Avansert søk


Endelig oppe igjen!

Det var ikke enkelt å overføre domenet og derfor er skibridgeklubb.org etablert i stedet.

Turneringer

 

 

 

Årets spill i verden

 Hvert år deler presseorganisasjonen International Bridge Press Association ut priser til årets spill, motspill osv.  I år gikk prisen til et spill av Espen Lindqvist som jeg hadde skrevet om i den internajsonale bulletinen som distribueres månedlig til alle medlemmene i organisasjonen. Han spilte spillet under World Open Champinships i China i fjor, og her kan du nyte den fantastiske spilleføringen:

  N/alle  

  Kn 2  
  10 6  
  D 9 7 4  
  E 6 5 4 3  
D 10 9 8   K 5 4
K Kn 8 7 5   4 2
3   Kn 5 2
Kn 10 7   K D 9 8 2
  E 7 6 3  
  E D 9 3  
  E K 10 8 6  
  -  
Meldinger: N Ø S V

pass pass 1 ru 1 hj

2 ru dbl 4 kl pass

5 ru       pass rundt

Vest startet med spar ti som fikk beholde stikket. Espen stakk den neste sparen og stjal en spar i bordet. Han saket en hjerter på kløver ess og stjal en kløver med ruter ti. Den siste sparen trumfet han med ruter dame og seilte ruter ni rundt. Han stjal så en kløver til og spilte sine siste to trumf fram til denne posisjonen:

  -  
  10 6  
  -  
  6  
-   -
K Kn 8   4 2
-   -
-   K
  -  
  E D 9  
  -  
  -  
Han avsluttet med å spille hjerter dame fra hånden og avblokkere bordets tier. Dermed måtte Vest spille hjerter opp i saks, og kontrakten var hjemme.

Trekning 1. og 2. runde NM klubbar

Trekning av 1. og 2. runde NM klubbar er no foretatt. Os har tre lag påmeldt, og det ser ut til å bli mange harde tak for å nå tredje runde. Frist for speling av kampane er 13. desember.

Trekning her

Lagsamansetjingar her