Avansert søk


Kontigent

Styre vil med dette informere om innbetaling av kontigent i 2017

Vanlig standard medlem kr 200
I-medlem                            kr 100
støttemedlem                    kr 100

Dette kan innbetales på nettbank kontonr. 1840,10,06938   (NB husk å merke med navn) eller
betale det på vanlig spillekveld.

Vennlig hilsen Styre.

Terminliste mars - april 2017

 Tirsdag 21. mars .... Simultan

Tirsdag 28. mars .... Pokalspilling

Tirsdag  4. april ......En kvelds

Tirsdag 11. april .... Ikke spilling, Påsketurnering på Ørje onsdag 12. april

Tirsdag 18. april .... Simultan

Tirsdag 25. april ... Sesongavsluttning m / premie

Ny nyhetsartikkel

7 mars ble 3 runde av vårturneringen spilt med deltakelse av 13 par. Arne og Svein Audun vant. Alf Henning og Ernst ble nr 2 og Ronny og Kai ble nr 3. Vi gratulerer.

København

Tur ti København

Den 23. mars arrangerer Kløver Ess bridgetur til København, inkludert "landskamp" mot danskene. Helge Homelien fra Larvik ønsker å være med, men han mangler makker, er det noen som har anledning til å stille opp? I så fall ta kontakt med Øystein.

Dobbelt innspill

 Zimmermanns lag med Geir og Tor på laget røk relativt tidlig ut i Vanderbilt-lagkampen i Kansas city denne uka, men her spilte Geir i kjent verdensmesterstil:

  D 9  
  D 10 5  
  D 6 4 2  
  E K Kn 5  
K Kn 8 6 4 2   E 10 7 5 3
Kn 4 3 2   9 7 6
K 7   E
4   D 10 6 2
  -  
  E K 8  
  Kn 10 9 8 5 3  
  9 8 7 3  
N/ingen

Meldingene :

N Ø S V

1 kl 1 sp 2 ru 4 sp

5 ru pass rundt

Vest spilte ut spar konge som Geir stjal, hjerter til damen og bordets andre spar ble stjålet. Så tok han ess, konge i hjerter, spilte bordet inn på kløver ess og dro ruter dame til Østs ess. Han var innspilt og på spar til dobbel renons kastet Geir en kløver på hånden og stjal i bordet. Etter kløver konge spilte han Vest inn på ruter konge, og en ny dobbel renons retur sikret kontrakten.

 

Nm-lag: damer, veteran og bedrift

Litt sen oppdatering: sist helg var det NM for damelag, veteranlag og bedriftslag. I bedriftsmesterskapet ble det en flott seier til et lag med hovedsaklig Sarpsborg-spillere. Det var riktignok kun 8 lag som konkurrerte, men flere hadde dyktige spillere så det var en sterk prestasjon. Tre av spillerne er også medlemmer i Fredrikstad Bk, men vi gratulerer alle Gunnar, Jørn, Tom, Lars og Thomas 

I veteranmesterskapet deltok Sverre Johnseen på et lag som kom på 2. plass, mens et lag med kun lokale spillere Tore, Torfinn, Nico og Thor ble nummer 15 av 17 deltakende lag. I damemesterskapet deltok Iwona på et lag som tok 19. plass av de 38 lagene som deltok der.

Stian og Odd suverene i Årsmøteturneringen

Det ble gjenvalg over hele fjøla da Galleberg BK hadde sitt Årsmøte i Kommunelokalet tirsdag. Dermed har styret følgende sammensetning: Jan Ingar Løvaas, leder – Ludvig Guldal, sekretær, Bent Gran, kasserer, Einar Lærum, turneringsleder og Vidar Sund, rekrutteringsansvarlig. Etter endt årsmøte ble det spilt en turnering bestående av 24 spill etter monradprinsippet. Etter de 2 første rundene der parene flyttet etter bordplansjene møttes de som lå nærmest hverandre, men som ikke hadde møtte hverandre tidligere i turneringen. Det ble tilslutt en soleklar seier til Stan Sørlie Helgeby – Odd A. Frydenberg. Nærmest fulgte 3 par der det skilte kun 1 poeng. Solveig Jensen – Reidun Weaas gikk seirende ut av den tvekampen foran Roger Olafsen – Vibeke Hellner og Frank Indlagen – Jan Gunhildstad som delte 3. plassen. Trykk *** HER *** for å komme til detaljene fra turneringen.

I årets plassifferkonkurranse befestet også Stian og Odd sin tetposisjon med Roger Olafsen – Vibeke Hellner og Frank Indlagen på de neste plassene. Neste mulighet til å få poeng i den konkurransen er i sommeravslutningen i juni.

Årsmøte

 Ytterligere en sen oppdatering: Det har vært gjennomført årsmøte i klubben. Datasystemet fungerer dessverre ikke slik at det er mulig å kopiere inn dokumenter som årsberetning og referat, årsberetning og turneringsberetning. Det viktigste: Det var ikke meldt inn noen saker utover de "faste", regnskapet viste en solid pluss på ca 17,5 tusen, og styret ble gjenvalgt ved akklamasjon, med eneste endring at Monica og Ove går inn som nyvalgte materialforvaltere. Flott 

Resultater oppnådd av klubbens medlemmer finner dere både under nyhetsoversikten på denne siden, under resultatfanen og under fanen Fredrikstad bridge der dere finner Tores flotte analyser og resultatoversikter. Og de som ønsker papirutgaver av de nevnte dokumentene - referater, årsberetning og turneringsberetning kan ta kontakt med styret.

Klubbens største utfordring for tida er at det ikke arbeides med rekruttering, og at antall spillere på tirsdagene er fallende. Her utfordres alle til gode forslag og til å få med seg nye spillere. Og så bør styret ha dette som tema snarest mulig.