Avansert søk


Hva gikk galt her?

 

Jeg har tidligere i uka tatt opp et spill der jeg meldte feil på 4-trinnet i rundekampen mot Farsund. Siden et av målene med denne siden er å diskutere meldesystemer, konvensjoner og logikk,  håper jeg flere enn meg synes det er interessant. Om ikke mine makkere tror på det, så prøver i alle fall jeg å lære så mye jeg bare kan.

Etter å tatt til meg lærdom fra en haug innsendere, kom dette spillet.



Jeg satt i nord og løftet til 5ru. Det er ingen katastrofe å gå beit i bridge, men min makker i syd bare lo av meg og fortsatte: "En lettere utgang å unngå har jeg nesten ikke sett. Makta du virkelig ikke å se at vi hadde tre tapere? Å komme i 4hj kan jeg ikke skjønne at vi kunne klart, men nå har vi  sladra så mye at motparten kan ikke unngå å beite oss. Det er ikke alle som hadde unngått 3NT på mine kort. Jeg er ikke sinna på deg, Snurr, bare skuffet.."

Du har sikkert en forklaring på hva som gikk galt. Kanskje skulle ikke makker meldt 2sp, men 3ru over 2ru var jo litt tamt det også vel? Å hoppe til 3NT er vel ikke et alternativ?

Kom med fasiten til snorre.aalberg@hotmail.no. Send gjerne med sykebil fra Bergen.

 

 

Best Uten Kort

Dette er Tommy Sandsmark sitt nye stebarn og han gjør en stor innsats for å promotere sitt "nye" system. Finn Brandsnes sender meg en mail der han forteller om et spennende seminar med selveste meldeguru Sandsmark i førersetet. Hvis Tommy leser dette, inviteres han herved til å komme med en aldri så liten orientering om fordelene med sitt nye system. Jeg gleder meg allerede.

_____________________________________________________________________________________________


Hei Snorre. 

Kjempemessig jobbing med bridgesiden. Stå på, dette liker vi. Noen tips om stoff til  liveBridge: 

Lørdag 14.12 arrangerte Tommy S. seminar og kursing i systemet (BUK) Det er bygd ut fra kløverføringer, men han har tilført litt av hvert fra fjern og nær. Nesten 60 stk møtte opp 10 dager før jul, og det synes jeg er utrolig bra. (selv om systemet får deg til å grine blod) ;)  Ta gjerne en prat med Tommy om du vil skrive mer om dette. :)

Den tradisjonelle Follo Julecup fikk i år problemer med lokaler og måtte avlyse. Derfor arrangerer BK Vest romjulsturnering 3. juledag (på Prinsdal v. Kolbotn)

Du finner info på: www.brabridge.no
Legger også ut fortløpende res. service på denne siden.

Det kommer også en del nyhetsstoff ut på facebooksiden "Facebridge". Den anbefales!

Riktig god jul til deg :)


Mvh
Finn Brandsnes
tlf. 977 40 490




                              Selveste Tommy Sandsmark i forgrunnen. Bak skimter jeg Harald Skretting.



                                                                                               Imponerende!!


Kontingent 2014 og etterskuddsbetaling av lisens for 2013

Det er den tiden på året at lisensen skal betales, og i år som tidligere år er det mange som enda ikke har betalt. Alle som ikke har betalt innen 31.12. blir utmeldt av klubben, siden klubben blir belastet for dette basert på medlemmer pr. 31.12. For de som blir utmeldt medfører dette at de ikke får delta i turneringer, ei heller godskrevet klubb-, krets-, eller forbundspoeng om de skulle ta en plassering. 

Vi antar de det gjelder er klar over at de ikke har betalt og gjør dette snarest. Dersom man betaler etter at man er utmeldt vil vi sørge for å melde dere inn igjen fortløpende etter hvert som betaling tikker inn. 

For de som har spilt NM-finaler av noen slag så skal det også betales lisens. Denne lisensen er på etterskudd for 2013 og de det gjelder har fått mail om dette. Det antas også at det kommer tilsvarende krav for alle de som i 2013 har spilt 1. og 2. divisjon og som ikke har betalt lisens tidligere i 2013.

Når det gjelder juniorene så kan de ta kontakt med Tommy for å få vite beløp som skal innbetales. Slik vi har forstått det har ikke innbetalingsblanketter for disse blitt utdelt. Vi ber om at dette gjøres snarest også for juniorene.

"Vi tapte med 0.4 IMP!"

"Vi tapte med 0.4 IMP!"

    Hei Snorre,   Vi tapte Gold Cup semi finale I helgen med 0.4 imp over 64 sp...

Nyttårshilsen

 

VI ØNSKER ALLE MEDLEMMER ET RIKTIG

 

            GODT NYTTÅR !

 

 

Hva gjør du når reglene ikke stemmer?

Dette har jeg skrevet om før, men det tåler å gjentaes. Poenget mitt er at det er ingenting som er enten rett eller galt i bridge. Erfaring og rutine gjør at gode spillere kjenner igjen når regler skal brytes, men de som ikke har spilt så lenge og så mye holder gjerne fast i det som ofteste er rett. Du kan jo prøve dette spillet på to av bridgevennene dine, hvis de ikke er av dem som leser live.bridge.no like ofte som deg. 

Klarer de å unngå å komme i hjerterkontrakt der det er maks elleve stikk, men det er tretten i NT?

Trivelig juleavslutning.med godt oppmøte

Stene- Reitan spurtet best, men Arnt og Øyvind seiret klart sammenlagt.

Ny avtale med Granvin for 2014

Vi har fått til en avtale med Granvin som gjør at vi fortsetter å spille der etter nyttår.

Sigbjørn har forhandlet til en avtale som er levelig for klubben.

Nærmere infomasjon kommer på klubbkvelden til Torsdagen.