Avansert søk


Kretsmester i mix Marita Johansen vant også i hjemklubben

Det var 3 bord i Kabelvåg 25. mars.

Marita fikk en vanskeligere oppgave enn i helgen, men vant overbevisende med Arne som makker.

Mette og Kai ble nr 2.

Hyggelig at Arild og Ann  - Elin støtter opp om vår lille klubb.

Desverre er det lagt inn feil kortfordelinger, kanskje får vi det rettet opp.

Skvist igjen, makker?

Et par runder senere fikk makker igjen føle skrustikka:

Resultater 25. februar

Ny rekord på spillekvelden. Hele 20 fulle bord. Raymond og Johhny M, satt på bord 1 store deler av kvelden. Simon og Frode var også der oppe. rett og rimelig ble de henholdsvis 1 og 2. Geir og Olav 3 plass. Bjarne og Nicolai Meek 4 plass. Siste premieplass spurtet Jan og Lars Erik til. Neste 2 ganger er det kvalifisering til klubbmesterskapet. Poengserie over 2 kvelder. Det er bare å møte opp, selv om man ikke vil spille klubbmesterskapet. Det blir å se på som 2 seperate turneringer. Det er normal starkontigent på de 2 første spillekveldene.

De 12 beste parene går til finale. Premiering kr. 2000, kr. 1500, kr. 1000 og kr. 500 for paret. Dette sponses av Inoventio. Startkontigenten i finalen er kr. 200 pr. spiller for begge kveldene.  Det blir normal spilling for de som ikke kvalifiserer seg til finalen.

Femund Bridgefestival 2014 - 24. og 25. mai

 

 Påmelding lag: http://bridge.no/ruter/turneringsinfo/1/915

Påmelding par: http://bridge.no/ruter/turneringsinfo/1/916

Nå er vi  hele 16 lag og 23 par, og det her ligner allerede nå på ei kjempehelg! Jeg ser at hr. Moen endelig har fått meldt seg på med et lag, og det er jo artig da at United-fansen endelig har en internasjonal turnering å kunne delta i og se frem til. Vi har svensk deltagelse, og er dermed mer internasjonale enn de fleste andre turneringer som arrangeres i Norge. Som tidligere nevnt skal også en svensk juniormester delta.

Jeg er helt sikker på at hvis noen virkelig har lyst til å spille i helga så går det an å melde seg på helt frem til fredags ettermiddag hvis dere tar en telefon til Trine. Vi skulle gjerne vært 24 eller 26 par på søndag, selv om oversitt antagelig bare er med på å gi et positivt push i monrad-formen. Kanskje vi klarer to lag til også?

Spillinga starter på Fjellvang samfunnshus på lørdag kl. 1000, vær ute i god tid så du får avtalt NT-intervaller med makker.

 

 

 

 

 

NM-klubblag, 4. runde og trekning 5.-6. runde.

Nå er det bare NM-klubblag som gjenstår av sesongens tre store lagmesterskap, etter at seriemesterskapet og kretsmesterskapet er avsluttet. Vanligvis har også NM-lag vært over for klubben på dette tidspunktet, men i år har klubben hatt to lag med til 4. runde samt at to av klubbens medlemmer har vært med på ett  av to Sarpsborg-lag som også var i 4. runde. Gledelig lokal innsats! Sarpsborglaget med Atle-Svein og Fredrikstad 1 med Sverre-Åsmund/Christoffer-Johs. røk dessverre begge lagene ut etter knappe tap. Fredrikstad 2 med Arild-Joakim/Frode-Flemming tok seg til 5. runde etter knepen seier. I 5. runde venter sterke Skien 1. Med godt spill er det absolutt mulig å gå videre, og da venter i så fall vinneren av  kampen Bodø-Sortland på bortebane. Men først er det hjemmekamp mot Skien søndag 23. mars. Sarpsborg 1 gikk også videre, og etter seier over Vikersund 2 venter Vikersund 1 (som slo ut Fredrikstad 1) i 5. runde. Begge lag ønskes lykke til!

Ny nyhetsartikkel

Vi minner om at årsmøte i Rælingen bridgeklubb gjennomføres torsdag 6 mars med start kl 1800 . Det blir vanlige årsmøtesaker som

-årsberetning

-regnskap

-budsjett

og valg.

I tillegg behandles evt innkomne forsalg -  men pr i dag er ingen forslag kommet til styret

Etter årsmøtet blir det som vanlig en løskveld med antall spill avhengig av hvor mye tid vi disponerer.

4. kveld i klubbmesterskapet

 

Tore og Nils-Otto vant kveldens spilling... de 3 beste ble:

1    19,1 *  61,8  Nils-Otto Eliassen - Tore Thorstensen
2 13,5 * 58,3 Ola Harald Moen - Henry Hansen
3 4,5 * 52,8 Olav Engen - Jan Erik Lübker
4,5 * 52,8 Per Erik Johnsrud - Torild Johnsrud

 

 

Slik virker sidene

Slik virker sidene

       Det er noen som sier at live.bridge.no er litt uoversiktlig og at d...

Vintercupen 2014

 

nm_monrad2010_043.JPG24 par deltok 1. spillekveld av Vintercupen 2014 i Sortland BK. A-pulja ble vunnet av Gunnar Harr - Stig Arne Iversen foran Kristian Barstad Ellingsen - Olav Ellingsen på andre og Torgny Nilsson - Olav Ellingsen på tredje.

B-pulja ble vunnet av Jorunn Nordvoll - Annelise Sundberg foran John Solum - Roar Harberg på andre og Unn Halvorsen - Fritz Stranda på tredje.

Resultater A-pulja, B-pulja

Resultater kan også leses på Kretsens hjemmeside

 

 

 

Resultater 18 februar

Totalt 33 par Det ble veldig jevnt i toppen. Ingen par passerte 60%. Jan og Lars Erik endte til slutt på 1 plass 5 poeng foran Elisabeth og Simon. Kun 3 poeng bak disse kom Jan M. og Unni M. 3 poeng bak disse kom de moraliske vinnerne  Knut og Bjørn (Knuts påstand, makkeren hans skulle spilt hjem en kontakt mot vinnerparet.

Det er ikke mye stas med premieutdelingene på Kolbotn BK. Styret har dermed besluttet at premieutdeling skal foregå før spillingen neste spillehelg. Premie vinnerene kan da få den heder og ære som de fortjener.