Avansert søk


Styremøte 230316

 Referat – styremøte SBK 16.3.23

Tilstede:

Gorm Norstad, Tom Gjøs, Per Rømoen, Ivar Rotefoss, Jan P. Johannesen, Jan Talberg og Roar Johansen (referent)

 

Forfall: Ingen

 

Møte ble avholdt på Musikkhuset, Greåker fra 16:30-17:50

 

Saksnr

 

Sak

 

Kommentar

1

 

Hvordan ta imot kursmedlemmer

 

Jan T og Ivar arrangerer siste kurskveld 20 mars, og det er nå viktig å ha en god oppfølging for best mulig mottak og integrering i vår klubb. Kursdeltakerne er allerede introdusert for app’en «Spond» som brukes for å avklare oppmøte eller ei. Forutsetning om at alle er pålogget denne for å motta info.

Styreleder har dialog med Dameklubben for å bidra med støtte ved oppstart på klubbkvelder.

 

Forsiktig start med spilling fra 30. mars kl 18:00, anslagsvis  10-12 spill avhengig av tempo og hva de selv orker i starten. De fra Dameklubben spiller da gratis mens kursdeltakere starter med halv pris, kr. 40,-. Første spillekveld blir en testkveld uten avgift. Kursdeltakere må registrere seg som klubbmedlem, kr. 100,-. Håper på å få til tre bord. Lagspill, men vil forsøksvis gå rett på «Bridgemate» men evt spillelapper som reserveløsning.

 

Jan T påtar seg å lage en kort analyse av noen spill til kursdeltakerne.

 

2

Forberedelse årsmøte 2023

Valgkomiteen har avklart de fleste valgbare posisjoner, men mangler rekrutteringsansvarlig.

 

Tom bistår med liste over resultater og premieringer som bør fremgå av årsrapport. Herunder:

Seriemesterskap
Kretsmesterskap
KM Lag/Par
Klubbmesterskap
NM Lag
Bridgefestivalen Lillehammer

Bridge for Alle – Tenerife

 

Evt annet, kom med innspill til sekretær

 

Kretsstyrets årsmøte – Kretstinget ble avlyst pga sykdom. Avvente evt nytt møte for videre info til vårt årsmøte.

 

3

Status skolebridge

Er avholdtmøte med rektor på Tindlund skole, Dag Telstad. Gorm og Marianne H.

 

Rektor positiv til bridge, det blir nå to 6-klasser som får sitt første besøk onsdag 12.april og en 6-klasse fredag 14.april der Sofie Græsholt Sjødal fra NBF sammen med representanter fra klubben drar presentasjon for å skape entusiasme og interesse for å delta på kurs. Det blir først 2 timer per klasse, rett på sak. Deretter starter skole-bridge tirsdag 18.april kl. 13:30 på Tindlund Barneskole.

Kurset kjøres frem til sommerferien, og starter opp igjen over ferien.

 

Viktig nå å trekke inn omtale av dette gjennom presseomtale. Tipse avis og linke til sosiale medier. Jan T. linker opp på Insta.

 

4

Regnskap 2023 v/Per

Gjennomgang støtte:

 

Lagspill: Opprettholder dagens støtte som er 50% på spilleravgiften og 100% på rundeavgift. Samlet sett ikke så mye for ett år.

 

Lagturnering Realbridge i regi NBF. Kostnad på 1500 grunnspill og 200,- for max 2-3 runder.

 

Vi har behov for å a’ jour føre retningslinjer med nye plattformer og andre turneringsformer.

 

5

Kantine priser

Selv om alle priser på innkjøp har økt kraftig, justerer vi noe forsiktig våre priser for ikke å få for stort fall i salg. Ønsker at alle setter pris på bistanden som kantine hjelpen gir utover salg her.

 

Setter opp pris på pølse og kaffe med kr. 5,- fra 1. mai, lompe/brød/brus og rundstykke holdes fast foreløpig.

 

Ny prisliste lages for oppslag.

 

6

Ut på tur til Kiel v/Jan T

Jan ser på aktuelle datoer og så blir det en sondering med klubbmedlemmer.

       

 

Turneringer i Kretsen

Resulteter Martensbridge Koppang 22.juli

Resultater Olsokbridge Tynset 25 juli 

 

Sommerbridge startet den 2. mai med Engerdal Bk som arrangør. Fra og med juli mnd spilles det på Sølen Alpinseter tirsdager kl 18:30.og på REALBRIDGE på onsdager kl 18:30  ( se hjemmeside til Engerdal BK).

Koppang BK spiller sommerbridge i Glommen bygget på torsdager kl18:30 (påmelding på bridge.no senest onsdagen før spilledag, kreves minst 6 par). 

Rendalen BK arrangerer sommerridge på Øiseth hotell på mandager kl18:30 f.o.m. juli (påmelding på bridge.no).  Se også Facebook-gruppa til NBF Østerdal.

De 24 beste gjennom sommeren  (flest klubbpoeng) kvalifiserer seg til KM-singel den 3. september på Øiseth hotell. Det er åpnet for påmelding her.

 

Vi håper på bra deltagelse

Resultatet 25/4-2023 er klart - SIMULTAN

Kveldens resultat. Gratulerer til Alv og Per, som vant i kveld.


I kveld var det Simultantunering. Se NBFs sider for å se hvordan det slo ut på landsbasis.


Det som vises når du først kommer inn på resultatsida er MED handicap, teksten "HCP" er med tykk skrift. Om du trykker på teksten "Scratch", får du resultatet UTEN handicap.

Ny seier til Stian og Bjørn

Det så lenge ut til at Terje Ajaxon - Bjørg Tvinnerheim skulle ta seg av samspillingsturneringen med spillere fra Horten og Holmestrand. En uheldig sisterunde veltet dessverre lasset. Da benyttet Stian Løken Helgeby - Bjørn Helgeby anledingen til å sikre seg nok en turneringsseier etter å ha vunnet 1. sesjonen i Horten, mens de måtte nøye seg med 6. plassen i  sesjonen på Sande.De øvrige pallplassene gikk også til Holmestrand. Roger Olafsen - Vibeke Hellner kom nærmest slik de gjorde det i klubbmesterskapet mens vinnerne av sesjon 2 Arnstein Barstad - Helge Bugge kapret seierspallens siste trinn. Lenge ledende Terje Ajaxon. Bjørg Tvinnereim endte opp med 4. og siste premieplass. Nærmest premie kom Frank Indlagen - Finn-Erik Berg, kun 2,51 unna mens Einar Lærum - Hilde Vaagsland ble nummer 6.

2023-04-25, 26.04.2023

Gratulere så mye til Lars Einar og Anders

Spillinga 10/3 ente med seier til Lars Einar og Anders. Grattis. Vi var 4 bord og spilte som vanlig med HCP. Så må e også nevne om en stor prestasjon av Vetle og Morten, de spilte Missklikk tir, 3/4 og i det fine påskeværet tok de like godt seieren, 44 pår og veldig god standar. Denne gutten kommer til komme langt. De som kjenner til dette, forstår kva det betyr å sitte på bord 1, og ta i mot kunn de beste kvar runde. Der satt vi de 3 siste rundene, og gutten var like rolig. Heilt til siste runde makkeren hans meldte 6spX, Fikk grei beskjed att dette var idiotid, men han roa seg ned da han vart forklart att 6kl stod i faresonen.  Gratulere Vetle.

Morten

Informasjon om overnatting under Femund Bridgefestival

Vi minner igjen om påmeldinger til Femund Bridgefestival! Snart kun to uker igjen til bridgefestivalen - og for oss som arrangerer er det en fordel om folk er påmeldt tidligst mulig. Så langt er vi 12 par og 6 lag, men vi vet flere er på vei. Første "magiske grense" er 10 lag/20 par. Hvis dere mangler lagkamerater, så gi oss beskjed. Vi har allerede par som kan være interesserte i lag, men som ikke har lagkamerater. Ennå.

Vi får tilbakemeldinger fra flere angående overnatting under Femund Bridgefestival. Vi vil derfor kort informere om situasjonen og hvilke muligheter som finnes.

Engerdal BK har gjort henvendelser til overnattingsbedriftene i Elgå, og gjør dette årlig. Vi ønsker ikke å gå nærmere inn på denne kommunikasjonen. Vi ber dere som vil delta om å henvende dere til disse for overnatting, og vi håper disse kan tilby overnatting. Engerdal BK har hverken kapasitet eller mulighet til å gå inn i hvordan overnattingsbedrifter i Elgå styrer sin virksomhet, og vi kan ikke annet enn å beklage hvis det er deltakere som møter "stengte dører". Vi vet at for bedrifter i utkanten av utkanten så er forutsigbarhet viktig for å kunne planlegge drift. Dermed er det enklere å forholde seg til bestillinger som kommer inn i måneder i forveien mot bestillinger som kommer bare noen uker i forveien.

Nederst i saken finner finner dere en lenke som gir dere kontaktinformasjon til overnattingsbedriftene i Engerdal (denne er allerede tilgjengelig gjennom å gå inn i fanen "FemundBridge" øverst på hjemmesida vår). 

Utover dette vet vi at flere private leier ut hytter privat på sin eiendom. Det er flere fine husværer, og flere av dere benyttet dere av disse mulighetene også i fjor. Her er det gode senger, dusj og kokemuligheter, og rimelig overnatting. Engerdal BK distribuerer gjerne kontakt, hvis dette er ønskelig. Ta kontakt med Jo-Gaute på tlf. 97017308, f.eks.

Lenke til overnattings-info