Avansert søk


Sognefjellsmeisterskapen på Skjolden søndag 18. mai kl 11:00. Påmelding til Jan Frode

 

  NB ! Bruk inngangen på nedre parkering på Fjordstova. Me spelar i salen. Konfirmasjon oppe.aPåmelde frå Sogn: JFB & LSB, HHK & Marius, Jon & Arve B, Rune & NFF  ,M agnar& Olav , - Kl 1700 fredag ettermiddag er det fortsatt berre 4 par frå Sogn som vil spele, førespurnader sendt ut til Sogndal og, liten respons..... Dølene er pr no 7 par.

Ser ut til å bli 5+7 par . 17/5 kl 19:30


6 bord: 11 rundar a 4 spel. 250kr inkl mat og kaffi.

 

 

 

Årsfest

 

Fredag 25.april var det årsfest på Lampeland hotell.

Festen startet med middag. Lederen i klubben ønsket oss velkommen.

Noen lengtet fortsatt tilbake til påske. De spiste kylling. Ved det andre bordet var det nydelig fisk på menyen. Måltidet ble avrundet med en smakfull etterrett.

Her ser dere en blid festdeltaker. Sol smiler som ei sol.

Sol Karlsen

Lars E Kronstrand

Etter maten ble det 7 bords singel. Lars vant turneringen.

Det var premier til alle.

Sigmund Brøtan og Kjell Håvard Bekken vant klubbmesterskapet. Leder delte ut premien.

Bjørg Landvik fikk ei ny nål : Hjerter med krans.

Det var årspremiering. Olav hadde fått flest poeng gjennom året. Det var 40 premier. Det lønner seg å spille ofte.

Resultatene fra årsfesten ligger under resultater.

Her er bilde av vinneren av årssammenlagt.

Olav Lillebuen

Alle vi som var der takker festkomiteen og turneringslederne for en flott jobb.

 

En laaang fotballsesong er heldigvis over

 

 

 

For meg som ManUtd supporter er jeg glad for det og kan drukne sorgene med bridge.....

For i dag var var det 5,5 bord som spilte kort. Det er noen lokale medlemmer som mangler, bl.a PJ som er på jentebesøk i det store utland. Fikk forresten en melding av han idag, det sto; "Bridge er som sex; Enten trenger man en god partner eller en god hånd" Vel...vet ikke om det var tilfeldig den meldingen kom i dag, men jeg lar sitatet tale for seg selv...over til bridgen.

J. Eidissen spilte med Arna og kom på 3 plass. Ola og Olav fra Sølvknekt havnet på plassen foran, mens Vetle og Morten T. vant stort. Grattis til alle!

Jeg må si det alltid er mye armer og bein når Vetle er ved bordet (og utenfor) men alltid med et glis om munnen, spesielt når det går så bra som i dag. Men litt god bridge er det jo innimellom, her kommer to spill der det gjelder å lytte på motpartens meldinger og missbruke det til ditt beste;

 

 

 

 

Sammenlagt for Flesberg Bridgeklubb

 

 Hvis du vil se årssammenlagt les her

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nøyaktig motspill av Geir og Jon Solli Hansen

 

 

  3hj kan selvsagt alltid vinnes hvis du finner sparknekten, men Roald som spillefører ønsket å utsette det valget så lenge som mulig.

Geir spilte ut en hjerter til hånda og det fulgte tre ganger hjerter til. Nord og øst kastet kløver.

Så ruter mot bordet. Geir gjorde rett første gang da han stakk med esset og enda mer rett når han fortsatte med kløver knekt. Alle andre returer gjør det lett for spillefører.

Det fulgte tre ganger kløver til stjeling og spar dame. Nå var Jon flink som lot den beholde stikket og Roald var nede på et 50% valg i spar når han i neste stikk måtte gjette om sparesset var i vest eller i øst.
     
     

 

Mandag 12.05.14

 Seier til Inger Opsund og Thor Kjennbakken i kveld. Vi gratulerer.

Jon Terje og Terje

 Jonn Terj og Terje vant forran Svein/Kåre og Jorunn/Arve som delte andreplassen

Resultatene finn du her :

Tonny og Jens med over 70% score 1.kveld i Vårturneringa 12.05.14!

Ein spelesugen direktør drog assistenten med til fin 2.plass! 

Vårturnering 2014 - Kveld 3 av 3

3. kveld i årets vårturnering ble vunnet av Jens H. Gundersen - Jan Steinar Mydland og Jan Roger Häggelund Svendsen - Sven Erik Kristoffersen, begge med 619. På 3. plass kom Marie Svae - Knut Svae med 581. Komplett resultaliste og spillestensiler under linken http://bridge.no/var/ruter/html/0223/2014-04-28.htm 
Sammenlagtlisten som ligger under resultater på klubbsidene mangler resultatene fra 07.04.2014. Men det ser ut til at det er Jan Roger Häggelund Svendsen - Sven Erik Kristoffersen som ble vinnere av årets vårturnering. Vi gratulerer .