Avansert søk


Resultatene fra årets Sauda cup

"Munchs Modeller" (Tore Olsen, Roy van Putten, Per Tobias Holmen og Bente Irene Holmen) holdt hodene kalde og feide over lederlaget "Tre svake ledd" i siste kamp. Dermed var det de blide sørlendingene som klatret helt til topps i årets lagturnering.
Resultater, butler, spillstensiler mm her:

SESONGSTART 2009/2010

Da nærmer det seg sesongstart og påmelding til diverse turneringer.

Namsos Cup er først ute og vi oppfordrer dere til å ta turen til Namsos lørdag 26. september. Turneringen inngår i kretscupen og arrangøren med Oddbjørn Dyrkorn i spissen lokker med masse spurtpremier og en trivelig turnering.
Invitasjon og info finner dere her 


Ragnar Davidsen ønsker velkommen til Namsos Cup

KM-mix arrangeres på Åsen Oppvekstsenter lørdag 17. oktober og vi håper alle kretsens damespillere finner seg en makker slik at vi slår fjorårets deltakerantall. Også KM-mix inngår i kretscupen.
Invitasjon finner dere her

Ellers er det snart 1. oktober og da er tid for påmelding av lag til de store lagturneringene.
Info fra kretsen finner dere her

Klubbkveld 21. september

Høstens første sammenlagt turnering ble avsluttet på mandag med 8 ½ bord som spilte en serieturnering over 9 runder av 3 spill. Kvelden ble klart vunnet av Anna og Arne med 66,67%, På de neste plassene fulgte Finn og Roar (58,04%), Dag Amund med reserve Arne Færgestad 56,55% og Herman og Olav med 55,65%. Resultatene fra kvelden finner du her.
 
Høst 1 sammenlagt ble vunnet av det nykomponerte paret Simon Rasmussen og Per Arild Kvist med 110,65 %. De to kveldene samlet til sammen 16 ½ bord, og de 4 beste parene får premie. Øvrige premieplasser gikk til: 2-plass: Dag Amund Lie – Johnny Moen/ Arne Færgestad 110.25 %, 3-plass: Willy Nilsen – Tore Haraldsen 107,40%, 4-plass Arne Almendingen – Anna Malinowski 106,67 %. Komplett resultatliste finner du under les mer.
 
Neste mandag er det høstferie, og vi spiller en kveldturnering i en pulje som monrad eller serie avhengig av frammøte.
Samling i nord

Samling i nord

Styret i NBF inviterer alle tillitsvalgte i klubber og kretser i de fem nordligste kretsene til...

Innbydelse til lagkamper, NBF Haugaland

Lagserie vil holdes noen onsdager i høst/vinter i Astrics sine lokaler. Datoer vil bli satt så snart antall lag er bestemt 
 

Påmelding til Elise 90959387, Helge 48154901 eller Leif Karsten 91376922 snarest.

 

Divisjonsspilling 3. og 4. divisjon:

Divisjonsspilling avholdes helga 14.-15. november og 6.-7. Februar.
 
Påmelding til Helge; hesv@online.no 48154901 , tlf
Ved påmelding trengs spillernavn og spillernummer.
 
Startkontingent innbetales snarest til kretsens konto: 0530.16.66510
Startkontingenter: 2. div:1000,- pr spiller, 3. div: 750,- pr spiller, 4. div: 2000,- pr lag
 
Mvh

Elise B. Høyland, sekretær

 

Resultater 22/9

Det ble enda en runde med butler.Mange rare kortfordelinger, og mange poeng å dele ut. I a-pulja tok raskt Knut og Bjørn teten, foran Frode og Hans Langø. Litt over halvveis så begynte Stig og Lars Erik å skaffe seg noen bra runder, og nærmet seg med stormskritt. Knut og Bjørn holdt ut foran Stig og Lars Erik, med Frode og Hans på 3.plass. Gratulerer til disse. I B-pulja så viste Gjemdals god form og vant foran Petter Dihle og John Sandberg, som rykker opp til A-Pulja. Det var noen sammensatte par denne gang. Thor Nordam - Arvid Ek rykker ned sammen med Bjørn Arne Ruud og Per Georg.  RESULTATER A og RESULTATER B.

I morgen så spilles første runde i KM. Håper at kapteinene har lagene klare, og at det går bra med alle LAG. Jeg informerer om resultatene så snart jeg har dem.

Skyld ikke må makker

Sist kveld så dukket dette spillet opp, og motparten meldte seg opp i 4 spar doblet. Min makker spilte ut spar 10. Jeg var ikke så veldig lykkelig for dette, men håpet at han hadde spilt ut ifra 10,8 eller 10,7 og la derfor liten. Thor Nordam spilte denne glimrende og spilte raskt kløver til K og A. Jeg spilte deretter ruter K opp igjen. Opp med Esset i ruter og  K og D i kløver med ruteravkast. Deretter høy hjerter og fisk med knekten. Deretter var det bare å ta ut spar med 2 tapere og notere 4 spar doblet med 10 stikk. Jeg var litt irretert for utspillet, men måtte raskt unnskylde makker. Hvis jeg går opp med spar A og spiller ruter K, så må vi få 2 sparstikk, et ruterstikk og 1 kløverstikk og 1 bet. 200 poeng inn hadde gitt + 10 poeng i stedet for -11. Greit nok at utspillet ikke var det beste, men jeg må vel ikke spille som en idiot fordet.

Rundenr 8   ª T5  
Spillnr 22(22)   © T752  
Giver: Øst   ¨ J972  
Sone: Øst-Vest   § T74  
  ª KQ8743   ª 9
  © KJ6   © A9
  ¨ 63   ¨ AT854
  § 53   § KQJ98
    ª AJ62  
    © Q843  
    ¨ KQ  
    § A62