Avansert søk


Mandag 30.01.17

 Seieren i kveld gikk til Knut Molander og May-Liss Lian. Vi gratulerer

Anders B og Erik med gledeleg seier.

 Samanlagt trykk les meir

HC-turnering

 Ved en tilfeldighet arrangerte vi en handicapturnering. Dette fant vi ut av etter kvelden var startet og vi fortsatte like gjerne med det, som en test. Kort fortalt går dette ut på at de minst rutinerte får litt plusspoeng i hver runde mot de mer rutinerte spillerne.

Vektingen mellom hver spiller er ikke 100% riktig og det skal sies at dette er ikke var gjennomtenkt av klubben, men justeringene virket fornuftig for en del par. (I resultatsiden er det en kolonne som heter HPC -denne viser hvor mye pluss og minuspoeng hvert enkelt par har blitt justert toalt)

Vi vet at Forbundet har satt av ressurser i 2017 for å få riktig vekting av alle medlemer. Vi tror dette tar utgangspunkt i mesterpoengene. Men vi kommer tilbake til det når vi hører mer om det.

Resultatet av kvelden var at Sigbjørn og Olav vant kvelden med Kai og Kari på andreplass. Erik og Gunnar kom på tredjeplassen. GRATTIS!

 

Klarer du denne?

 Her kan du prøve deg på 3NT i Øst.

Ruter 5 (fjerde høgste) frå syd.

Norsk på Island

Under Reykjavik Bridge Festival var det som vanlig mange nordmenn på plass. Parturneringen ble ganske norsk-dominert da Erik "Silla" Sælensminde og Rune Hauge vant foran Boye Brogeland og Simon Gillis (England). Det deltok to 122 par. 

Silla...

 

...og Rune Hauge var best i parturneringen

Tre andre norske par fulgte godt opp dette og ble på topp-20. Det var Terje Aa-Allan Livgård (10.plass) Jostein Sørvoll og Sverre Koch (12.plass) og Berge Eldar Nising-Jon Egil Furunes (14.plass).

I lagturneringen spilte de to best plasserte norske parene sammen og var naturlig nok blant favorittlagene, men greide ikke helt å innfri selv om de ble beste norske lag på en brukbar 9.plass. 

 

NM klubblag - resultat og trekning

 Da endte ikke 3. runde helt som vi ønsket og trodde for alle "våre" lag. Både Fredrikstad og Torsnes led knepne tap, så her er det bare å ønske lykke til ved neste NM. Sarpsborg 1, med blant annet Tom og Jon martin på laget tok en klar seier og kom seg til 4. runde, der de skal møte et knallsterkt lag fra Hamar. Lykke til 

Åsmund og Sverre spiller på et av lagene til Topbridge og skal møte Tøffelklubben (som slo ut Fredrikstad i 3. runde). De bør vel ha gode muligheter til å gå videre. Lykke til 

klubbmesterskapet 8

Gratulerer til John Ivar og Kent som var best i A og gratulerer til Inger Lise og Jan Erik som var bes i B

Her er Arendal BK's medlemmer pr 6.2.2017, av PHL

Følgende medlemmer har betalt årskontingenten for 2017:
1. Petter H.Lindqvist, 2. Espen Lindqvist, 3. Jan Arild Olsen, 4. Johan S. Braathen, 5. Arild Langemyr, 6. Grunde Thorsen, 7. Espen Holm, 8. Elin Mari Langaas, 9. Per Elvin Pedersen, 10. Per Egil Westin, 11. Kåre Årseth, 12. Reidunn Andreassen, 13. Tor Birkeland, 14. Svein Kåre Mjølhus, 15. Kjetil Astrup, 16. John Arthur Frøge, 17. Trond Atle Furseth, 18. Trond Harald Hegrand, 19. Øyvind Norgren, 20. Ivar Tvedt, 21. Randi Brekke, 22. Fred Wahlquist, 23. Bo Lennart Norgren, 24. Per Anton Lauvsnes, 25. Tore Kjell Dalene, 26. Tom Danielsen, 27. Vidar Engenes og 28. Vidar Eikhom.

Etter det jeg kan skjønne har nå alle klubbens medlemmer betalt årskontingenten!