Avansert søk


Top Channel

 

Finn en mulighet

Når du har driti deg skikkelig ut, gjelder det å se om du kan finne et halmstrå å klamre deg til:

D 10 9 3 2

E K 7 6 5

10

8 2

 

E K 6 5

9 8

E Kn 8 5

D 10 6

Vest åpnet med 1 ruter og makker i Nord gikk inn med 2 hjerter. Jeg hadde klart å glemme at det betydde begge major og meldte 3 NT i stdet for 4 spar. Vest spilte ut ruter konge som han fikk for og hjerter dame fikk han også beholde. Hjerter knekt stakk jeg i bordet, og nå gjelder dte - finnes det en noenlunde brukbar sjanse? Jeg tror du må satse på at Øst har honnør, knekt i kløver, spille kløver fra bordet og håpe han ikke stikker høyt. Slik satt det:

4                                      Kn 8 7

D Kn                                10 4 3 2

K D 9 6 4                         7 3 2

E 9 5 4 3                         K Kn 7

Hvis ikke Øst stikker med kløver konge, legger du tieren og er herre på teppet. Jeg må med skam bekjenne at jeg ikke klarte å liste ut det ved bordet og fikk som eneste i salen betale ut til Ø-V

Vinnerparet Olav og Leif Magne nyter sammenlagtseieren

 

RANIK HALLE prisen 2013 til Alf Helge Jensen

Alf er en bauta i nord-norsk bridgejournalistikk. Han har vært ansatt i avisa Finnmarken i Vadsø siden 1977, de siste 20 årene som redaksjonssjef, og startet bridgespalte i avisa samme år. Nå har spalten vært på plass hver fredag, unntatt i et par sommermåneder, sammenhengende i 37 år! Det er ikke mange som kan skilte med noe tilsvarende. Spalten brukes også i i Finnmark Dagblad i Hammerfest. Alf legger alltid vekt på det lokale bridgemiljøet i Finnmark, og han er også nøye med å intervjue de han skriver om, ikke bare synse. I tillegg skriver Alf en god del for Bridge i Norge og har blant annet dekket to store mesterskap, EM i Dublin og VM på Bakli, på en utmerket måte. Han har i mange år vært en sentral person i Norsk Bridgepresse, mange år som leder og fremdeles med i styret. Han er dessuten en av organisasjonens æresmedlemmer.

Bridgemessig hører Alf  til toppsjiktet i Norge. Han er stormester m/stjerne med god margin og er norgesmester for klubber med Tromsø. Han har også sølv i samme trunering med Vadsø. Han har deltattt i et utall parfinaler med bronse som beste resultat. Samme vaør ha han også i Seriemesterskapet med Tromsø.

Aftenposten trakk seg i fjor som sponsor for RH-prisen, men heldigvis har ABAX i Larivk kommet inn, et firma som er verdensledende på elektroniske kjørebøker.

Vi gratulerer Alf med en velfortjent pris!

Øystein i albansk landslagsskjorte og vimpel

 

Joar Haugseth tok prisen for beste NM-par spill

NM-par  ble avviklet i septemebr med Lyngdal BK som  god arrangør. Prisen for beste spill var det JOar Haygseth som stakk av med for denne utrolige prestasjonen:

                                                              10 9 2

                                                              D 10 9 6 3

                                                              Kn 4 3 2

                                                              3

                          E 8 7 6                                                      K D Kn 5 3

                          E 7 4 2                                                      Kn

                          8 6                                                            K D 9 5

                          D 8 2                                                        9 6 5

                                                              4

                                                              K 8 5

                                                              E 10 7

                                                              E K Kn 10 7 4

Ingen var i sonen, og meldingene gikk:

                                     N                      Ø                       S                    V

                                    2 ru ( Multi )      2 sp                  dobl                4 sp

                                    pass                 pass                  pass                5 kl

                                    dobl                 pass rundt

Vest spilte ut spar ess og en spar til som JOar stjal. Nå la han ned en snedig kløver ti, og Vest gikk på limpinnen og la lavt. Ess og konge renset trumfen og hjerter konge skyndte Vest seg å stikke. Knekten fra Øst var et vakkert syn, og dermed føk kontrakten hjem, en kontrakt som er  tre bet med beste motspil!! Det ga ikke uventet 100 % score

 

Øystein mottar Albanias landslagsdrakt

 

Seriemesterskapet

Flekkefjord hadde i helga flere spillere i aksjon i seriemesterskapet, med godkjente resultater.

Boye spiller sammen med Espen Lindqvist på Rune Hauge sitt lag i 1. divisjon. 5 seiere og 1 (stort) tap holdt til en foreløpig andreplass med 74 VP, 10 VP bak Møre og Romdal (Lie). De skal forøvrig møtes til en mulig finale i aller siste kamp neste helg. Laget var denne gang uten Helness-Helgemo, men antagelig forsterkes de med Geir Helgemo til andre helg.

Resultater

Tonje, Svein og Geir spilte i 2. divisjon sammen med 3 utenbys spillere etter at lokale helter som Jostein og Kjetil takket nei. Ambisjonsnivået var nok noe lavere her, men også de klarte seg greit. 4 seiere og 2 tap ga en foreløpig 4. plass. Det er 16 VP ned til nedrykksplass, men de har nok møtt lettere motstand denne helga enn de møter neste. Bildet til artikkelen viser omtrent hvordan Tonje så ut etter helgas eneste katastrofekamp, et 1-19 tap mot Møre og Romsdal.

Resultater

Ellers har vi også et lag i 4. divisjon Agder førstkommende helg . Vi ønsker Jostein og Marius, Kjetil og Ronny lykke til.

Øystein og Bent