Avansert søk


Ny nyhetsartikkel

5 september spilte vi 3 runde av klubbmesterskapet med deltakelse av 11 par. Åse og Ernst vant. Helge og Martin ble nr 2 og Alf Henning og Even ble nr 3. Vi gratulerer

BM Lag

Ny sesong i BM Lag nærmer seg. Spillingen vil foregå i Åsatun om torsdagene, med oppstart torsdag 5. oktober. De øvrige datoene finnes under terminlisten.

Det er ikke lagt inn en egen kveld med utsatte kamper. Disse må spilles privat, men det blir flere ledige torsdager i november som kan benyttes til å spille en utsatt/fremskutt kamp.

 

Påmelding til åpen pulje kan gjøres på følgende link:

http://bridge.no/ruter/turneringsinfo/1/2871

eller til Christian Bakke på mail (bakke95@hotmail.com) eller telefon (979 25 636)

Påmelding mesterpuljen:

http://bridge.no/ruter/turneringsinfo/1/2886

Åpningskveld - høst

Kristian og Jan Magnus vant klart i kveld - og ser dermed ut til å ha formen inne til NM par. Neste torsdag starter høstturneringen. 5 av 7 teller, og vil bli scoret individuelt, dvs du kan spille med hvem du vil. Sammenlagt i sommerbridgen så vant Jan Erik og Jan F faste par, mens Arild vant den med fem forskjellige makkere. Fullstendig resultatliste kommer snart.

Klubbspillingen godt igang igjen

Etter en sommer fullspekket med bridge for min egen del, har det nå blitt noen roligere uker, og klubbspillingen har kommet godt igang igjen.

 

Det er stor forskjell på hvordan man spiller bridge når det er parturnering og lagturnering. I parturnering teller overstikkene mye mer og de 10 ekstra poengene man får i NT fremfor majorkontrakt kan være avgjørende. Her er et eksempel fra klubbspillingen for to uker siden.

Kretsen hjelper med nybegynnerkurs

 Kretsen er villig til å hjelpe til med å dekke utgifter for å holde nybegynnerkurs og kurs for litt øvet. Kretsen kan også hjelpe med kursleder. Hvis noen trenger hjelp med Ruter så kontakt Tor Orsteen.

Oppdatering av medlemsregisteret

Vi håper klubbene kan ta en gjennomgang av medlemsinformasjonen til sine medlemmer og oppdatere dette der det er endringer. Medlemmer kan også selv gjøre dette ved å logge seg inn på bridge.no med sitt medlemsnummer og passord. Innloggingen finner man øverst til høyre.