Avansert søk


Yngvar Gustavsen og Johannes Pedersen vant 7. runde av klubbmesterskapet 2016.

Yngvar Gustavsen (bildet) og Johannes Pedersen vant 7. runde av klubbmesterskapet 2016. På plassene bak kom parene Fredheim-Åsen på 2. plass og delt 3. plass mellom parene Pettersen-Nilsen og Berg-Johannessen.

Sammenlagt etter 7 av 10 spillekvelder leder Fredheim-Åsen foran parene Holen-Olsen og Meløy-Hammer.

KM Par

 

Vi gratulerer vinnerne Martin Ivar og Arve Henden med KM-tittel og plass i NM finalen senere i år. Med seg til finalen får de Tor og Christian Bakke. Vi ønsker begge parene lykke til

 

Resultat

Åpning 2 kløver?

Dette spillet fra NM-turneringene ble problematisk for mange og har vært gjenganger på Facebridge. Du er Nord og skal åpne med følgende:

sp KJ9 hj KQ rut AKJ7632 kl K  Spørsmålet har vært om hva en skal åpne med. Mange mener at dette ikke er noen hånd for å åpne med 2 kløver, bl a vår venn Thor Simonsen. Sverre Johnsen vil åpne med 1 ruter og reversere med 2 hjerter, hvis mulig. Makker hadde følgende:

sp Q10653 hj A84 rut 10 kl AQ93  Mange gjenmeldte 3 ruter over makkers 1 spar og da ble det kluss. Halvparten av veteranfeltet endte i 3 NT, 4 spar og 5 ruter. Mot oss åpnet motparten i 2 kl og var raskt i 6 spar.

Hvis vi bruker Nilslands "missing points" så er det 6 mp i spar (Ess og Dame), 4 i hjerter (Ess), 2 i ruter (Dame) og 2/3 i kløver (singelton), tilsammen ca 15. Men damen i ruter kan evt finesses, og singleton konge kan være verdifull stikk mot makkers ess eller dame. Åpningen er nok et grensetilfelle.

Men  moralen må vel være at en åpning som lett fører til beste kontrakt vil være å foretrekke?   

Fredheim og Åsen vant 6. spillekveld av klubbmesterskapet 2016.

Jarle Fredheim og Johnny Åsen vant 6. runde av klubbmesterskapet 2016 som ble spilt 15.03.16. På plassene bak kom parene Hammer (bildet) - Meløy og Jakobsen - Steffensen.

Sammenlagt etter 6 av 10 spillekvelder leder paret Fredheim-Åsen foran parene Holen-Olsen og Hammer-Meløy.

Spilleplan for KM par

Her følger foreløpig spilleplan for Km par til helgen. Det er 15 par på startlisten.

Det er fortsatt mulig å melde seg på, men da må dere ringe til Ingebrigt Jenssen innen fredag.


Mobil 90 15 11 06

Ny nyhetsartikkel

29 mars spilte vi 6 runde av vårturneringen. Det var 15 par som deltok. Ernst og Alf Henning vant. Haldor og Leif Einar ble nr 2 og  Margit og Kirsten ble nr 3. Vi gratulerer.

Severin og Ottar Frode nr 1

 En trivelig kveld vi var 3.5 bord.

3-kvelds vårturnering

Sigbjørn og Kjell Tore vant knepent sammenlagt foran Harry og Olav

 

Sigbjørn og Kjell Tore vant 3.kveld 13.april

Olav og Harry vant 2.kveld 6.april 

August og Lisbeth vant 1.kveld 30.mars (Simultan)

Sigbjørn/Kjell Tore til topps på Lands-simultan

Besværlig innmelding fra Ulvågrenda

Geir S og Svein Ove har igjen tatt fatt på bridgen, og er en artig tilvekst til klubben. Gutta spiller ofte aktuelt, men knallhardt. Tross de harde meldingene har de en helt egen evne til å lande på jorda med alle ben i behold, så var det også i følgende spill der en fintenkende heggerising så ekstra muligheter for overstikk.

Som spillefører i syd har du havna i 4 spar etter at vest har vært inne med en hjertermelding på 2-trinnet. Ut kommer knekten i hjerter:

Innmeldinga i vest røper mye om sitsen, med knekten som toppkort i innmeldingsfargen kan mye av de resterende storkorta fint plasseres hos innmelderen. Jeg kan røpe at utspillet vinnes i bordet for ikke å avsløre kongens plassering, sparen tas ut i ett drag med esset, og ruter mot kongen vinnes av esset hos øst (!) som spiller ruter-dame opp igjen. Nå kan ihvertfall ikke øst ha flere storkort. Så kan du ta over, hva er din plan?