Avansert søk


Reidar og JAP med solid score i Simultanturneringen.

 

Gårsdagens klubbkveld var Simultanturnering . Reidar og Jap toppet med en god score på hele 68.1%. Hva dette vil holde til på landsoversikten er vanskelig å si, men at de havner langt oppe er det ingen tvil om.  På plassene bak fulgte Keegen - Ole Edvin med 59.7% og Festus - Ekren med 57.6%. Fullstendig resultatliste og spillstensiler finner dere under resultater på menylinjen.

Neste torsdag skal Sunndalsøra 1 til Berkåk og spille 4.runde i NM for klubber. Dette vil desverre påvirke antall par på neste klubbkveld. Ta defor ansvar og møt opp på neste klubbkveld selv om skulle mangle makker.

 

Utspillsoppgave.

Gode utspill er en av de viktigste faktorene i bridge. På dette spillet (spill 13 ) under gårsdagens klubbkveld ble Festus satt på prøve.  Han satt øst med følgende kort:

62- AD9542 - 65 - 852 . I Nord satt Keegen og åpnet med 1 ruter og Festus meldte inn 2hj (svak med min 6 korts hjerter). Ole Edvin meldte 3kløver (krav) i syd og jeg støttet til 3hjerter i Vest.  Nå meldte Keegen 3NT i Nord. Det gikk to passer før jeg doblet i Vest. Det gikk pass rundt , og Festus skulle spille ut.  Tenk deg godt om, hva spiller du ut ??

Hvilke opplysninger sitter du på ??   Nord har helt sikkert hjerter konge for sin 3NT melding. I tillegg har han sansynligvis 6 eller 7 ruterstikk.  Har makker passet ut 3NT har du naturligvis spilt ut hjerter, men nå har makker doblet og da bør du kanskje finne en annen farge slik at makker kommer inn og får spilt hjerter gjennom Keegen sin konge.

Festus spilte ut en liten hjerter og kontrakten var ubetelig. Jeg var nok litt skuffet, da jeg satt med følgende kort:: AKD1073 - 83 - 109 - K76.

Hvilken farge som skal ut av kløver eller spar kan vel diskuteres, men det paradokse var at det var KUN hjerter ut som ga hjemgang.

Status pr. 28.01.15 og liste over spillere som stiller som reserve.

Her er oppdatert status: 

Her er aktuelle reserver:

Sesongsammenlagt for 2014

 


Olaf Ellefsen best i 2014 med 1324 poeng!

 



 

Klubbmesterskapet, 2. kveld

Trine og Hilda gikk ut i kjempetempo fra start og hadde vel opp i imponerende 90% til pause nå på tirsdag. Det buklandet nok noe, og tilslutt var det igjen Geir og Odd Harald som grep de siste poengene for en førsteplass. Det betyr at Odd Harald og Geir leder etter to kvelder, Jo-Gaute og Frank på andre, og Hilda og Trine på tredjeplass.

I helga er det divisjonsspilling igjen. Jeg legger ut resultatlink så fort denne er tilgjengelig.

Sammenlagt

Sammenlagt

Klubbmesterskap Mandag etter 8 kvelder:

- Klubbmestere Olav Lillebuen og Svein Raaen

Klubbmesterskap Torsdag etter 7 kvelder:

- Klubbmestere Olav Lillebuen og Karl H. Lund

Olav Lilletun leder fortsatt kretscupen

11 av 15 turneringer er nå avviklet og stillingen for de som har flest poeng i sammendraget er som følger:

Navn Klubb Sum
Lillebuen, Olav BK Sølvknekt 109
Røren, Tormod Vikersund BK 94
Vincent, Per Andrè BK Sølvknekt 93
Strand, Rune Kløver Ess 86
Flo, Sølvi Flesberg BK 81
Follestad, Audun Asker BK 72
Granheim, Svein Magne Asker BK 67
Lafton, Ole Martin Hen BK 65
Brentebråten, Finn Hen BK 65
Smith, Vidar Vikersund BK 64
Lund, Karl H. BK Sølvknekt 63
Bottolfs, Roger Krødsherad BK 59
Landvik, Bjørg Flesberg BK 57
Evjen, Sigurd Vikersund BK 55
Gjeitnes, Roy BK Sølvknekt 52
Holm, Thor Drammen Arb BK 47
   

Korrigert 6. febrar for feil i innlegging av Sparebank1 Cup. For alle detaljer se her>>>>

Lifjell-cup (tidl. Mestergull-cup)

Det nærmer seg vår årlige turnering, meld dere på her!

Tørre fakta;
Søndag 12. april kl. 11.00 i kantina på Bø ungdomsskule.
Kr. 350,- pr.pers. (dette inkl. mat)
Pengepremier til pallen - sølv til resterende.

Vel møtt!

hj