Avansert søk


Jan Einar & Gerra

Jan Einar Dahl - Geir Olav Næss vant 3. kveld av Vårturneringen. Vi gratulerer!

RESULTAT

RESULTAT-SAMMENLAGT

Vår 1 kveld 2

Vinner av Vår 1 kveld 2 ble Frank Bogen - Anne i. Bogen med 67,1 %. På andre kom Svein K. Kolstad - Håkon Bogen med 66,7 %. Tredjeplassen gikk til Sverre Selfors - Bjørnar Småli med 56,5 %.

I sammendraget etter to kvelder har Frank og Anne Irene Bogen tatt en klar ledelse med 138,6 foran Håkon Bogen og Svein Kolstad med 122,3.

Se alle resultatene under les mer...

Veien framover

Det er ikke så lenge til Bridgetinget. Det arrangeres på Gardemoen 11.og 12.juni. Alle kretser oppfordres til å stille. Spør du meg bør det bør være en selvfølge at alle kretser stiller. NBF er en profesjonell organisasjon med betalte ansatte, men vi kommer ingen vei uten at det enkelte medlem bidrar på frivillig basis. Det gjelder alt fra den ukentlige driften av de lokale klubbene til alt arbeidet som legges ned rundt de mange turneringene vi spiller. De som har sagt seg villig til å sitte i kretsstyrene, har også i praksis sagt seg villig til å stille på Bridgetinget. Kan ikke lederen(e), må kretsene sende vara.

Mange av dere (oss?) er kjappe til å klage når det er ting som ikke blir slik dere (vi?) ønsker. Min oppfordring er at den enkelte engasjerer seg mer i det som handler om strategi og planer for årene som ligger foran oss. Du som er dyktig til å finne feil i det som gjøres, er kanskje like dyktig til å være med å gå opp stien? Jeg er helt sikker på at både styret og administrasjon higer etter å få til et samarbeid. Som Einar Gerhardsen sa det: "Gjør din plikt - krev din rett". I den rekkefølgen.

HER ER HANDLINGSPLANEN som forhåpentligvis skal vedtas og jeg har merket meg noen punkter

  • Samarbeidet med skolen må videreutvikles og forsterkes
  • Kurs på nett er viktig
  • Økt satsing på landslagene
  • Innføre at handicapsystem i (enkelte) turneringer

Slike planer kan gjerne bli mange vakre ord og det gjenstår å lage handlinger ut av målsetningene. Likevel er det viktig å ha en retning. Jeg synes mange av punktene i handlingsplanen viser at styret har staket ut kursen på en god måte

RESULTATREGNSKAPET for 2014 og 2015 er ikke bare hyggelig lesing. Det er røde tall og det spises av egenkapitalen. Inneværende år må EM i Tromsø ta sin del av skylda for underskuddet, men det sier seg selv at NBF ikke på sikt kan drive med underskudd. Jeg rimelig sikker på den enkelte av oss må regne med at det blir litt dyrere å spill kort, men slik jeg ser det er bridge en billig hobby. Vi får mye glede for relativt små summer. De store turneringene som Festivalen og Seriemesterskapet koster en del, men å spille fire timer bridge i klubben for 60 kroner kan vel INGEN klage på? Om prisen f.eks blir kr. 75,- og NBF får en tier til av oss, er det vel ingen som ruineres?

Som de fleste sikkert vet takker Jostein Sørvoll for seg og valgkomiteen har innstilt Kari-Anne Opsal. Jeg kjenner ikke Kari-Anne, men hun har vært styremedlem i NBF. Hun får med seg et rutinert styre med en fin blanding av menn og kvinner. Det har vært kampvotering før, men jeg har i alle fall ikke hørt noe om at det vil bli lansert andre kandidater. Spenningen er i så fall knyttet til jobben som 2.varamedlem til valgkomiteen og jeg sier med en gang at jeg gir ikke fra meg den plassen uten kamp.



Er det noen som har kommentarer til agenda eller annet i forbindelse med tinget. er kommentarer velkommen.

_____________________________________________________

Ny nyhetsartikkel

Kveldens seierherrer ble Halvard og Ragnar, gratulerer.

De gamle er eldst - Arne og Bjørn klubbmester nok en gang

Som så ofte før - Arne og Bjørn holdt unna i teten og vant årets klubbmesterskap nok  en gang.  Denne nettskribenten har i øyebikket ikke oversikten over hvor mange klubbmesterskap de nå er innehaver av - men det begynner å bli noen.

Årets klubbmesterskap ble vunnet med ca 4 % poeng foran Britt og Arvid som tok sølvet - en ikke overlegen men likevel en grei seier. Pallen ble helt lik slik den var etter tre kvelder da Inger Lise og Bjarne også holdt brukbart inn og sikret 3.plassen.

Rælingen bridgeklubb gratulerer årets mestere samt øvrige medaljevinnere.

Kveldspillingen siste kvelden ble vunnet av Egil og John Roar som med et litt dårligere utgangspunkt likevel bare ble nr 5 sammnenlagt. Andreplass i kveldsspilligen gikk til superveteranene  Gunnar og Arnold mens Arne og Bjørn ble nr 3 sisste kvelden.

Vi avsluttet klubbmesterskapet med 8 fullle bord som vi sier oss fornøyd med. Dette har også stort sett vært snittet over fremmøte i sesongen med variasjoner fra 6 til 10 1/2 bord,

 Da mærmer det seg sesongavslutning  hva klubbspillingen gjelder - det gjenstår 2 enkeltkvelder samt sesongavslutningen 28 april.

La oss holde trykket oppe også i de tre resterende kveldene.

Klubbmestere 2016

Det ble seier til Niels Christian Nielsen og Kolbjørn Høie. De vant kvalifiseringen og 1 spillekveld i finalen, 3 plass 1 poeng bak vinnerene i 2 spillekveld. Likevel så ble det jevnt, og de vant kun med 2 poeng for Erik Gjemdal og Espen Bård Johansen. Litt bak disse kom Rolf Normann hansen og Tore Haraldsen, likevel klart foran Eva Lund og Per Storjord på 4 plass. Gratulerer. Resultatliste

Det var også hele 23 par i åpen pulje. Her ble det en klar seier til Dag Amund Lie og Willy Nilsen, Kåre Bogø og Anne Birgitte Fossum på 2 plass. Bjørn Håvelsrud og Stein Hovstad på 3 plass. Resultatliste

12 april 2016

Gratulerer med seieren til Thomas og Torolf foran Børre og Roy.

1    31,0  62,9  Thomas Kästel - Torolf Rud
2 28,0 61,7 Roy Kasper Brakalsvålet - Børre Hummel
3 17,0 57,1 Ove Kristiansson - Allan Christiansson

 Samtidlig gratulerer til Stenar og Elisabeth med seier i andre gruppen

1   16,8 «  67,5  Steinar Hjerpset - Elisabeth Bang     
2 1,2 « 51,3 Helene Lindbäck - Jonny Svendby
3 0,0 « 50,0 Roger Sæterie - Tommy Ekløv

 

Odd Harald og Bente Sundet vant KM Mix!

Bente og Odd Harald vant KM Mix "med ei mil" sist lørdag, og vi gratulerer. Trond Magne Aasheim og Sølvi Nordeng kjempet seg til andreplass, mens Grete Halvorsen og Ingar Bjørnstad tok en populær bronse!

Redaktøren glemte å ta bilder av vinnerne, og ber om tilgivelse for dette.

Resultater finner du på DENNE LINKEN.

Simultan resultat (med Sverige)

 Da ligger den norske resultatet ute med 260 par (kun norske) og 1197 par med svensker. Svenskene tok de 3 første plassene.

 

følg denne linken.

 Som vi skrev ble det en del omrokeringer i plasseringer:(kun norsk plassering i parantes)

Arvid og Eivind var beste Notoddenpar på 219. plass (60. plass) 

Trond og Henning kom på 358. plass  (66. plass)

Morten og Arild havnet på på 368. plass (81. plass)

Morten K og Ivar kom på 436. plass (97. plass,)

mens Runar og Hege kom rett bak på 506. plass (100. plass), resten får dere finne selv.