Avansert søk


Sommerbridge 23.05.2017 - resultatliste.

På grunn av at klubbens PC nektet å la seg åpne, kunne Ruter-programmet ikke benyttes. De ble derfor benyttet slipper som i gasmle dager.
Resultatlisten ble som følger:

1.    15761 Karsten Gill  - 15760 Jeanne Gill   39


2.    10748 Per Arvid Andersen -10749 Thor Holm    17

        24433 Berit Nyhagen - 24254 Rolf Bentsen   17

4.   15767 Kjell Solem -15764 Birger Wahl   16

5.   37801 Jan Hagen - 848 Åge Larsen   12

6.  10518 Stein E. Øen -12063 Leif Ivar Koksvik   9

7.  24444 Kjell Olaussen -24430 Kjersti Sandsengen   8

8.  13985 Knut Erik Helle - 8500 Jan Hannevold    -1

9.  27181 Kari Eide -27180 Einar Eide    -4

10.5459 Olav Vee -32654 Kari Holten  -17

11.43227 Halldor Carlsen -43373 Ernst Erlandsen  -25

      24436Geir Gunnerud - 24435 Anun Sundland   -25

13. 32002 Jan Ulsbøl -15710 Ingrid Ek   -37

              

 

 

2 bord på Arbeider'n 23 mai

 Det ble spilt 30 spill. 

Ove og Fritz vannt, vi gratulerer.

Påmelding til generalforsamling førstkommende fredag utsettes til onsdag kveld.

Foreløpig er det bare 7 deltakere og da utsettes seansen på ubestemt tid.

Vi satser på å spille også neste tirsdag.

Sommerbridge 2. spillekveld

 Kåre Jakobsen - Jan Roger Øygård vant sommerbridgen 23 mai.

Diverse

Herman og Johnny vant søndag kretsmesterskapet for Veteraner med klar margin.

Finn Leiang prøver å få opp interessen for KM i klassene Damer, Junior, Ruter-Kløver, Nybegynnere og Veteran. det er synd at det da kun stiller 17 par totalt. Håper han knekker koden for når en slik turnering kan samle spillere. Selv måtte jeg golfe med 11-åringen som gikk kurs sist helg. Rolf gikk på golfkurs på Østmarka denne helga og holder på å bli grepet av basillen. Herman og flere er nå svært betenkt over utviklingen. Bridgespillerne holder på å bli mer golfinteresserte enn å analysere torsdagens spill!  Snart blir vel "eggene" ved kortbordet runde og hvite?

Sommerbridge Kolbotn:

1. Eva - Per 73,7.  2. Geir - Anna  58,5.  3. Jens - Jan Steinar  56,5.  4. Rolf N -Bjarne  52,9.  5. Andreas - Simon  46,5.

Disse parene var et godt stykke foran de neste.

Husk: Ingen spilling torsdag 25.5.

Finale i NM for Klubblag

Finale i NM for Klubblag

De 8 beste lagene fra cupspillet møtes denne helgen til årets finale i NM for Klubb...

Utsatt generalforsamling

 Det er bare 6 påmeldte så vi utsetter generalforsamlingen.

Det er uklart når vi kan holde dentidligst midt i juni.

De som er interessert i årsberetning og regnskap kan henvende seg til formannen på arne.danske@gmail.com.

Ha en fin helg!

Daryosh bruker Frank som rundingsbøye

Daryosh, Sajjad og Millad er også av våre nye medlemmer i klubben, etter ungdomskurset vi har holdt i vinter. Nå på tirsdag var de to førstnevnte med, og møttes de til innbyrdes oppgjør i siste runden. Undertegnede og Frank spilte med hver sin nybegynner, og Frank fikk virkelig problemer som spillefører når Daryosh begynte å trille ball med kursholderen:

Frank spilte med Sajjad i syd, og som det er med nybegynnere gir ukonvensjonelle meldinger ofte til spennende utfordringer ved bridgebordet. Frank ble tilslutt spillefører i 3sp, og jeg som øst spilte ut liten spar til liten, dama og esset. Frank spiller liten kløver mot bordet, som vinner stikket. Nå går det ruter til dama, som også står, og ny kløver som jeg vinner med esset. Jeg spiller ruter og Daryosh vinner denne med knekten, før han går inn i en laaaaaaang tenkepause.

Endeleig kommer det forløsende ruteresset, med kløveravkast hos undertegnede, og Daryosh begynner å trille ball rundt Frank når han så spiller en liten kløver! Jeg er nå tom i fargen, og Frank får sin første uppercut i denne runden da jeg noe overraskende får et trumfstikk. Nå må jeg angripe hjerter, og velger den lett psykologiske hjerter-knekten.

Frank tar ingen sjanser og går opp på hjerteress, spiller spar som Daryosh vinner, og som nå spiller hjerter til min konge. Så kommer hjerter til stjeling, og innen kruttrøyken har lagt seg samler Frank de siste restene av kontrakta opp i støvbrettet for to bet.

Da er det artig å være læremester på rett side av bordet.

Bente Siri leder på 1000-lappen

I år igjen har Engerdal BK satt opp en tusenlapp til beste Sommerbridge-spiller på Tune. De som kvalifiserer til denne må ha minimum 10 deltakelser i løpet av sommeren, og det regnes plasseringspoenger og av de 10 beste gangene.

Vi har også en 1000-lapp for beste spiller med inntil 15 IMP (maks kløvernål).

Bente Siri leder an så langt, med 36 p, mens Odd Hrald, Geir og Svein Erik halser bak med 35 p. Dette er jo svært tidlig i sammenligninga, og ingen vinner kan kåres ennå.

Engerdal BK vil tilby fadderspilling for sine rekrutter utover sommeren, og håper at alle gjestende er innforstått med dette. Dette er helt nødvendig for å kunne holde på ungdommene våre! Det gikk rykter om at det tok lang tid, og ble sent, men nå tirsdag var vi tidligere i rute enn vanlig. Engerdal BK synes det er synd hvis spillere utenfra ikke kommer på vår sommerbridge fordi de synes det går for tregt, blir for tilfeldig eller annet. Rekruttering er jobb, jobb, jobb, ingenting kommer av seg selv, og man må tåle støv på bridge-nålene sine.

Det kan være komfortabelt å si at nye spillere kan spille egne kvelder, ved egne bord, etc., men per nå har ikke Engerdal BK kapasitet til dette. Å la rekruttene spille på ordinære tirsdagskvelder er da også god læring, så får vi heller tåle litt i mellomtida. Heldigvis lærer ungdommer kjapt, og jeg tror ingen skal føle seg trygg på god utteliing i møte med noen ungdommene.

Ungdommene selv, og deres foreldre, gir entydig positive tilbakemeldinger til bridgeklubben, og det er tydelig at vi treffer godt med hvordan vi har lagt det opp.

Velkommen til Engerdal BK og sommerbridge på Tune!