Avansert søk


Kay Robert og Torstein vant 9. september

På andreplass kom Jon Terje og Anne Berit foran Arne og Reidun på tredjeplass.

Resultatliste

Rekruttering 2013 - Kanonbra i Vestfold!

Hei alle sammen,

sjekk siste nyheter fra NBF, vi i NBF Vestfold er den kretsen i hele Norge som har økt medlemstallet aller mest, over 20 % økning i perioden som er testet. Se NFB sine sider for mer statistikk!

 

Ny nyhetsartikkel

P.g.a. landskampen mot Sveits f.k. tysdag blei det for få som hadde høve til spele.

Vi startar difor opp att haustsesongen 17. sept.

Kjempestart med 7 fulle bord!

Terje og Sveinung var det ingenting å gjøre med i dag, de fikk 66,7%. Hakk i hæl kom Harald og Jan med 62,7 - mens undertegnede med makker tok tredjeplassen.
Hele resultatlisten kan du se her.

hj

Alf Sverre på sommerbridge-toppen

 

 

Også i år ble 70-åringen Alf Sverre Thompson (til høyre på bildet) sammenlagt-vinner av sommerbridgen, fulgt av sin faste makker Tørner Oliver Mydland (til venstre) på andreplass.
Samtlige sommerbridgens 18 spillekvelder teller i sammendraget – inkludert en førjuls- og en påskebridge-kveld!
Så det nytter ikke å reise vekk på ferie dersom man har ambisjoner om å komme høyt på sommerbridge-listen i Flekkefjord Bridgeklubb...

 

 

 

 

 

Første kveld høstturnering:

John Helge og Ståle best i kveld!

Nummer to Hilde og Hege, og på tredjeplass Bjørn L. og Olav

Heldiggriser ( vin i dag! ) ble Bjørn og Olav

Høstturneringen som startet i dag, går over tre kvelder.

Sommerbridge 2013 . Oppsummering og "medaljeoversikt".

Da er sommerbridgen, klubbtirsdagene i perioden mai-august, over for dette året. Gjennomføringen har vært veldig god, men deltakelsen kanskje noe under det forventede. En av tirsdagene ble gjennomført i Kongstenhallen i samarbeid med bridgefestivalen, noe som viste seg å være vellykket. Både åpen pulje og sidepulje med faddermulighet for nybegynnere hadde god deltakelse og topp stemning. Mange av "våre" lokale spillere fikk anledning til å møte spillere de ellers aldri møter.

Jeg har - for egen regning - laget en medaljeoversikt for årets sommerbridge, som en oppsummering av hvem som har hatt suksess denne sommeren. Rangeringen er da gjort etter samme modell som i OL og VM, der antall gull teller mest, deretter sølv og så bronse. Det er 21 av klubbens 55 spillere som har tatt medalje på tirsdagene denne sommeren. Trykk les mer... for oversikt.

Mandag 02.09.13.

 Vi gratulerer Britt Holt og Steinar Fugleneb med seieren i kveld

Beste spiller i August ble Lars Mosby

Bridgefestivalen 2013. Oppsummering og lokale resultater.

 

 

Da er nok en bridgefestival i Fredrikstad, Kongstenhallen gjennomført. Spesielt artig dette året var at klubbene i Halden, Sarpsborg og Fredrikstad (Tempo, Sarpsborg, Torsnes og Fredrikstad), gjennomførte sin sommerbridge denne uka i samarbeid med festivalen Det var både åpen pulje og pulje for nybegynnere Dette vil bli evaluert sammen med Festivalleder og NBF 24.september. Rapport derfra mht tanker for 2014 kommer så fort det er klart.

Gjennomføring og deltakelse i år var stort sett upåklagelig. Det hadde vært flott om flere lokale spillere hadde deltatt i både hovedturneringer og i "Bridge for alle"-turneringene, og det hadde vært morsomt om flere av klubbens medlemmer hadde hevdet seg bedre. Ekstra gledelig har det vært at vi har fått to juniordeltakere - Eskil som spilte i juniorpulja og Siv som spilte nybegynnerpulje! Lykke til videre til dere begge!! Og gratulerer til Atle og Arne som har spredd interessen til sine barn!

På neste side - trykk les mer... - har jeg forsøkt å oppsummere noen av resultatene til våre medlemmer. Hvis noen har kommentarer til dette så kontakt meg.

 

 

En ny trivelig kveld er over.

Hei alle .

Harald og Tor nr 1

Neste bridge blir  tirsdag 10 sep da det er valg på Mandag.

Vi var 4,5 bord i dag dette begynner å se lyst ut ,nå er vi på gong,fort oppe i 5 bord.