Avansert søk


Sommerbridge

Gratulerer til Rune og Arild som vant årets siste sommerbridge. Sammenlagt premiering kommer ved sesongstart

Sommerbridge 9

Ola og Henry vant kveldens spilling foran Olav og Roy. De 5 beste ble:

1   27,0 *  62,5  Ola Harald Moen - Henry Hansen                 
2 23,0 60,6 Olav Engen - Roy Kasper Brakalsvålet
3 20,3 * 59,4 Svein Elserud - John Arnesen
4 5,6 * 52,6 Nils-Otto Eliassen - Harald Kvistbråten
5 0,0 * 50,0 Øystein Brakalsvålet - Per Oskar Bergersen

Sommerbridge 2014

Anders Johnsen15 par deltok i 14. spillekveld av Sommerbridgen 2014. Feil beregning i runde 1 og en feiltasting på spill 14 er nå rettet opp. Vinnere ble da Øystein Johnsen (bildet) - Lars Kvalmo foran Ståle Digre - Frank Holdal på andre og Erling Anders Johansen - Jorunn Nordvoll på tredje.

Resultater og spill her

Ny nyhetsartikkel

De greidde hele 64,58 og var langt foran Tore og Edd Robert på neste mens Terje og Ketil tok 3.plassen.

I sammedraget seiler nå Jan Gunnar opp til å overta ledelsen og er plutselig bare 0,6 bak KOG som har ledet alt for lenge på en alt for lav poengsum. Det er bare 6 kvelder igjen og mye vil vel skje.

 

 

Sommer8 og 9

bridgen 8.juli ble spilt som en pulje, men sammenlagtpoengene skulle følge A og B puljene det ga da et slikt resultat.

Klasse A:

Kari Jeksrud og Tor Åge Rønningen

Leif M. Parthaugen og Olav Vannebo

Knut Næss jog Alf Strandbo

Børre Sveen og Kjell E. Myhr

Rune Strand og Anne Marit Borg

Gunborg Skiaker og Ole Wirstad

Terje Bergsli og Egil Grua

 

Klasse B:

Alv Stai og Per Sløtte

Ingeborg Haakenstad og Erik Nilsen

Lars k. Egge og Odny Christoffersen

Arne Bråthen og Ingvar Ljåstad

Rolf Engebretsen og Kjell Jørve

Gunnar Fjeldheim og R. Fagerås

Eldrid A. johnsrud og Eva C. Egge

Hilde Nes og Anne Lise Rian

Bridgen 15.juli ga seier til Geir og Rune i A og til Morten og Knut i B Sammenlagt under Les mer

To flott spill fra Åpent NM B-pulja

 Av Per Helge Hansen

 

Hei Snorre

Ser du etterlyser bidrag – så her kommer et par spill fra B-finalen for par i Fredrikstad om du vil bruke dem. 

Spill 15 så slik ut (S/NS):

                    JT97
                    KJ3
                    K4
                    T985
A63                             KQ84
T87                             Q9542
QJ                               986
AK764                        Q
                    52
                    A6
                    AT7532
                    J32

Meldingene var raskt unnagjort  - 1KL i vest, 1HJ i øst og 1NT i vest avsluttet meldingsforløpet uten innblanding fra NS.

Utspillet var spar J, og jeg konstaterte raskt at vi burde vært i en annen kontrakt (2HJ). Utsiktene til å få tak i mer enn 6 stikk så ikke særlig gode ut, men kanskje kunne motparten hjelpe til? Et godt gammelt triks er å angripe motpartens farge, så jeg bestemte meg for å prøve dette. Utspillet ble stukket i bordet, og en optimistisk ruter til J i stikk 2 ble fortsettelsen. En for meg heldig lay-out, gjorde at det ble vanskelig for motparten å fortsette i fargen. For nord så det nå ut som mitt svake punkt var i hjerter, og han fortsatte med liten hjerter. Denne ble stukket med esset i syd, som heller ikke syntes ruterfortsettelse så attraktiv ut. Syd fortsatte med ny hjerter til tier og konge. Nord fant nå ut at kløver måtte være spilleførers svake punkt, og fortsatte med kløver 10. Jeg kunne nå ta hjerterstikkene og kvitte meg med en ruter dame og en kløver.

Nord derimot fikk det nå tungt, og ble skvist i de svarte fargene. Han valgte å slippe en kløver, og kløver 7 ga 10 stikk i en i utgangspunktet håpløs kontrakt, og god score på spillet.

Så et motspill (Spill 60 – V/NS):

                        T973
                        98
                        Q9875
                        T3
AKJ86                               52
K                                       QJ76432
T32                                   6
Q874                                A65
                        Q4
                        AT5
                        AKJ4
                        KJ92

Jeg satt syd, og hørte meldingene starte med 1SP – pass – 1NT. Jeg syntes ikke soneforholdene tilsa at jeg skulle delta i meldingsforløpet, og min pass ble etterfulgt av to til. 1NT ble forklart som naturlig 6-10, så jeg valgte ruter A ut for å kunne vurdere neste stikk. Etter at blindemanns kort ble lagt i bordet, var det åpenbart at spillefører måtte ha kløver ess og noe godt i hjerter. Med mindre spillefører hadde T9 dobbel i spar, så makker ut til å stoppe den fargen. Makker la styrke på utspillet, sånn at ruter dame så ut til å kunne være hans eneste honnør. Med kløverskift fra makker, så det ut til at vi kunne hente 4 (5?) ruterstikk, 1 stikk i hver av majorfargene samt kløver konge. Men – hva om makker hadde kløver 10? Kanskje kunne spillefører ledes til å tro på en annen sits enn den jeg så? Freidig valgte jeg å teste muligheten, og spilte kløver J. Spillefører lasjerte denne, og jeg kunne fornøyd fortsette med liten kløver til makkers tier og spilleførers ess. Nå fulgte spar til J og tre nye runder spar. Makker spilte så ny ruter, og sitsen i den fargen var avslørt. En noe slukøret spillefører måtte konstatere at jeg kunne cashe kl K (!) og hj A før ny ruter ble spilt slik at makker kunne ta de siste stikkene.

3 bet ga ren topp på spillet.


Med vennlig bridgehilsen
Per Helge Hansen

Sommerbridge 2014

elde.jpg12 par deltok i 10. spillekveld av Sommerbridgen 2014. Vinnere ble Tommy Elde - Johnny Åsen foran Arild Jakobsen - Ann-Elin Danielsen på andre og Håkon Arild Bergsrud - Rolf Jostein Lehn på tredje.

Resultater og spill her

Jon tok tilbake ledelsen i Sommerbridgen.

Sammen med Arne Jacob vant Jon i går.

Han gikk dermed forbi Ingunn (som ikke spilte i går) og leder nå med ett poeng.

Når det nå er kun 2 kvelder igjen så står det nok melleom disse to.

Dette blir spennende.

SJ

Gratulerer med dagen, Julie

Mens klubben har hatt sommerferie, har vårt trivelige medlem Julie Tranøy, fylt 50. I bridgesammenheng holder hun fortsatt  junioralder. Vi får markere dagen når vi kommer igang med spillekveldene igjen.

Gratulerer med vel overstått!

Sluttresultat sommerbridge

STILLING Score
Stian Andersen 320,9
Jarle Mikkelsen 287,3
Bjørn Austdal 287,2
Olav Olstad 284,1
Stig Melbø 280,2
Torbjørn Ruud  279,8
Bjørg Sæther  278,9
Tone Skatrud 273,9
Svein Morten Olsen 273,8
Knut Rognstad  272,7
Helge Leonhardsen 271,5
Håkon Søbye 268,7
Kjellaug Austdal 259,2
Per Øyvind Furuheim 259,1
Arvid Solberg 258,7
Bjørn Grimstad  258,2
Hans Bleken  257,8
Arne Martin Solberg 255,4
Kjell Storsveen 252,8
Vivian Vestby 225,6
Håkon Gunleifsen 198,7
Johan Berg Leonhardsen 197,9