25. April

Styret kaller med dette inn til årsmøte i Stavanger Bridgeklubb  25.april  2024 kl 18.00

Saksliste

1. Godkjenning av innkalling.

2.Valg av møteleder

3.Valg av 2 personer til å underskrive  årsmøteprotokollen.

4.Styrets beretning

5.Regnskap

6.Innkomne forslag

7.Valg.

Innkomne forslag må være ihende styret  senest  2  dager før årsmøtet-

for styret Stavanger Bridgeklubb

Blir vanlig spilling etter årsmøtet

Karl Johan Tørkli

Leder