Avansert søk


Ny nyhetsartikkel

 NBF Oslo ønsker velkommen til Julecupen!

Tirsdag 29. desember hos Bridgesenteret. 

Klikk "les mer" for fin invitasjon og informasjon.

http://bridge.no/ruter/turneringsinfo/1/1850

Frank Weirud - Marius Leikvold vant 2015-utgaven av Julecupen i Drammen

Frank Weirud - Marius Leikvold tok en sikker seier da Julecupen i Drammen ble arrangert 4. dag Jul. Roger Olafsen - Vibeke Hellner hadde en uheldig start, men avsluttet best av samtlige og sikret seg 2. plassen. Vidar Smith - Tormod Røren tok 3. plassen.

Arrangementet var som vanlig et samarbeid mellom Konnerud og Galleberg. Trykk her for detaljer fra turneringen.

Saken oppdateres.

Brufoss jule/ nyttårs turnering

Resultat etter 1 av 3 kvelder

Vi ønsker alle sammen et riktig godt nyttår!

 Årets siste turnering, Juleturneringen, ble avholdt i kveld. 10 par møtte opp og det ble veldig jevnt. Pallen besto til slutt av:

1 Morten - Arild
2 Thorbjørn - Bjørg
3 Henning - Trond

Som nevnt vant Eivind årsbarometeret og er dermed årets spiller i Notodden. Ivar kom på andre plass og Runar på 3 plass. Her er listen

 

Ellers ble Joleturneringen avholdt i Seljord 3.dag. Runar og Jan T. gikk av med seieren i det 16 bord store feltet. Det var flere fra Notodden som spilte. Du kan sjekke resultatlisten her.

Ellers spilte makker bra i dag, spesielt i starten brilierte han ved bordet. Det får du beviset med dette spillet:

Men før du leser det vi ønske alle våre venner et riktig godt nyttår! Du må feire med måte, så du er klar til spillingen kl 16 på fredag 

 

Juleturneringer

Jeg vil gjerne ha resultater, bilder og spill fra juleturneringer rundt omkring i landet. Mailadressen min oppe til høyre.

Julesingel2015

Knut Busk vant julesingelen 2015. Vi gratulerer!

RESULTAT

Julebridgen 2015

Julebridgen 2015 ble vunnet av Sverre Å Selfors-Anne I Bogen med 56,5% På andre fulgte Jon Sivert Granhaug-Morten Granhaug med 56,4& Tredjeplassen gikk til Svein E Almli-Arild Henriksen med 54,8% og siste premieplass gikk til Roger Fagerdal-Sturla Dahle med 53,9%

"Boye Brogeland bør utestenges fra all bridge.."

 

"Ikke bare han, men alle som har deltatt i lynsjingen av oss!"
Det er vel ingen bombe at det er Lotan Fisher og Ron Schwartz som hevder dette via sin advokat Avital Sahar.



Paret har sluppet en pressemelding hvor de tar avstand fra alle beskyldninger. DEN KAN DU LESE HER.

Jeg skal ikke ta på meg å oversette alt, men her er noe av det de sier:

  • De har begge bestått en løgndetektor-test
  • Paret har gjennomgått hundrevis av spill de har spilt og analysert alle detaljer som vises, både bridgeteknisk og det som går på bevegelser. Ut fra denne analysen har de forfattet et 400 sider langt dokument som etter deres mening frikjenner dem fra alle beskyldninger.
  • Rapporten kan enda ikke publiseres fordi den er til gjennomgang i IBF, men den konkluderer altså med INGEN kode og INGEN systematisk uetisk bridge.
  • Det er ikke bare Boye som kommer til å bli saksøkt. Alle hans "medsammensvorne" vil smake samme medisin og de skal bannlyses fra all internasjonal bridge. De må forvente å betale prisen for sine handlinger
  • "Vi (F/S) vil spille konkurransebridge igjen og vi vil forvent.e å få erstattet tapte utgifter i den tiden hvor vi har vært utestengt"



Javel, da så.....

__________________________________________________________

 

 

Norske fordelingskast

Av Geir Larsen

Hei Snorre

Jeg vil tro at  snaut halvparten av bordene angret på at de la ruter 8 første gang fargen ble spilt…(da ble 76 inntak i Syd til å  hente kløverstikkene!) En 1. divisjonsspiller som skal få lov til å være anonym gjorde det samme, men det fikk ikke spillefører med seg og gikk beit likevel i 6NT…

Godt nyttår til deg også!

Hilsen Geir

______________________________________