Avansert søk


Bridgefestivalen 2014 - sluttrapport

Trykker du Les mer... så får du en oppsummering fra årets bridgefestival med fokus på hovedturneringene og innsatsen til våre medlemmer. Den største "snakkisen" blir nok Knut-Svein som spilte seg til en 3. plass i NM-veteran, men som pga en feilregistrering som ble oppdaget for sent havnet på 4. plass (det også med minst mulig margin) på de offisielle listene. Ellers var det bra deltakelse og også flere andre gode plasseringer fra våre medlemmer.

Arnt Ola og Hallgeir vant 11.august

På andreplass kom Rune og Geir foran Terje og Petter på tredjeplass.

Resultat.

Ny nyhetsartikkel

Vi ønsker gamle og nye medlemmer velkommen til nye spelekveldar mandag 25.august kl. 18:30 på klubbhuset på Klenkarberget (Hauane).

 

Rune og Arnt Ola vant 18. august

På andrelass kom Hallgeir og Petter foran Jon Terje og Tommy på tredjeplass.

Resultat

Sammenlagt

Årets Ernst&Young pris til Boye

Ernst&Young prisen for beste norske spill i sesongen 2013/14 gikk til Boye Brogeland, og Knut Erik Ljung vant journalistprisen. På en god annenplass fulgte Geir Brekka. Der hadde Harald Gjellestad skrevet om spillet. Juniorprisen gikk i år som i fjor til Christian Bakke, og journalisten var også den samme - Jon Sveindal.

Vi gratulerer!

Loven - et eksempel

Dette er spill 10 fra tirsdag:

Rune Skodje vinner av sommerbridgen 2014

Sommerbridgen 2014 er ferdig og Rune, som stort sett har ledet hele sommeren, gikk av med seieren med sterke 68,4 i snitt med 4 forskjellige makkere. På andreplass kom Petter foran Tommy på tredjeplass. De to første får ifølge økonomidirektør Kay Robert fri startkontingent i høstsesjonen. Siste kveld var det brødrene Svein og Terje Hildremyr som vant foran delta andreplass mellom Torstein & Petter og HP & Edel. På sommerbridgen i år har det vært 54 spillere som har spilt en eller flere kvelder. Dette er 4 færre enn i 2013 og også 4 færre enn i 2012.

 

Resultat 25.08.

Sammenlagtreslutat sommerbridgen (endelige tall)

 

Mandag 11.08.14

 Seier til Svein Åstrøm og Steinar Fugleneb. Vi gratulerer

Skvis eller finesse

Olav har skrevet om en seks hjerter fra sist torsdag hvor han blir psyket ut av Tom Gabrielsen fra å benytte beste vinnersjanse. Imidlertid redder han seg inn igjen med en flott skvis mot Thoralf. Se her>>>>

Sesongstart TIRSDAG 2. SEPTEMBER

Hei kjære Bridgevenner,

Foreløpig terminliste er i kveld sendt medlemmene på e-post og lagt inn i arkfanen her på hjemmesiden. Vel Møtt til en ny og spennende sesong!