Avansert søk


Høstcup 2015

 Vinnere av Høstcup 2015 ble Sonja - John.

Trykk Les mer for fullstendig sammenlagtliste

Brynjar

 Sjette kveld av høstturneringen ble vunnet av Sturla og Sverre, med Kurt Ove og Tommy på andreplass.

Sammenlagt leder Brynjar og Egil, med Kurt Ove og Alexander på andre plass.

Reidar Mikkelsen - Steinar Ekren vant med klar margin.

 Mikkelsen - Ekren vant slo til med storscore på siste klubbkveld. Stinus og Geir Morten tok andreplassen mens Einar og Per tok tredjeplassen. Dette var siste kveld i høsten klubbturnering og det ble  stor dramatikk helt til siste spill i kampen om sammenlagtseieren. Festus var i Bergen på bilhandel denne torsdagen og dermed hadde Einar og per sjansen til å hente hjem sammenlagtseieren med en score på over 56.3 % siste klubbkveld.  Og hva skjedde !!!!!!   Jo. De fikk akkurat 56,3 %, og dermed blir det delt seier med Ekren - Festus.

Denne glemmer jeg aldri..

Historien har du lest før og den er fra NM Monrad lag i Fredrikstad i 2014. Jeg ble minnet på den gjennom Thor Simonsen sitt innlegg der han anbefaler at en viser begge fargene når en melder inn Michaels over motpartens majoråpning. Motparten åpner med 1sp.

2sp viser hjerter og kløver
2NT viser kløver og ruter
3kl viser hjerter og ruter.

Ulempen med dette, er at en mister den naturlige betydningen av 3kl som svakt innhopp. Mange vil si at det ikke er så farlig, fordi 3kl sperrer ikke all verden. Fordelen er at makker med en gang ser om det er dobbelttilpass og dermed lettere kan avgjøre om en skal stampe/sperre. Når det kommer til styrken på Michaels, er det ulik oppfatning. Noen melder det på kun svake hender, noen med enten svak eller sterk mens andre ikke er så nøye påå honnørstyrken.

Så kommer historien min. Jeg og makker hadde avtalt å vise begge fargene på denne måten og i siste spill i kvartfinalen mot lag Stabell dukket spillet opp. Jeg vil anbefale dere å prøve å visualiere det som skjedde. Makkeren min er verdens hyggeligste mann, men han er utrolig dedikert når han spiller. Vinnerinstinktet er sterkere enn sterkt og han sliter noen ganger med å kontrollere følelsene sine. Han ville ikke skjelle ut meg da bordet kom ned og var over på noen sekunder, så han stormet ut av Kongstenhallen og begynte å gå i ovale sirkler på gressplena utenfor. Jeg har ikke skjekka, men vil ikke bli overasket om det er spor etter han enda. Treffer dere en rimelig tynnhåret Sandefjordsmann, skal dere vite at de siste hårstussene reiv han av seg 9.august 2014 i Fredrikstad.

Da jeg la ned blindemann, var dette ordvekslinga gjennom skjermluka.

Jeg: "Slapp av makker, jeg har ikke glemt avtalen og vet hva jeg gjør."
Makker: "Det gjør du f... meg ikke!"

HER ER ARTIKKELEN FRA I FJOR SOMMER

_________________________________________________________

Klubbmesterskap og Julecup.

 Neste torsdag starter årets klubbmesterskap. Det går over tre kvelder, hvor de to beste teller i sammendraget.  Minner også om Julecupen den 19.desember. Melde dere på.

SIMULTANTURNERINGER 2015/2016 - ASBJØRN RUST LEDER!

Det foreligger resultater fortløpende med oversikt over de beste spillerne/parene som deltar på simultanturneringene for 2015/2016. Sluttresultatet vil ikke foreligge før etter at vårsesongen er avsluttet.

De 5 beste resultatene teller til enhver tid og det har hittil deltatt hele 1862 spillere/par. For å kunne hevde seg så må man ha deltatt 5 ganger. Asbjørn er av de som har deltatt over 5 ganger og han ligger p.t. på topp av alle 1862 spillerne/parene. Gratulerer til Asbjørn! Det er en flott prestasjon som vi alle må bøye oss i hatten for! For å kunne oppnå dette resultatet så har han hatt med seg Bjørn Morten (3 g.) Olav og Ola Magne.

Svein Ness har p.t. nest best resultat fra vår klubb og ligger på 93. plass. (av 1862 spillere/par)

De som er interessert i å følge med på listen kan gå inn på "Simultanturneringer" og trykke på "Simultan 2015". Gå så inn nederst på resultatlisten og trykk på "Simultan 2015/2016"

Ny nyhetsartikkel

Anne Lise og Dag Inge suverene i kveld! Meget gledelig med 9 1/2 bord og det gjorde at Jan M og Hallstein på 2. plass også fikk med seg vin hjem.

Espen og Boye på 24.plass halvveis

i Nail Life Masters Pairs. Det er to sesjoner igjen. HER ER LINK til alle resultater.

    1 2587.08 64.61 Eric Greco Wynnewood, PA Geoff Hampson Las Vegas, NV Scores
    2 2558.34 63.89 Kerri Sanborn Delray Beach, FL Stephen Sanborn Delray Beach, FL Scores
    3 2506.26 62.59 Robert Todd Tallahassee, FL Garth Yettick Denver, CO Scores
    4 2450.22 61.19 Igor Savchenko Morris Plains, NJ Alex Perlin Metuchen, NJ Scores
    5 2440.90 60.96 Rui Wang Xin Li Scores
    6 2437.61 60.88 Barry Rigal New York, NY Ulf Nilsson Dalby, Sweden Scores
    7 2430.61 60.70 David Grainger Roseville, CA Mitch Dunitz Sherman Oaks, CA Scores
    8 2418.61 60.40 Kevin Castner Kentfield, CA David Gold Reading, Great Britain Scores
    9 2416.11 60.34 Sandra Rimstedt New York, NY John Hurd New York, NY Scores
    10 2400.74 59.96 Steve Weinstein Andes, NY Billy Cohen Sherman Oaks, CA Scores
    11 2386.22 59.60 Jeff Roman Bend, OR Daniel Gerstman Buffalo, NY Scores
    12 2381.95 59.49 Dana Berkowitz New York, NY Chris Willenken New York, NY Scores
    13 2380.28 59.45 Giorgio Duboin Torino, Italy Zia Mahmood New York, NY Scores
    14 2375.93 59.34 Stan Tulin Boca Raton, FL Kevin Dwyer Melbourne, FL Scores
    15 2370.73 59.21 Zachary Grossack Newton, MA Richard Budd Portland, ME Scores
    16 2367.00 59.12 Rafal Jagniewski Legionowo, Poland Wojciech Gawel Wroclaw, Poland Scores
    17 2351.61 58.73 Bob Hamman Dallas, TX Brian Glubok New York, NY Scores
    18 2347.28 58.62 Li-Chung Chen Cupertino, CA Ari Greenberg San Francisco, CA Scores
    19 2342.10 58.49 James Melville Springfield, IL Jacob Morgan Madison, WI Scores
    20 2338.16 58.40 Adam Grossack Newton, MA Victor King Hartford, CT Scores
    21 2333.16 58.27 Maxim Siline Hudson, MA Xiaoqian Liu Hudson, MA Scores
    22 2319.62 57.93 Robert Lebi Toronto, ON Neil Silverman Fort Lauderdale, FL Scores
    23 2298.50 57.41 Ed Schulte Tampa, FL Tom Kniest Brentwood, MO Scores
    24 2297.89 57.39 Espen Lindqvist Arendal, Norway Boye Brogeland Norway Scores
    25 2291.78 57.24 Tom Hanlon Dublin, Ireland Leslie Amoils Toronto, ON Score

KM lag resultater

KM lag hadde nest siste spillekveld i går(18/11).

Hittil har det gått veldig bra med begge lagene fra klubben. BK Tempo 1 ligger på 3. plass i B-pulja, men det er bare snaue 2 VP som skiller opp til 1. plass.  Det er derfor gode muligheter til opprykk.

2 laget spiller i år i D-pulja og leder denne med over 20 VP, så her ser det veldig lyst ut med tanke på opprykk.

Moss BK leder A-pulja, med Erik på laget. Wenche spiller for Hjerterdamene i C-pulja, hvor de ligger på 4 plass, men det er kun 1 drøyt VP opp til andre plass.

De tre beste lagene i hver pulje rykker opp. 

Siste spillekveld er 2/12. Og resultater finner dere på http://www.nbfostfold.org/

 

 

 

MP-Treff og Julebridge

Det har vært feil i terminlista. MP-Treffet arrangeres torsdag den 10. desember. Dermed blir det ikke Julebridge fredag den 11. desember, som opprinnelig satt opp. Vi får diskutere hvordan vi skal gjøre det førstkommende spillekveld, den 3. desember. Da arrangerer vi en 1-kvelds turnering - la oss kalle det Adventsbridge. Det som stemmer i tidligere informasjon, er at Freddy er ansvarlig for arrangementet den 3. desember. Og at de som ikke har betalt egenandelen på kr 200,- for 4. divisjon, tar med dette beløpet.