Avansert søk


Hva skjedde med Jessheim lagene?

Neida, det gikk bra med alle Jessheim lagene i 3 divisjon. Alle klarte seg og Lag Bergersen rykket opp fra 4 div, så i neste års 3 div så blir det 4 Jessheim lag i pulja. Det er forøvrig bestemt at 3 divisjon skal ha egen Pulje her på Jessheim, hvor vet vi ikke, men det finner sikkert tiltroppende kretsstyre til å finne ut av. Hva har ellers skjedd? Tja, Diktator Ronny har som de fleste har lagt merke til ikke vært å se så ofte, det er grunnen til at det ikke har blitt skrevet så mye også... Nå satser vi dog på at han blir å se litt oftere, selv om det kanskje ikke er tilfelle... Ellers så har det blitt arrangert, KM Par og KM Mix siden forrige gang. KM Par gikk greit for seg og Martin Rian vant med griseflaks KM Par med makker Tom Stenbakk. Resten av feltet husker jeg ikke i skrivende stund, men det var mange Jessheim spillere med.... KM Mix ble vunnet av Ronny Korsmo og Eva Hagen, så Jessheim har resultater å vise til internt i kretsen i det minste. Nå som jeg sitter her på Olrud i lunsjpausen etter endt parturnering, så er det bare å bekrefte at Jessheim spillere ikke klarer å hevde seg her oppe.... Det er utrolig gøy at det er mange av oss, men desverre så er ikke resultatene slik vi ønsker.... Om under 1 time starter lagturneringen, der satser vi på at vi blir mer synlige litt høyere opp på listene.... Da gjenstår det bare å ønske alle lykke til!

Logikk

Jeg mener bridge handler minst like mye om logikk som teknikk og reine bridgeferdigheter. De gode spillerne tror jeg ikke nødvendigvis melder så mye bedre enn oss og de spiller heller ikke hjem hundrevis av kontrakter som du og jeg går beit i. Evnen til å bruke informasjonen som er (og blir) tilgjengelig i løpet av meldingsforløp og spill, tror jeg kanskje det er den tingen som skiller de aller beste fra de nest beste.

Her er et spill fra finalen i Yeh Bros som viser noe av det jeg mener:



Det er sjelden rett å spille ut singel trumf, men dette er untaket. Makker har hjerter og ruter, mens du kontrollerer kløveren. Det er opplagt at motparten er undervektig i honnørpoeng og da er det sannynlig at de må bruke trumfen til å skape stikk. Derfor starter du med spar og når makker kommer inn i hjerter og får spilt en til, kan det ikke bli mer enn seks sparstikk på hånda, en hjerterstjeling i bordet og to ess. Det blir bare ni.

På det andre bordet begynte syd med kløver og da kom det tiende stikket på enda en hjerterstjeling. 

______________________________________________________________________________

Kontonummer årsavgift

 Hei

Her er kontonummer til Osterøy BK : 3632.58.71851

Vanlege medlemmar betalar 250 kr og I-medlemmar (dei som har gje på kurs + Asbjørn og Kurt betalar 150 kr)

Merk innbetaling med navn

Nordisk Mesterskap

 

Melhus BK hadde med 2 spillere på laget som ble Nordiske mestere for U20 i Danmark i Påsken. På bildet ser vi Lars Eide, Sebastian Geissler (Melhus/Rauland), Ole Andre Haukås (Rauland), Joakim Sæther (Melhus) og Marcus Andreas Scheie (BK Norrøna)

 

Ingen spilling i dag, mandag 30. mars.

Vi sees mandag 13. april.

Bilderesultat for påske

Bridge i påsken

 Det er spilling i klubben som vanlig tirsdag 31. mars kl. 18.30.

 

Vi minner også om at klubbmesterskapet starter tirsdag 7. april og fortsetter tirsdagene 14. og 21. april.

 

Kveldsturnering 9/4

Resultater fra spilling etter årsmøtet

Nordiske mestere for jenter.

NBF Hordaland gratulerer Thea Hauge, Os BK og Katarina Ekren, BAK med gull i Nordisk Mesterskap som deltagere på det norske jentelaget. Mesterskapet ble spilt i Danmark 4-6 april.

Løskvelder i påska

Det blir løskveld både mandag 30.3 og 6.4.
Deretter starter vi på lagturneringa.

Resultater:

Mandag 6. april

Mandag 30. mars

KM Lag

Onsdag spiller lag Gundersen sin siste kamp for å kvalifisere seg til finalen som er til Lørdag.

Vi ønsker de lykke til.

Lag Johansson er kvalifisert. Kjell hadde ikke sjangs til å spille denne dagen så da kommer Vicky inn på hans plass.

SJ