Avansert søk


NM par 2014

NM par 2014

Finalen i NM par arrangeres i Lyngdal 19.-21. september. Fordeling av finaleplassene er foretat...

MEDLEMSMØTE

 Etter ett veldig godt medlemsmøte blei vi enige om å satse videre.

Ei veldig positiv innstilling fra alle sammen gjer att dette skal gå fint i framtida.

Jeg har fått avlasting når det gjelder pc etc og ALLE er enige om

å vere dyktigere når det gjelder komunikasjon medlemmene imellom.

Så vi starter opp igjen kommende tirsdag på Kulturkafeen til samme tid 18.15

Denne klubben er ALTFOR VIKTIG for Brattvågen til å la den dø ut.

Så håper vi dei som gikk kurs kan slå følge med oss å bere klubben videre.

Når det gjelder folk som mangler makker, så er det bare å sende melding til meg

så får ej det ut på facebook som ikkje alle bruker og på denne sida.

Ver ute i god tid med å gi beskjed 47381618.

Vel Blåst og Velmøtt på tirsdag ALLE SAMMEN

Resultater romjulsbridge

Romjulsbridgen arrangert av Sømna BK 4. juledag ble vunnet av Erling og Margrete, mens Pål og Marian vant Åge Kveinås Minnecup arrangert av Bindalseidet BK.

Vinter 1 kveld 1

Vinter1 kveld 1 ble vunnet av Geir H Bonsaksen-Tor A Reppen og Frank Bogen-Håkon Bogen med 62,5% På Tredje plass fulgte Bjørn Lunde-Ann K Karlsen med 57,6%

Greske gaver skal man ikke ta i mot..

men det gjorde jeg i dette spillet og ble fortjent straffet.



Jon Solli Hansen spilte ut en hjerter til damen. Mer hjerter til esset og spar i skift. Ruter til kongen fikk jeg for. Mer hjerter og ruter til damen og esset. Mer spar.

Nå hadde jeg 10x i ruter mot 9x i  bordet og Jon hadde Knx. Jeg spilte tieren som han stakk og fortsatte med spar. Jeg tenkte ikke særlig mye lengre enn at Jon har vist to ess, ruter knekt og normalt fire spar. Med kløverdamen i tillegg hadde han kanskje dobla opplysende? Geir har minst fem kløver og Jon maks to. Da er det vel odds for å ta kløverkappen? Jeg gikk inn i bordet på ruter 9.

Neida, du skal IKKE ta kappen!!  Uten kløverdamen hadde Jon aldri i verden stukket rutertieren min og gitt meg et inntak i bordet til en finesse. Derfor skulle jeg toppa ut dama!!

Det gjorde jeg ikke...

Julebridge 2013

 

 

   Julebridgen på Rosabella 4 juledag !

 

 

 

Ny nyhetsartikkel

I dag fant jeg ingen feil i regnskapet. Siden det kan ha sammenheng med resultatet, er det fint om dere også ser etter at slippene stemmer.

klubbkveld den 2 jan.2014

 

 

 

Urke og Slettedal vant på årets første bridgekveld 2 jan.

 

 

 

 

1.kveld i vårturneringa 7/1-14

Hans Herman og Stig Rune vann 1.kveld i vårturneringa med suveren margin framfor Ola og Herman.