Avansert søk


Ikke så kjent allikevel, kanskje...?

Under den nylig avholdte pris-seremonien for IBPA awards i Kina fikk man en liten følelse av å være litt sånn kjendis, spesielt dagene rett etter det gedigne showet. Men da jeg leste gjennom en artikkel på den engelske versjonen av den kinesiske bridgesiden så demret det for meg at kjendisfaktoren kanskje ikke er så voldsomt høy allikevel.

Joda, Boye Brogeland har en enorm status, alle kjenner han, og han er nesten som en rockestjerne forkledd som bridgespiller. Men også navnet hans fikk et komisk skjer i den nevnte artikkelen.

Her er underteksten til et bilde fra da jeg mottok min pris:

"Norwegian player Gaius Tislev (second from right) won the "Best Defence Award". Photo by Chen Wenwu"

Gaius!

Riktignok har mitt litt spesielle navn blitt stavet i uttallige versjoner opp gjennom årene, men Gaius Tislev er kanskje en ny rekord.

Jeg har en mistanke om at det kan ha vært noe Google oversettelse eller noe sånt som påvirket teksten, og klandrer ikke de flittige og entusiastiske arrangørene som gjorde at dagene våre i Kina ble helt fantastiske.

Boye (og Bob Hamman som vant prisen Personality of the Year) er godt kjent av omtrent alle bridgespillere i verden, men Boyes navn var også litt komisk å lese i underteksten til bildet av han:

"The winner of the “Best of the Best” was Boyer Boulder of Norway (second from right). Photo by Chen Wenwu"

Ikke bare det, men jaggu vant han ikke prisen for Best of the Best, ser det ut til… Well done Mr. Boulder

Matt Smith (Youth Award), Liam Milne (Journalist Award) er her sammen med Mr. GAIUS og MR. BOULDER og noen av de frivillige studentene som var der hele tiden for oss, for å hjelpe med språket, finne frem, bestille mat og drikke osv. 

 

 

 

Nils Sverre og Svein med suveren siger

4,5 bord og solid siger til Nils Sverre-Svein føre Magnar og Herman og Thomas-John Inge.

Juleturnering 2018- 2ndre runde av 6

20 par spilte 27 spill monrad hvorav 24 spill var Simultan mod resten av Norge.

Da kvelden var over tronet Rolf og Roald på toppen av pallen med Rolf og Øyvind på andre, Frank og Steinar på tredje. Gratulerer!

Seriemesterskapet 3.div

Det gikk bra i i første del av seriemeateskapet i 3.div.

Etter at vi har spilt 4 og en halv kamp ligger vi på 4 plass, kun 1.poeng fra andreplassen.

Det som ødla veldig var runde 1. der ble vi  knust av lag Pallesen og tapte 19-1.(det skal gå opp i 20)

Som der kan se av resultatene(nederst på siden) leder de stort og er desidert det beste laget og kommer helt sikkert til og vinne å rykke opp til 2.div.

Etter den kampen skjerpet vi oss og vant kamp 2.   12-8, kamp 3, 17-3 og kamp 4, vant vi 16-4.

I kamp 5 er bare første del spilt, der ligger vi litt under, 11-9 men håper og snu det resultatet når vi skal spille andre halvdelen første helg i februar.

Det var Frode Ausland med sin makker  Roar Laingen (en meget koselig og hyggelig kar) som spilte sammen med Reidar Nordbø og undertegnede.

Resultatene kan du se HER

SJ

 

Trå start i Oppdal...

En grei søndag retta opp noe av inntrykket etter en forferdelig lørdag for oss gutta som prøvde oss i 3. divisjon i Oppdal. Selvfølgelig var det flere spennende spill å referere til, og i følgende meldeforløp kunne Geir og Odd Harald utnytte motpartens overføringsmeldinger til egen fordel.

Geir og Odd Harald har spilt sammen lenge, og vet derfor godt hvordan de skal samarbeide i ulike meldeposisjoner. Én utfordring kan være når motparten bruker overføringsmeldinger også som innmeldinger. Gutta utnyttet det på en god måte, og kunne fint komme opp i en fin slem:

Når V melder inn 1 spar så viser han ruterfarge. Dermed kan N differensiere mellom 4- og 5-korts hjerter ved å melde 2 ruter med 4-kort ("negativ" hånd) eller 2 hjerter med 5-kort. Etter S positive respons til hjertertilpass hoppet N til 3 sp for å vise kortfarge og sleminteresse. Med den fine tilpassen i både hjerter og kløver var 12 stikk ganske "nedbrett". Spar ess ut og skift til kløver, og når trumfen sitter 3-2 er det bare å ta den markerte ruterkappen for 12 stikk.

6 kløver er hakket vassere fordi du da kan håndtere 4-1 imot i hjerter.

Godt meldt av gutta krutt i en runde som ellers smakte rå diesel.