Avansert søk


NM-par 2015

Vi ønsker våre representanter

Rolf Borge - Henning Lauritsen og
Erik Eide - Lars Eide

Lykke til - resultatene kan dere følge med på her.

Redobling fra middelalderen

 

For det første endrer tidene seg i bridge. Jeg er ikke den som følger mest med, så overføringen etter motpartens opplysende doblinger har jeg bare lest om. Det høres fornuftig ut og jeg skal forklare prinisppene senere.

I gamle dager redoblet alle med denne hånda. Når vi støttet sparen etterpå, visste makker at en hadde ca. 10hp og trekort støtte. Det hadde gått bra i dette spillet også, om ikke makker hadde meldt 2sp. Jeg skjønner ikke helt hva som er så galt, fordi vi kan ofte ta motparten i alle farger. Nord i minor/NT og syd i hjerter. Hadde makker doblet 2hj, hadde  nordstått med så det suser. 2kl/2ru hadde nord doblet selv.

Jeg er enig i at nord har mesteparten av skylden. Makker kan vanskelig forestille seg tre spar etter dette meldingsforløpet, så derfor burde han tatt ansvar selv og meldt 4sp, tror jeg. Den tredje trumfen gjør at syds hånd blir mye sterkene. To ganger spar ut hvis makker har f.eks DKn,xx,DKnxxx,KDx, gjør at selv 3sp vil fort gå beit.

______________________________________________________________________

Fredheim og Berg vant 1. runde av høstturneringa 2015 som ble spilt 15.09.15.

Jarle Fredheim og Erling Berg(bilde) vant 1. spillekveld av høstturneringa 2015. På plassenebak fulgte parene Pettersen-Nilsen og Johnsen-Bråthen.

NM par 2015

Denne gangen kommer jeg ikke til å bruke særlig tid på å oppdatere sida. I år skal jeg spille selv, så det håper jeg du forstår. Resultater finner du til høyre.

Nils Kvangraven kommer til å oppdatere har han sagt, så jeg anbefaler deg å følge med der. Jeg kommer sikkert til å legge ut et spill eller to når jeg er tilbake på hotellet, men det blir ikke mye.

___________________________________________________________________

Mandag 07.09.15

Seieren i kveld gikk til Tore Farbrot og Leif Rostad. Vi gratulerer.

Vagt fra WBF

World Bridge Federation kom i dag med en pressemelding om juksesaken.



Jeg kan ikke annet enn å si at det var skuffende defensivt. Det er klart at en organisasjon som WBF har andre krav på seg når det gjelder prosedyrer i denne type saker, men det som står i pressemeldingen var nesten "God Jul og Godt Nyttår". "Taking whatever action necessary" betyr alt og ingenting. Det har kommet klare meldinger fra mange hold om tallrike rapporteringer om mistenkelige aksjoner fra de som nå står med buksa rundt anklene. Fram til Boye startet sitt arbeid har "whatever action necessary" ikke resultert i noe som helst.

President Rona "passer på" å fortelle at WBF er forpliktet til å følge lover og regler fastsatt av IOC. Fra det holdet har det skjedd ting som ikke akkurat får oss til å bli trygg på at de riktige beslutningene blir tatt fra øverste hold. Han understreker også de anklaget sin rett til en rettferdig og fair behandling. Det er vi alle enige i, men i pressemeldingen mangler det signaler om en offensiv vilje til å handle kjapt.

Det annonseres en pressekonferanse neste fredag i Chennai. Da håper jeg WBF har mer konkret å komme med. Denne saken har mer enn nok bevis til at WBF kan ta stilling til om noen har jukset eller ikke. Internasjonal toppbridge kan ikke leve med at denne saken blir hengende i lufta.

______________________________________________________________

Frode og Tor Anders vann klart måndag 7. september

Første simultanturnering denne sesongen blei spelt måndag 7. september, og lokalt blei det klar siger til Frode Dyrstad - Tor Anders Hauge. 70,6 % score på dei, medan Anders Johansson - Dag Christensen på andre stoppa på 64,9 %. Tredjeplassen gjekk til Åse Bauge - Gunnar Holm med 59.4 %.

Lokale resultat her

Flotte resultat på landsbasis denne gongen. Frode og Tor Anders nummer to, Anders og Dag nummer fire. Her er lista.

Hugs elles påmelding til jubileumsturnering/jubileumsfest, helst pr SMS til Anne Merete.

Ny nyhetsartikkel

15 september spilte vi 3 runde av klubbmesterskapet. Det var 16 par som deltok. Ronny og Martin vant, Siri og Helge ble nr 2 og Ernst og Alf Henning ble nr 3. Vi gratulerer.

Høstturnering - 2. kveld

Paul og Hallstein suverene i kveld. Vin også til Per Ove og Egil på 2. plass.