Avansert søk


Singel Inger

Gratulerer til Turid som vant Singelturneringen. Se under Les mer... for øvrige resultater

Informasjon om sommerbridgen 2017

Sommerbridgen 2017 arrangeres fra og med første mandag i mai, til og med siste mandag i august. Spillested er Meieriet kultursenter på Leknes. Spillestart er kl.18:30. Kriteriene i sommerbridgen er følgende for inneværende sesong: For de som har mindre enn 15 mesterpoeng eller er over 75 år ved sommerbridgens oppstart, er det de fem beste kvelder med ulik makker som er tellende. For øvrige spillere er tilleggskriteriet at man skal ha minimum to kvelder med ulike spillere som enten har mindre enn 15 mesterpoeng, eller er over 75 år. Minst en av disse to kveldene skal være tellende. Årets kriterier for sommerbridgen er fastsatt etter endringsforslag fra Ann-Elin Danielsen og Stein Statle.

NM Lag resultater

Resultater

http://bridge.no/var/ruter/html/9901/2017-05-25-27.htm 

BAK fikk en pangstart med 20-0 seier over Kolbotn i første kamp. Videre ble det nok en storseier mot Studentenes i 2. kamp, slik at BAK fikk en god ledelse.

 

I 3. kamp har det derimot gått litt tyngre, og BAK ligger nå foreløpig jevnt med Vikersund og TopBridge 5, med en liten luke ned til TopBridge 3 på 4. plass 

 

Informasjon om Lofoten open 2017

Informasjon i forbindelse med Lofoten Open 2017. Se infoskriv. I informasjonsskrivet finner man spillestart for alle kamper begge dager og kontaktinformasjon. Velkommen til Mortsund!

Tenkepauser - når kan vi melde etter tenkepause?

Nye spillere får av og til høre at de ikke har lov til å tenke, fordi det formidler informasjon til makker. Det er helt feil - man kan tenke så lenge man vil (innenfor tiden som er avsatt i runden/turneringen). Men når man tenker, formidler man samtidig til de andre spillerne, inkludert makker, at man har et problem. Dette er det vi kaller "uautorisert informasjon", eller UI. Denne informasjonen har ikke makker lov til å bruke, når makker skal vurdere sin neste melding.

I denne videoen forklarer Geo med et enkelt eksempel hva som er lov, og hva man må passe seg for: 

 

Femund Bridgefestival har plass til flere!

Med nysnekra bord for året har vi muligheter for å skvise inn noen par ekstra til Femund Bridgefestival. Vi har allerede passert 40 par til søndagen, noe som er den største påmeldinga i turneringas historie. Vi utvider med to bord til, det vil si at vi kan ta imot 44 par. Så hvis noen sitter på gjerdet: Her er det muligheter!

Vi håper også å nå 20 lag, og utvider for sikekrhets skyld påmeldinga til 22 lag.

Vi gleder oss til ei kjempehelg i Elgåa!

Minner om BRIDGE+MORE DEMONSTRASJON

Torsdag 1. juni vil systemet bli brukt på første kveld av sommerbridgen.Opp til 18 bord vil bli utstyrt med BRIDGE+MORE.

 

Minneord om John Baklund

Vår mangeårige klubbformann og æresmedlem John Baklund døde i går - 89 år gammel. De siste 15 årene har han bodd i Valdres og ikke spilt hos oss, men vi husker ham som en svært hyggelig og positiv bridgespiller og bridgeleder.

Vi lyser fred over John Baklunds minne.

Han skal bisettes på Stalsberghagen fredag den 19. mai. Styret håper de som har anledning kan møte opp og vise ham den siste ære.  

Vikersund har overtaket

Vikersund BK har grepet på det idet to kamper gjenstår i lagfinalen. Men ledelsen er kun på litt over 10 VP, og det er som forventet Topbridge som er hardeste utfordrer så langt. Bergen Ak ligger vel 11 VP bak laget på andreplass. Av de andre er vel Topbridge 3 det eneste laget med realistisk sjanse for medalje før avslutningsdagen. Resultatene til og med runde 5 finner du her.

Resultatene så langt har nok ikke gitt noen store overraskelser. Verken stillingen i medaljekampen eller nedover på listen har det skjedd noe som kan overraske mye. Kanskje er Studentenes innsats en liten skuffelse, men de har to kamper igjen til å klatre på listen. De unge spillerne på Studentenes lag har åpenbart mye inne, men det har blitt for ujevn innsats i denne finalen.

Arrangementet har gått veldig fint, og det er tydelig at arragøren har forberedt seg godt. Mathias Beyer har levert en glimrende bulletin. Bulletin nr. 2 (som også finnes i trykket versjon) kan du finne her.  

Om litt kommer jeg tilbake med noen systembetraktninger som et spill i lagfinalen inspirerte til å skrive om.   

 

 

SOMMERBRIDGE.

Selv og det ikke føles slik ute, så er sommerbriden i gang.

For og være med her må du ha spilt med 5 forskjellige makkere innen siste kvelden i August.

Etter de to første kveldene har Ingunn tatt ledelsen foran Jan Bey, og Torgeir.

Resultatene ser du øverst på siden i fanen SOMMERBRIDGE 2017.

SJ.