Avansert søk


Brynjar

Andre kveld av Mot lysere tider ble vunnet av Leif og Jarle, med Svein Erik og Viggo på andre plass.                                                                                          Sammenlagt leder Bjørn Erik og Jarle, med Ann Karin og bjørn på andre plass.                                                                                                                                                                                                            

11.02.2016 er det årsmøte i Båsmo Bridgeklubb. Saker som skal taes opp på årsmøte, må være styret i hende senest 01.02.2016

Styret

 

 

Ny nyhetsartikkel

Torsdag 7.januar ble det spilt Simultanturnering i Inderøy BK. Arne B og Ivar ledet etter 24 spill, og har lagt et greit grunnlag for en god plassering på landsbasis. Kvelden ble vunnet av Olav Ukkelberg og Arnstein Nymoen.

Resultater i klubben (27 spill)

Resultater på landsbasis (24 spill) 

Resultater 2015

Når turneringene kommer inn tildeles alle klubber en puljebokstav i den rekkefølgen vi mottar resultatene. Deretter skåres alle puljene samlet. Parnumret ditt i sammenlagtresultatet blir da puljebokstav + opprinnelig parnummer.

Simultanturneringer

  Puljer Par Status Vinnere
NOVEMBER        
30. november        
24. november 31  374  Alle resultater inne Per Bryde Sundseth - Knut Kjærnsrød 
18. november 11 107 Resultat offisielt Harald Gjellestad - Erik Dahl 
12. november 23 245  Resultat offisielt Frank Arne Selbekk - Nils Ellingsen 
2. november 19 182 Resultat offisielt  Ann-Elin Danielsen - Arild Jakobsen
OKTOBER        
27. oktober 31 429 Resultat offisielt  Gunnar Harr - Stig Arne Iversen
21. oktober 84  Resultat offisielt  Leif Bakke - Helge Vallestad 
15.oktober 24  273 Resultat offisielt Liv Marit Grude - Lars Arthur Johansen
5. oktober 18 176  Resultat offisielt Jostein Myklebust - Rune Verlo
SEPTEMBER        
29. september 22 278  Resultat offisielt Sigurd Østebøvik - Birger Pedersen 
23. september 10 76 Resultat offisielt Nils-Otto Eliassen - Tore Thorstensen 
17. september 18 185 Resultat offisielt  Ove Mong - Aslak Dirdal
7. september 11 129 Resultat offisielt Torstein Hesseberg - Hallgeir Hartvigsen
1. september 13 161 Resultat offisielt  Per Bryde Sundseth - Knut Kjærnsrød
         
         
         

 


  Puljer Par Status Vinnere
APRIL        
30. april 24 245 Resultat offisielt Per Rømoen - Jan Talberg
29. april 9 91 Resultat offisielt Dagfinn Hamstad - Willy Roger Ottemo 
28. april 33  432  Resultat offisielt Eva Lund - Per Storjord 
27.april 23 260 Resultat offisielt Erik Thorvaldsen - Stig Risberg
21. april 32 389  Resultat offisielt Svein Arnt Halvorsen - Finn Åge Jahnsen
15. april 6 67 Resultat offisielt Tore Hansen - Solbritt Lindahl
MARS        
26.mars 26 252  Resultat offisielt Torleif Hagen - Petter Søvikhagen 
16. mars 19 190  Resultat offisielt Bjarte Haugland - Rune Fagerbakke 
10. mars 24 310 Resultat offisielt Eivind Larsen - Einar Bergeløkken
4. mars 8 91  Resultat offisielt Erik Granly - Sigurd O. Brekken 
FEBRUAR        
26. februar 30 306 Resultat offisielt Ola Forbregd - Tore Haukås 
16. februar 16 167 Resultat offisielt Christian Bakke - Tor Bakke
10. februar 24 284  Resultat offisielt Trond Kaggerud - Bjørn Steffen Breirem
4. februar 8 83 Resultat offisielt Stig Atle Olsen - Arve Høye
JANUAR        
29. januar 24 274 Resultat offisielt Frank Arne Selbekk - Nils Ellingsen 
19. januar 18 246 Resultat offisielt Anton Reynir Gunnarsson - Henrik Thuroczy
13. januar 28 438  Resultat offisielt David Ueland - Ørjan Lindesteg 
7. januar 4 80 Resultat offisielt Øystein Jensen - Gorm Norstad
         
         
         

 

Hurdalsjøen påsken 2016

Etter mange år på Olrud, flyttet vi i år påskebridgen til Hurdalsjøen. Jeg håper alle som deltok hadde noen fine dager der, og at vi sees igjen neste påske.
Her finner du resulatet fra de ulike turneringene. Gå også innom Facebooksiden til "Påskebridge ved Hurdalsjøen": Her finner du diverse bilder.

Resultater Velkomstturnering

Resultater Par Mestergruppe

Resultater Par Åpen gruppe

Resulateter Mixturnering

 

Bridgekommentar

 Som vi ser av Simons Bridgeresultater har nyåret startet med mye bridge. Serien på onsdager som spilles i Hjerter Konge samler det meste av Oslos elite. Der dukket det også opp noen riktig "gamlinger" fra Akademisk, bl a Tor Henriksen og Sem - Svendsen som var fast par i gamle dager, men som nå spilte med forskjellige makkere. Du må bli med på en kveld, Tore, så du får mimret om gamle dager.

I Nyttårscupen tapte vi litt mer enn vi spilte inn. Vi begynte godt og konsentrert, men etter å ha møtt laget " Dårlig skiføre", så fikk vi klabbeføre. Du glir inn i en automatisk spillestil og gjør feilvalg. Irriterende oftest mot de beste lagene. Du sitter med J108543, A10, K92, KD og hører motspiller til høyre åpne med 1 spar. Du passer fornøyd og motpart venstre melder 1 NT. Det går pass rundt og makker spiller ut hjerter 7, hvor blindmann legger opp to små. Jeg stikker fornøyd opp med Esset og fortsetter med 10'eren og venter noen stikk hos makker. Men Tor bakke takket og forsynte seg med 3 stikk i fargen uten å ha inntak i andre farger. Hadde jeg vurdert makkers 7'er og lagt 10'eren, så hadde vi beitet kontrakten.

Du sitter med AKQ92, 52,753,A96 og åpner med 1 spar. Makker melder 1 NT og motparten går inn med 2 ruter. Hva gjør du? Dag meldte 2 spar med den gode fargen, den blir doblet bak og pass rundt. Det koste 2 beit og 300. Det er noen visdomsord om ikke å konkurrere unødig om kontrakter i lag.

Du sitter med  ---, 97643, AQJ84,1082 og hører 1 spar, pass hos makker, 1 NT - hva gjør du? Simon sa pass og det gikk to passer. Hva spiller du ut? Hjerter 7 ut og når makker ikke var god nok, så gikk det hjem. Selvsagt er dette samme spill og Bergenserne (ifølge Dag) meldte 2 ruter? 7 lag vant 1 NT etter hjerterutspill, mens 14 gikk beit etter offentsiv ruter ut. Det er 10 stikk i ruterkontrakt.

Andreas satt med 76, KQJ8, 106, J7543. Er det mulig for han å melde 3 kløver med 2 spar til makker? En grunn kan være at motstander heter Høyland og neppe dobler på totrinnet i lag uten å ha fullt av trumf. Men i dette spillet var det vel Andreas som kan klandres minst for 390 i sving til motparten, uten at vi andre gjorde så grove feil? Men det er forskjellen på å bli nr 2 og havne midt på treet.

 

klubbmesterskap

starter Torsdag 21/01

Den går over 5 kvelder med 4 tellende

Dagbladet kutter ned på bridgen!!

Av Boye Brogeland

Hei Snorre, og godt nytt år.

Dagbladet har fra dags dato (4. januar) kuttet bridgespalten til kun én gang i uken, som vil være lørdagsavisen.

Jeg har inntrykk av at det er økonomiske motiver som ligger bak kuttet siden de fortsatt er interessert i å ha litt bridge i avisen. Jeg har hørt at noen har bestemt seg for å kontakte avisen og uttrykke sin misnøye med nedbyggingen av bridgespalten. Jeg vet ikke om dette vil ha noen effekt på hvor mye bridge det blir i Dagbladet framover, men det kan ikke skade å si fra hvis man har meninger om saken.

De to som jeg kjenner til har vært involvert i avgjørelsen, er:

Redaksjonssjef Rolf Fiske rfi@dagbladet.no

Ansvarlig redaktør John Arne Markussen jam@dagbladet.no

Hilsen Boye

__________________________________________________________________

Jeg oppfordrer med dette ALLE lesere av denne sida til å kontakte Dagbladet og uttrykke sin skuffelse over innskrenkingen av bridgespalten i avisa. Det er ikke kun aktive spillere som har glede av den daglige spalten til Boye og Peter Marstrander. Jeg er sikker på at en stor andel av Dagbladets leser har glede av bridgespalten og når den forsvinner vil det føre til at mange bridgespillere vil velge VG eller Afternposten som sin daglige lektyre.

Snorre

__________________________________________________________________