Avansert søk


Hvordan unngå å havne i 3NT?

Vi må først takke Thorbjørn for at han åpnet huset sitt for å skape hygge, trivsel og glede i julestria.

Han dasjet opp med et nydelig koldtbord før vi satte igang med å spille et par 3 bords singelturneringer.
 
I spill 20 hadde jeg gleden av å spille med min vanlige makker. Vi satt Øst/Vest og vi kom opp i et problem der vi må unngå å havne i 3 NT med disse kortene.
 
  ♠ T982  
  ♥ AQT9  
  ♦ JT2  
  ♣ K2  
     
♠ AQJ64 Spill 20 ♠ K3
♥ 63
Alle
♥ 87
♦ AQ43 Vest ♦ K8765
♣ 53   ♣ AQ94
  ♠ 75  
  ♥ KJ542  
  ♦ 9  
  ♣ JT876  
 
Som dere ser er det 5 hjerterstikk til motparten i 3 NT før vi kan begynne å ta stikk. Men i 4 spar er det 11 enkle stikk.
Hvordan vil du og makker løse det meldeproblemet når motparten ikke blander seg inn? Tygg litt på den før du trykker "les mer"

Landsdekkende julebridge

NBF planlegger å reklamere for julebridge over hele landet om et par uker.
På turneringsoversikten (https://www.bridge.no/Turneringer/Turneringsoversikt) ligger det nå ute 13 turneringer i romjula, men NBFregner med at det er en del slike turneringer som ikke er publisert der ennå. Til info så sendes invitasjon til vår egen juleturnering på Frivillighetssentralen 3. juledag, 27. desember klokken 1400, påmelding ved start. Den legges ikke ut på NBF sin turneringsoversikt.
 

NM for klubblag er i gang

Vi stiller med to juniorlag i NM for klubblag i år: Trondheim UBK 1 og 2. Stor glede for uavgjort resultat mot Lundamo 2 i går kveld for Vilja Gauteplass, Solvei Grande-Weberg, Cathrine Wedvik og Herman Ørn Walbye Mikkelsen.

Årsmøte

 Da er det avklart at Årsmøtet blir på O-lagshytta (Tinnemyra) fredag 16. februar 2024

Vi har de vanlige årsmøtesakene med

Årsberetning
Regnskap
Innkomne saker
Kontingent
Budsjett
Valg

Innkomne saker må være hos styret innen 5. februar.

Vi spiser litt og koser oss før vi tar ei runde med litt bridge

Alle er velkomne!

 

 

Vicky til topps igjen

Vicky til topps igjen

WBF Women's online festival arrangeres to ganger i året på Bridge Base Online. H&osl...