Avansert søk


3. og 4. Divisjon

Første helg i 3. og 4. divisjon er nå ferdigspilt i hhv Skei i Jølster og i Bergen. 

 

Resultater 3. div   Resultater 4. div  

Klubbkamp Omgang 1

 Konnerud startet best i første omgang stillingen er

 

Konnerud           310,3

Holmestrand      162,3

Ny nyhetsartikkel

 Nr 1 Rune     --- Rolf           62,5   %

Nr 2  Atle    ---  Kenneth      50,4    %

Nr 3 Stein Åge  -- Trond     48,9    %

Magne   --- Ove                47,9     %

Nr 4  Arvid  --- Magne        38,5     %

Søppel multi

Noe av det fasinerende med spillet vårt, er at vi får akkurat samme kort utdelt, men det spilles et stort spekter av ulike kontrakter. Noe av skylda for det er systemavtaler. Min makker pleier å oppfordre meg til å følge systemavtalen, og det gjør jeg ofte faktisk.

Første spill på torsdag, der var det god hjelp i litt mere avanserte avtaler. Storeslem-paret melder ikke bare storeslemmer, men også hårfine og gode utganger. De har avtale om det vi kaller søppel-multi. Det er i utgangspunktet et destruktivt system (sperre motparten) men også mulighet for selv å finne kontrakter som kan være vanskelig å melde med noenlunde kontroll.

Spillet så slik ut:

Som vi ser av Doble-Dummy er det det utgang i spar N-S og Ø-V har 9 stikk i hjerter med mulighet for en god stamp.

Atle og Arild meldte slik N-S uten innblanding

2 ru* - 2 NT*
3 kl* - 3 ru*
3 hj* - 4 sp

2 ruter åpningen er altså en svak, svak 2 åpning i major. Fra 0-7 bruker disse karene og kan også være nede på 5 kort major. Søppel med andre ord. Arild i syd har litt å fare med og undersøker med 2 NT. Atle vise maks med 3 kl. Men 0-7 Hp er det altså en god åpning til å være av det slaget. Da bestemmer Arild seg får å melde utgangen, 3 ruter ber om å vise major fargen og Atle melder pliktskyldig den motsatte for å få kontrakten på "riktig" hånd. Hadde Nord hatt hjerterfarge måtte han da meldt 3 spar.

Resten var håndarbeid. 

Systemet er på sitt beste med slike hender og det viser også salen. Kun 2 andre par var ute, det ene spilte hjem sin kontrakt og det andre paret må øve seg litt på spilleføring.

Toppen Ø-V gikk til Jan Roger og Metter som fikk doblet 3 Hj med hjemgang. God stamp.

Informasjon 3. og 4.divisjon 1.helg

NBF Sogn og Fjordane ber inn til divisjonshelg på Skei samfunnshus 4. og 5.november.

Tidsskjema ser i utgangspunktet slik ut:

Laurdag

10.00-13.05: Kamp 1 (byte ved halvtid)

13.15-14.45: Kamp 2 første halvrunde

14.45-15.30: Matpause (pizza frå lokal leverandør, vert bestilt på formiddagen)

15.30-17.00: Kamp 2 andre halvrunde

17.10-18.40: Kamp 3 første halvrunde

Søndag:

10.00-11.30: Kamp 3 andre halvrunde

11.40-14.45: Kamp 4 (byte ved halvtid)

14.55-16.25: Kamp 5 første halvrunde

 

Det vert høve til å kjøpe kaffi. Pizzabestilling foregår samla om formiddagen.

 

Andre helg 3.divisjon vert spela i Bergen 10.-11.februar. 4.divisjon spelar sine 3 siste kampar laurdag 17.februar på Skei samfunnshus.

 

 

MP treff

 

Torsdag 7/12 spiller vi MP-treff. Alle er velkommen.

 

Torsdag 14/12 blir det juleavslutning kl. 17.30. Vi spiller singel. Alle er velkommen. Påmelding til Ole J- 92248008

 

Novemberbridge

Leif og Helge vant Juleturneringen sammenlagt

Trond og Ole vant 4.kveld av Juleturnering 29.nov

Finn og Kjell-Tore vant 3.kveld 22.nov (Simultan)

  • Landsresultat her

Erling og Reidar vant 2.kveld av Juleturnering 15.nov

Leif og Helge vant 1. kveld av Juleturnering 8.nov

Finn og Kjell-Tore vant Nordhordlandsmesterskapet 5.nov

Arvid og Ole vant Enkvelds Simultan 1.nov

  • Landsresultat her