Avansert søk


Simultanturnering 05.10.2015

Simultanturnering ble uhyre jevn blant de tre beste. Kun ett poeng (4 %) forskjell på de tre beste parene. Vinnere ble Finn Kjølberg - Arne Jørgen Bergmål med 596. Andreplassen ble delt mellom Arne Tveiten - Jan Steinar Mydland og Tom Anders Ludvigsen - Erik Finstad med 592. Komplett resultatliste og spillestensiler under fanen "Resultater". Vi gratulerer. På landsbasis deltok 176 par. Her finner vi : 14. Arne Tveiten - Jan Steinar Mydland 612, 41. Tom Anders Ludvigsen - Erik Finstad 562, 54. Finn Kjølberg - Arne Jørgen Bergmål 543 og 72. Lise Samuelsen - Lilly Tveiten 516. Komplett resultater for hele landet finner dere under linken http://bridge.no/var/ruter/html/9901/2015-10-05.htm

EBL er i gang med sin prosess

og melder på hjemmesiden sin at

The Investigation Committee has now completed the first phase of its brief in relation to the three pairs already notified.

Evidence files have been completed and presented to the pairs involved for their response. Upon receipt of their responses and any exculpatory evidence presented, the files will be forwarded to the expert panel for evaluation.

The findings will be referred back to the EBL Executive Committee and, where necessary, the EBL Disciplinary Committee.

The pool from which the expert panel will be drawn presently consists of David Bakhshi, Jon Baldursson, Per-Ola Cullin, Bas Drijver, Andrey Gromov, Mark Horton, Zia Mahmood, Marion Michielsen, Fernando Piedra, Jacek Pszczola and Peter Schaltz.

An investigation into the activities of a fourth pair has been commenced.


Kort oversatt. "Granskingskomiteen har fullført første fase av saken relatert til de tre parene. Parene er orientert. Videobevisene er oversendt de involverte og EBL venter på respons fra dem. Når en mottar svar fra de involverte, blir innspill oversendt til en ekspertkomite for evaluering. Denne komiteen melder tilbake til EBL's hovedstyre og hvis nødvendig, til disiplinærkomiteen. Ekspertpanelet vil bestå av uttrekte personer fra en pool bestående av ..... (se navn over). Etterforskingen av det fjerde paret er påbegynt."


Ikke en dag for tidlig, fordi det som er lagt fram av Boye Brogeland og hans medhjelpere er mer enn omfattende nok til at EBL og EBL sitt ekspertpanel skal kunne ta stilling til om dette er systematisk og bevisst juks. Fram til nå har ikke de involverte parene uttalt seg om videoene som er lagt fram og det er selvsagt spennende å høre hva de har å si til sitt forsvar. Fisher-Schwartz har annonsert at de vil ta opp kampen, men så vidt jeg vet har ikke Fantoni-Nunes sagt noe. Smirnov - Pickarek har allerede tilstått at de har spilt uetisk.



Det er helt nødvendig at prosessen kommer inn i ordnede former og at valgte myndigheter overtar ansvaret. Jeg håper samtidig at hver enkelt av oss menige tenker oss nøye om før vi sier noe mer i saken, i alle fall før det er avgitt en kjennelse. Det er sagt nok allerede, slik jeg ser det. Ikke alt har tjent juksesaken og målet om en ren bridge. De som er anklaget, har selvsagt sine rettigheter og de bør nå få legge fram sin versjon rimelig uimotsagt. Vi kan ikke annet enn å stole på at EBL har kompetanse og mot til å ta en riktig avgjørelse, hva det nå måtte bli.

LES OGSÅ AT BOYE FNYSER AV AT DET KANSKJE ER HAN SELV SOM BLIR ETTERFORSKET

___________________________________________________________________

 

 

Ny nyhetsartikkel

Av alle klubbens medlemmer, nye og erfarne, som ikke har fulgt så mye med på hva som skjer i den store verden rundt juksing i bridge.

Her er ett veldig kortfattet og god video som oppsummerer det hele på 9 minutter!

Det er masse mer å lese på facebook siden "Facebridge", og på hjemmesidene til NBF (bridge.no) og Bridge i Norge (BIN.no) som drives av Boye Brogeland, selve primus motor/personen som startet hele.

For alle nye medlemmer og andre som ønsker støtte denne prosessen, så er det eneste rette å melde seg inn i BIN, så støtter du i tillegg til å få ett utrolig bra Bridgeblad med noe for alle og enhver! Bare si ifra i klubben, så hjelper vi dere videre!

Høstturnering - 5. kveld

Damene til topps i kveld! Åse og Mona vant, med Paul og Hallstein like bak. Åtte bord og dermed vin til begge parene. Neste gang er bydelshuset opptatt og vi spiller da hos Apply i Hillevåg (gamle TB-bygget).
5. plass i VM

5. plass i VM

USA 1 med Zia og Bob Hamman i spissen, ble for sterke for vårt lag i VM for veteraner. Sel...

Protokoll ekstraordinært kretsting 30.09.2015

Protokoll fra kretstinget finner du her:

Høstturnering over syv kvelder. Fjerde kveld mandag 05. oktober

HJERTER 4    
Høstturnering over syv kvelder. Fjerde kveld mandag 05. oktober 2015
       
1 Bengt Gøran Karlsson Olav Westvig 59,3 %
2 Unn Elisabeth Lynum Leif Johan Evjen 58,2 %
3 Steinar Abelsen Helge Moldjord 56,9 %
4 Sølvi Nicolaisen Stig Ellingsen 56,6 %
5 Bjarne Joakimsen Oddvar Bakkerud 54,7 %
6 Håvard Larsen Frank Ståle Karlsen 52,2 %
7 Astrid Nordahl Randulf Kristiansen 51,6 %
8 Sølvi Ingvaldsen Rita Losnedal 49,2 %
8 Arthur Jensen Magne Birkelund 49,2 %
10 Ine Marie Lillevik Per Hafnor 48,9 %
11 Elsa H. Hansen Snorre Omreit 48,1 %
12 Kjell Wiik Arnljot Leinan 46,4 %
13 Thorbj. Benjaminsen Halvor Larsen 43,1 %
14 Ellen Blakstad Lars Kristiansen 42,9 %
15 Gro Karlsen May Hognes 42,3 %
16 Kåre Johansen Knuth Leite 40,4 %
  Frirunde / singel   0,0 %
  Sammenlagt:   800,0 %
       
1 Frank Ståle Karlsen Halvar Furset 229,3 %
2 Ine Marie Lillevik Per Hafnor 214,8 %
3 Sølvi Nicolaisen Stig Ellingsen 210,5 %
4 Helge Moldjord Steinar Abelsen 209,0 %
5 Siw Elisabeth Helden Olav Westvig 207,1 %
6 Unn Elisabeth Lynum Leif Johan Evjen 203,2 %
7 Oddvar Bakkerud Bjarne Joakimsen 202,8 %
8 Arnljot Leinan Kjell Wiik 202,7 %
9 Halvor Larsen Thorbj. Benjaminsen 198,3 %
10 Andres Guttormsen Halvard Halvorsen 194,0 %
11 Magne Birkelund Arthur Jensen 192,4 %
12 Elsa H. Hansen Snorre Omreit 192,0 %
13 Rita Losnedal Sølvi Ingvaldsen 191,2 %
14 Ellen Blakstad Lars Kristiansen 186,8 %
15 Astrid Nordahl Randulf Kristiansen 186,1 %
16 Bodil Skogøy Astrid Brunes 183,3 %
17 Knuth Leithe Kåre Johansen 173,2 %
18 May Hognes Gro Karlsen 168,4 %

Trond Olsen og Johannes Pedersen vant simultanturneringa på Myre 29.09.15.

Trond Olsen (bildet) og Johannes Pedersen vant simultanturneringa som ble spilt på Myre 29.09.15. På plassene bak fulgte parene Åsen-Fredheim og paret Johnsen-Bråthen. Spillekvelden inngikk også som 3. spillekveld av høstturneringa.

Sammenlagt etter 3 av 8 spillekvelder leder paret Fredheim-Berg/Pedersen/Åsen foran parene Pettersen-Nilsen og Bråthen-Johnsen.

Ny nyhetsartikkel

på meget sterke 69,6%. Ettersom det var simultan vil de komme svært høyt på landsbasis. Arnt Ola og Joakim knep 2.plassen foran Rigmor-Odd Jørgen og             Håvard-Reidar. 8 par deltok men vi regner med 10 neste uke.