Avansert søk


men alle de andre er der!!

Det norske landslaget kommer ikke opp og fram uten at de beste spiller med hverandre i de største internasjonale turneringene. I det pågående VM er det kun Espen og Boye som er på plass som par. Ellers er Thor Erik Hoftaniska innhentet som reserve på Tislevoll sitt lag. Jeg vet at Boye og Espen sponses og Hoffa har vel også tilgang til pengebinger, hvis jeg ikke tar feil.

Skal Norge få et landslag tilbake i verdenstoppen, må det gjøres grep fra NBF. I Kina burde Norge stilt med to lag. Norge A: Espen-Boye-Terje Lie- Nils Kvangraven og Norge B: Hoftaniska- Charlsen- Terje Aa - Allan Livgård. 

Jeg skjønner 100% at de fleste av disse ikke har økonomisk ryggrad til å prioritere som de i utgangspunktet hadde ønsket. Reise og opphold er en side av saken, tapt arbeidsinntekt er den andre.Familiære forpliktelser er en tredje. Skal vi komme tilbake må NBF skjønne at vi må delta der de andre nasjonene har sine spillere, nemlig i VM, EM, Cavendish og Nationals. 

Det er ikke alle som er enig med meg i at forbundet må bruke penger på landslaget, men da må de samme ikke klage når resultatene i mesterskap uteblir. For det komme de til å gjøre om det ikke taes grep. Det er ingenting som tilsier at de parene jeg nevner over skal bli nevneverdig bedre i framtiden uten at det satses. Det holder ikke å spille SM og noen lokale parturneringer. 

Ny nyhetsartikkel

på hyggelige 60,65 foran stødige Jan Gunnar og Tore på 57,41. Stein fikk dradd ut Arnt O. og de greidde 3.plassen foran Torstein og Arnfinn.

 

Foiler temabasert undervisning

 nedenfor finner dere knuts foiler som er brukt under temabasert undervisning.

dukke 

opplysende dobling 

utspill mot NT-kontrakt  

utspill mot farge-kontrakt 

fjerde farge

 

 

 

 

 

 

spillekveld 7/10-14

1 plass til Eilert og Ingvar på flotte 63,2% 2 plass til Atle og Vidar på 61,8% og 3 plass til Halvard og Helge på 61,1%, det ble ikke mye igjen til resten av startfeltet. Turneringen totalt ser du om du trykker på artikkel, der leder Halvard og Helge med Eilert og Ingvar på en 2 plass før siste runde.

Terminliste

Spilleplan 2018

04.01 - 08.02 6 kvelds klubbturnering, 5 beste tellende

15.02 - 22.03 6 kvelds klubbturnering, 5 beste tellende

05.04 - 03.05 5 kvelds klubbturnering, 4 beste tellende

Simultan spiller vi på klubbkveldne 21.03 - 11.04 - 25.04

Singel klubbmesterskap lørdag 27. april

Høstsesongen:

29.08 Facit

05.09 - 12.12  spiller vi 3 femkveldsturneringer med 4 beste kvelder som tellende

Geir Bonsaksen og Bjørn Erik Rydland vant Høst 1 sammelagt

Turneringen Høst 1 ble vunnet av Geir Bonsaksen og Bjørn Erik Rydland med 214,1

Se alle resultatene under les mer

 

KM-lag vunnet av Mo BK

4-5 oktober ble KM-lag arrangert på Hauknes. Dessverre var det liten deltakelse fra midtre og søndre Helgeland, men seks lag gjorde opp kampen om KM-titelen i fem kamper a 24 spill. Mo BK dominerte og vinneren ble:

Mo BK v/ Frank Bogen, Anne Irene Bogen, Håkon Bogen, Sverre Selfors, Svein Gunnar Karlberg, Leif Riksvold

foran

Mo BK v/ Halgeir Jakobsen, Martinus Birkelund, Gerd Marit Harding, Helge Stanghelle

Se alle resultatene her: http://bridge.no/var/ruter/html/2057/2014-10-04-05.htm