Avansert søk


Daniel og Trond Are vann 5.Kveld av Haustturneringa 10.10.22!

 Lars Magne og Anne Marie vart nr 2.

Dei to para i samme rekkefølge med HCP og. 

25.10.22 av btl

 6 fulle bord ved kveldens turnering og Jens og Bjørn  stakk av med seieren på 58,79% Halvard og Helge knep andreplassen med 54,55 og tredplassen gikk til Ebba og Odd-Bjørn med 53,94% vi gratulerer med plass på pallen. neste tirsdag er simultan spill

WORLD BRIDGE TOUR MASTERS COPENHAGEN

Eliteturneringen World Bridge Tour Masters (WBT) spilles denne uken for andre gang face-to-face etter at det var en sånn World Masters-turnering på Lillehammer tidligere i år. Denne gang spilles i København, og det deltar 12 lag, de fleste lagene med velkjente internasjonale topp-navn i lagoppstillingen.

Det skal spilles en kamp mot hvert av de andre lagene før det blir sluttspill på fredag. 

Etter to kamper av 11 leder det danske laget PHARMASERVICE. Det er tre lag med norske spillere, og de har plassert seg rundt middels i starten.

Noen ganger kommer poengene litt uventet. Her er et spill i helnorske lag SKEIDAR sin andre kamp. 

Hvilken kontrakt ville du likt å være i her? 5 ruter? 6 ruter?

Det er normalt nok med utgang her med disse 24 honnørpoengene til sammen, men det er en ganske bra slem som står veldig ofte om kløveren sitter 4-3. I så fall gir den fargen to hjerteravkast for kløverhonnørene, og den femte kløveren kan godspilles med en stjeling og gi ett avkast til. Dermed kan det bli kun en spartaper. Kløveren satt imidlertid 5-2, men slem vinnes fort likevel siden hele spillet så slik ut:

Slik den satt fordelt kunne ikke kløveren ordne plassering av tre hjertere hos vest, men siden hjerter konge satt singel var det behov for kun to avkast. Kun ett par meldte og vant 6 ruter, franske Lorenzini-Vinciguerra. 

Lasse Aaseng-Jan Petter Svendsen meldte den normale 5 ruterkontrakten og vant tolv stikk, Ø/V +420. De var neppe veldig bekymret selv om de så det kunne vinnes tolv stikk, for det resultatet er normalt et uavgjort spill selv om det kan være taps-spill på en trist dag.

I stedet var det gevinstspill.

Ø/V ved det andre bordet havnet i 4 hjerter! Det er en kontrakt som ofte vil vinnes med disse kortene, men med den fæle sitsen i trumf ble det for vanskelig, tre bet og +150 til N/S. Spillet ga 11 IMP til SKEIDAR. 

All informasjon om World Masters Copenhangen finner du her.

 

 

 

medlemskontigent for 2023

 Medlemsavgiften er 500 pr.spiller for 2023 og støttemedlemer kan betale 200 om de ønsker å støtte klubben. Kontigenten betales til konto  2895.11.67772

3-delt seier i Enkeltkvelden

Vi opplevde noe så sjelden som tredelt seier i Enkeltkvelden 25. oktober. Det var 9 par som deltok i turneringen og 1/3 vant. Samtidig benyttet Ludvig anledningen til å overta ledelsen i Plasssiffer-konkurransen.

 

Så minner jeg om at vi de tre neste tirsdagene skal spille klubbkamp mot Konnerud i Kommunelokalet. Jeg skal dobbeltsjekke med Konnerud om når de har forventet at vi starter opp. Vanligvis har vi pleid å starte spillingen kl 18:30.

 

Det ligger an til å bli 13 par fra oss, men jeg må dobbeltsjekke om Odd/Erna og Roger/Vibeke skal delta, men jeg har fått bekreftet at Bjørn/Stian og Terje/Frank stiller opp i tillegg til de 9 parene som deltok i kveld.

Klubbmesterskapet, første kveld

 

Vi minner om at antall par i finalen er redusert til 10, grunnet redusert deltagelse.

Etter første kvalifiseringsrunde leder Bjørn Pettersen og Terje Hirth, tett fulgt av Helge Toft og Kåre Kjøsnes. Fjorårets klubbmestre (Kjell Hjelle og Lars-Erik Svenningsen) ligger foreløpig på en 11. plass, men det er ennå 24 spill igjen og i Monrad kan mye skje. Foreløpig handler det om å komme blant de 10 beste i kvalifiseringen, slik at man tar seg til finalen.

Kommende tirsdag fortsetter vi der vi slapp. Vi minner om at det er tillatt å bruke reserve én kvled i kvalifiseringen, og én kveld i finalen.

Det er åpent for at par som ikke spilte første kveld kan spille kveld 2, forutsatt at de begge er medlem av Åsane BK. Men de vil ikke kunne kvalifisere seg til finalen.

Status klubbmesterskapet

Det er tett i teten. Liv og Hilde, knepent foran Morten og Einar og deretter Morten og Rolf.

Husk at man kan stile med en innbytter en kveld, og at de beste scorene man oppnår som inngår i beregeningen.