Avansert søk


Spillekveld 23. oktober

Livlige kortfordelinger og imp-beregning over feltet kan gi store svingninger på resultatlista. I kveld var det kun Dag og Roar som behersket kortene og de vant med 164 p, hele 130 p. foran Per Arild og Lars Erik på andre plass! Andreas - Per ble nummer tre.

 

I KM-lag ligger Ski 1 på fjerdeplass i A-puljen etter storseier over Tempo og 16 imp bak etter halvspilt kamp mot Kolbotn. Ski 2 er på 8. plass i B-puljen etter et knepent tap mot Sarpsborg 3 og solid ledelse halvveis i kampen mot Nesodden 2.

 

Neste torsdag (30. oktober) er det ny simultanturnering - vel møtt!

Feil med dubleringa 4.11

På spelekvelden 4.11  har det vore med ein feil med dubleringsmaskina frå og med spel nr.4 ???.   Reknar med at resultata er rett- men kortfordelingane kan ein sjå vekk ifrå.  Robert arbeider med saka.( Han har og oversikt over fordelingane)

Rette kort vil verta lagt inn med tid og stunder- ha tolmod ! 

Bridgekurs startar torsdag 8. januar

Haustens siste lynkurs blei gjennomført tysdag 4. november. Fleire av deltakarane på lynkursa i haust har sagt seg interessert i eit meir omfattande kurs, og vi startar eit slikt torsdag 8. januar. Reknar med at det vil gå over 8 torsdagskveldar i januar/februar. Kurset vil gå på Tannklinikken. Interesserte kan melda seg på hos Torhild.

Ny nyhetsartikkel

Vanligvis sier vi at det trengs goidt opp på 30-tallet av honnørpoeng før en kan driste seg til å melde en storeslem, men fordeling er helle rikke å forakte. Fra trening på BBO klarte Per Bryde Sundseth og jeg å melde en storeslem på bare 24 hp:

                                                                                                    

E K 8 7 3

K 6 4 2
-
E D 9 3
 
6
E D Kn 9 7 3
9 7 6
Kn 10 4
 

 

Vi var i sonen, og meldingene gikk:

S                V                  N                   Ø

2 ru        pass            2 NT              pass

3 kl        pass            3 ru                dobl

3 sp      pass             5 NT             pass

7 hj       pass rundt

2 ruter var Multi,, 3 kløver viste en god  svak 2-åpning, og 3 spar fortalte at fargen var hjerter. 5 NT var Store Frie, og 7 kunne fortelle om to topphonnører. Det kom ruter ut, og etter å ha stjålet to spar på hånden ( sparen satt 4-3 ) og tre ruter i bordet sto kontrakten uten kløverfinesse. Kongen satt i kutt.

Vinhøsten ferdigspilt - Ny seier til Steinar K og Egil

Steinar K og Egil har absolutt funnet høstformen og gikk til topps i turneringen Vinhøsten som ble ferdigsspilt i går kveld. Etter å ha ligget på andreplassen etter to kvelder scoret de 58,9 % siste kvelden og det var nok til å hale i land en komfortabel seier. Håkon og Erik hadde ledelsen etter to kvelder men men selv med godt over middels siste kvelden holdt det bare til andreplassen.  Håkon spilte denne gangen med Stig Braaten som  god reserve for broder Erik. Marcus og Cato avanserte fra 4de til siste pallplass siste kvelden .

Kveldspillingen ble vunnet av Marcus og Cato med fine 63,7 % foran Jon og Ivar  på andre plass også de over 60% grensen. Turneringsvinnerne Steinar K og Egil tok tredjeplassen i kveldsspillingen.

Siste spillekveld ble avviklet med fine 8 bord og ble gjennomført i godt tempo ( ferdig kvart på ti ) og med fin stemning i salen. Nye spillere i klubben denne gang var nevnte Stig Braaten, Magnhild Jørgensen og Tore Arne Norum. Håper at dere trivdes og velkommen tilbake.  Hyggelig også å se Kjell Rune tilbake etter høstfraværet. Såvidt vi skjønner vil Kjell Arne og Tor Arne danne nytt fast makkerpar. Må heller ikke glemme Alfred som også var tilbake etter et langt høstfravær. Hyggelig.

Fullstendig resultatliste fra turneringen vil bli lagt ut lørdag mens kveldsresultatene ligger under link resultater.

Nest torsdag starter Høstturneringen som denne gang går over hele 4 kvelder. Så det er bare å lade opp til denne maratondysten og vi starter i det sosiale hjørnet med karbonadekveld . Vel møtt !

Nedtur i VM par

Det så lovende  ut i kvalifiseringen, men i Semifinalen gikk det ikke så bra. 2,5 av de norske parene kom seg gjennom nåløyet. I finalen går det heller ikke særlig bra. Alle er godt under middels, men Glenn og Ulf best på 33.plass av de 54 parene. Det er enda 50 spill igjen, så vi håper på mer glid i morgen:

I B-finalen ligger Simon Gillis og Boye Brogleland på 2.plass halvveis. 42. og 46.plass på Aarmot - Fjellstad og Ellingsen - Eide. De andre norske spiller ikke B-finalen.

I VM damer lå Marian Grude og Louise Nilsen bra an i innledningen, men også de har falt av. De ligger nå på 19.plass av de 22.parene i finalen.

Resultater i link oppe til høyre.

Storeslem på få poeng

Som regel trenger en godt opp på 30- tallet i honnørpoeng for å driste seg opp i storeslem, men fordeling er heller ikke å forakte. På BBO nylig fant makker Per Bryde Sundsethe og jeg en storeslem på 24 hp:

E K 8 7 3

K 6 4 2

-

E D 9 3

 

6

E D Kn 9 7 3

9 7 6

Kn 10 4

Vi var i sonen og meldingene gikk:

S                  V                  N                    Ø

2 ru            pass            2 NT              pass

3 kl            pass             3 ru              dobl

3 sp           pass             5 NT            pass

7 hj            pass rundt

3 kløver fortalte om en god svak 2-åpning, og 3 spar sa at hjerter var fargen. 5 NT var naturligvis STore Frie. Det kom ruter ut og etter spar es og spar til sjeling, ruter til stjeling, hjerter til hånden og siste ruter til stjeling var det bare å stjele en spar og parkere to kløvere på spar konge og liten. Kløver konge satt for øvrig i kutt.

Ny nyhetsartikkel

Her følger sluttresultatene for trekveldsturneringen Vinhøsten :