Avansert søk


Ny nyhetsartikkel

 

 

      

Sammenlagt høstcupen  
       
1 Johnsrud/Jansrudvangen   279,1
2 Eliassen/Korsen   266,4
3 Amundsen/Sørmoen   266,3
4 Nyhus/Hornmoen   259,2
5 Sjøvika/Trandem   231,9
6 Karterud/Andersson   226,2
7 Johnsrud/Aasum   221,0
8 Tomta/Moen   144,5
9 Bergersen/Bergersen   48,8
10 Elserud/Arnesen   46,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parkturneringen 2013 - Velkomst turnering Par!

 

Hei alle sammen,

da er det muligheter for å spille velkomstturnering før selve Parkturneringen, uten å være bundet til selve hovedturneringen.

Dette burde være en gyllen mulighet til å få samspilt sitt par som endel av laget, eller være med for å ha en fin spillekveld!

Påmeldingen finner du her

Håper at alle av klubbens medlemmer deltar uansett om de tar sikte på hovedturneringen.

Her blir det muligheter å treffe gode par og i tillegg varme opp til selve hovedturnering.

VEL MØTT!

Klart tap for Golia BK i første kretskamp.

Golia stilte med følgende lag i første kretskamp:

Hans & Søren og Håvard & Morten.

MATIAS STOKKE VANT SOMMERFINALEN SUVERENT.

 

 

 

 

Årets sommerfinale ble spilt på Øiseth Hotell sist søndag og Matias vant suverent foran Trine Samuelshaug og sommerbridgevinneren Einar Bergeløkken. Vi GRATULERER.

Resultatene finer du her.

 

Bilder av pallen i finalen.

Einar - Matias - Trine

 

Her mottar Einar Bergeløkken sommerbridgepokalen til odel og eie.

 

 

 

 

 

NM for damelag 2014

NM for damelag 2014

Den 8. - 9. mars ble årets NM for Damelag avholdt på Rica Hell ved Værnes.&nbs...

Spillekveld 09.09

Frammøte på bare 5 bord var skuffende.Husk Øyvind er tilgjengelig hvis du trenger makker. Turneringen ble arrangert med IMP- beregning. VInnere ble Rolf og Eva foran Øyvind og Tore med Herman og Torstein på 3. plass.

Det er på tide å forberede sesongen utenfor klubben. I kretsmesterskapet har vi 2 lag i A-klassen Oppstart 25.9 nytt spillested er Vestby videregående skole. Første spillekveld 25. 09.

I divisjonsspillingen det er meldt på et lag i 4. divisjon men hvis det noen som ønsker danne et lag i tillegg så gi beskjed. Påmeldingdsfrist 1. oktober. Det gjelder også NM-klubblag her kan en melde på lag selv i forbundets "turneringsoversikt". Frist 1. oktober.

Kretsen har ennå ikke klarlagt hvordan KM- par skal avvikles Et forslag går ut på å avvikle den over 2 dager 15. og 16 mars uansett, et annet forslag er å arrangere 3 delfinale slik at 24 spillere kvalifiserer seg til finale over en dag. Dette vil bli bestemt 23. oktober. Hvis noen har synspunkter på det siste, kan disse sendes til Kretsens leder Finn Leiang. (fleiang@online.no)

Det arrangeres nybegynnerkurs på Nesodden V. G. skole fra 10.10 hvis det er noen som kjenner noen som er interressert.

Jeg minner også om at vi 23.09 arrangerer NBf's simultanturnering på spillekvelden.

 

Ny sesong!!!

Da er den endelig her, den vi har ventet på. NY BRIDGE SESONG, nye kort, nye muligheter.

Første lokale turnering er Nesmesterskapet den 21 september. Hadde vært morsomt å se mange Jessheim fjes der.

Økonomisk så er vi snart en ruin, men med nye lokaler på nyåret så går vel ting i orden i løpet av året. Omleggingen som NBF gjorde i forhold til medlemsavgifter og "turneringsavgifter" har tæret på kassa vår. Samt dårlig oppmøte på mye av sommerbridgen. Det var heller ikke heldig med en økning av husleia, men vi overlever til neste år. Stor takk til Ellen for anskaffelse av nye lokaler fra nyttår av.

Terminlisten er oppdatert, det er for øvrig også lagt ut en terminliste for kretsens arrangementer. Denne er oppdatert og siden har fått et lite nytt ansikt, dvs. terminliste fliken.

Det har blitt litt omrokkeringer på lagsammensetningene igjen, det hadde for øvrig vært morsomt om vi klarte å "stable" på plass et par lag til. Spillere uten fast lag som kanskje kunne tenke seg å være med å spille lag er jo: Nils, Jan, Elisabeth, Roger(står i haga bk), Odd Arild samt også kanskje Geir Bratt Ovesen(står også i haga bk).

Ellers så kan jeg nevne at vi fortsatt kommer til å arrangere Nyttårscupen, siden ingen har sagt seg "villig" til å være med å arrangere, så tar jeg hel bøtteballetten alene. Det hadde dog vært behagelig med flere som lærte seg Ruter og det å gjennomføre turneringer på klubbkveldene, jeg er som dere har skjønt mye på reisefot, Ole er mye opptatt med fotball og barn. Henning tror jeg har fått litt kontroll på ting, vet at Odd Arild er en som i sin tid tok et kurs på BK 2000.

Hvis andre har forslag til hva vi skal få til, så må dere komme med innspill, helst per mail, så jeg ikke glemmer ting!!!

Da gjenstår det bare å ønske alle Jessheimspillere en flott bridgesesong, ønsker alle lykke til med spillinga!!!!

Terminliste

Da er terminlisten oppdatert. Linken ser dere på øverste menylinje.

 

Våre egne turneringer er skrevet i grønt. Utenbys turneringer er skrevet i sort. På de fleste turneringene er det link til mer info ved å trykke på turneringsnavnet/sted.

 

Vi oppdaterer terminlisten fortløpende som vi får inn innbydelser.

 

Kretsstyremøte 2013-3. 28.august 2013

 

REFERAT FRA KRETSSTYREMØTE onsdag 28. august 2013   

 

SM-Lag: Fjellheim, Stasjonsgata 35, Spydeberg er stedet. Finn sender ut en egen mail til klubbene vedrørende påmelding. Påmelding til Arne.

Anne tar gjerne kantinedriften, men Finn hører med Uttisrud først…

KM-lag: Vi jakter på nytt spillested (i siste liten), da vi tirsdag 27/8 fikk en mail fra Vestby Bedriftssenter om at de kansellerte avtalen som var i box fordi de hadde fått andre leietakere. Finn forsøker å ordne nytt spillested i nærheten. Finn sender ut en egen mail til klubbene vedrørende påmelding. Arne tar imot påmeldinger av lag. Datoer er satt, og finnes på hjemmesiden og er sendt alle klubber i juli.

 

Nybegynnerkurset ble holdt av kretsen i Fredrikstad med 8 deltakere. Vi gjentar kurset neste år. Info er lagt ut på hjemmesiden. Vi dropper dyr avisannonsering neste år.

 

En person fra sydfylket som vil stille i valgkomiteen er ennå ikke klar.

Kretsens bord: Kretsen har i alt 34 bord, hvorav 2 er på reparasjon. Vi har ennå ikke klart å fastslå om kretsen er eier av disse 34 bordene.Vi ble tilbudt gratis blå matter til bordene fra festivallageret. Finn følger opp dette.

 

KM-par: Avviklingsformen ble diskutert uten at det ble enighet i styret.

Ett forslag var å avvikle over 2 dager uansett, mens et annet forslag var å ha 3 delfinaler, f.eks på Kolbotn, Askim og Sarpsborg hvorav 24 spillere fra disse delfinalene kvalifiserer til uttagningsfinale over 1 dag.
Delfinalene kunne gå på 3 forskjellige datoer, slik at det skulle passe for alle. Uttagningsfinalen vil gå lørdag 15.mars eller søndag 16.mars 2014.Vi tar en endelig beslutning på neste kretsstyremøte.

 

Neste kretsstyremøte er satt til onsdag 23.oktober kl.17:00
Referent: Finn

 

Tirsdag 10.09.13.

 Spillekveld 9.9.13 ble vunnet av Steinar Fugleneb og Per Rømoen. Vi gratulerer.