Avansert søk


Harreschou scorer for Asker

Det var mange morsomme spill i lagkampen mot Blommenholm. Her er det Pål Harreschou som gir et solid bidrag til Askers seier.

15     K104          

Syd    K2                

N-S    AK10863                      

       93                     

Q832          A9765   

543           A1096                               

9             7                             

QJ876         AK10                          

       J                                     

       QJ87                        

       QJ542       

       542

Etter at Nord hadde åpnet med 1 ruter og Syd hadde meldt hjerter, havnet Vest i 4 spar. Det er hardt meldt, men i lagkamper må utgangene prøves.

Nord tok et ruterstikk og vred til hjerter konge, som han fikk for. Ny hjerter ble vunnet i bordet, og så gjensto sparbehandlingen.

Det gjelder å klare seg med én spartaper uten at Syd kommer inn. Pål satset på at spar konge befant seg i Nord, som hadde åpnet. Han trakk derfor liten spar fra bordet til knekt, dame og konge. Nord vred til kløver, Pål lot den gå til hånden og spilte spar til nieren!

Spar ess felte Nords tier, kløverhonnørene ble avblokkert, og spar åtte var innkomst til resten av kløveren, 10 stikk!

I følge teorien om begrenset valg, spilte Pål med oddsen da han satset på at Syds spar knekt var singel. (Når Syd har knekt-10 dobbel, kan han like gjerne legge tieren som knekten). Vi skal ikke late som om vi forstår sannsynlighetsberegningen bak denne teorien, bare registrere at Pål fulgte den.

Til beste for Asker BK, som altså slo Blommenholm for andre år på rad. (Kan ikke gjentas for ofte).

 

 

OF 

prosjektør med to puljer

Re: prosjektør med to puljer

Svar til: prosjektør med to puljer

Sommerbridgen i gang

 

 

Da var første kveld av sommerbridgen  gang! men fanget kun 3.5 bord - det er godt vi har nybegynnerne som er aktivt med. Vi spiller sommerbridge frem til St Hans og tar sommerferie frem til skolen begynner. Vi starter opp igjen 19. august. I mellomtiden spilles det sommerbridge hver tirsdag i Larvik, og de som ønsker å holde bridgen i gang i hele sommer oppfordres til å spille der.

Om det er noen som ønsker makker ta kontakt med Tor Fevang ,918 62 130, eller Morten Brændvang, 481 15 157.

Vi oppfordre medlemmene til å benytte sjansen til å spille med de nye og ha en koselig og lærerik kveld - vi har alle noe å lære!

Her er resultatene for første kvelden

 

 

 

To instruktive spill

Olav har servert to nye spillreferat. Først et hvor Pål Harrescou briljerer i et avgjørende spill i lagkampen som vi vant knepent mot Blommenholm. Det finnes her>>>>

Videre har vi et flott motspill av Karen Louise Valen og Zoja Milvang i sommerbridgens aller første spill. Det ser du her>>>>

 

Elin og Eva i toppform

 Elin G.D, og Eva B. vant sommerturneringen sist tirsdag, og i dette spillet referert av Knut K., gjennomførte de et topp motspill.  Du finner spillet her

VIKTIG!

Sommerbridgen har byttet spillested til nabocaféen Cinderella f.o.m. 16.juni

St. Hansaften 23.juni holder vi stengt