Avansert søk


Sommerbridge 4

Det begynner og ligne noe... 10 par denne gangen, Obert og Tormod vant knepent foran John og Nils-Otto.

Sommerbridge 2013

 

olav_elli.jpg17 par deltok 7. spillekveld av Sommerbridgen 2013. Vant gjorde Gunnar Harr - Olav Kristian Ellingsen (bildet) foran Per Idar Hoel - Erling Anders Johansen på andre og Almar Olsen - Stig Arne Iversen på tredje.

 

 

 

 

Stem på Telemarks bridgeildsjel !

Trygve Lisland er en "guru" for bridgen i Telemark. Han er derfor belønnet med å bli med i finalen til årets bridgeildsjel. Her må vi medlemmer stemme på hver kandidat. Vi oppfordrer alle til å lese mer om begrunnelsen til nominasjonen av Trygve her. Og linken til selve avstemningen er her. Du kan stemme her en gang hver dag. Still opp for Trygve og spre budskapet !

Sommerbridge 25 juni

Det møtte opp 12 bord på en fin sommerdag. Alltid gøy når nye vinner. Olav har mange ganger vært i toppen, men denne gangen med sin kone Marit. Gratulerer. Seieren var knapp foran Torill og Hilde. Disse parene hadde begge mer enn 60%. På 3 plass kom Bjørn og Bente, selv om navnet er feil på nettet, men vil bli rettet. På 4 plass kom Toralf og Berit H.

Junior-EM i Polen 11. - 20. juli – Thea er med!

Europameisterskapet for junior blir spelt i Wroclaw i Polen frå 11. til 20. juli. Noreg stiller lag i alle klassar, og Thea Hauge speler på det norske jentelaget.

Program for junior-EM

Laga som deltek i meisterskapet

Oppdatert måndag 15. juli:

Thea debuterte på BBO idag. Blei tap mot Polen i ein velspelt kamp.

Kampen kan du sjå her  (Klikk på spel 1 på Hauge/Klingen sitt bord for å sjå spel 1 osv. Bruk next-knappen for å spela gjennom spelet).


Oppdatert laurdag 20. juli:

 Blei 6. plass til slutt, kun 7 poeng bak 5. plassen som ville gitt VM-plass neste år. Sluttresultat her

 

 

Rolf briljerer

Bjarne og Juul tok nok en klubbkveld hjem, og viser dermed agt sommerbridgeformen er finpusset. Slik sett er det kanskje snart slutt på mobbinga av disse karene, men det er usikkert om de har godt av for mye ros. På kretsens hjemmesider oppdateres jevnlig utviklingen i sommerbridgen, og man ser flere kjente størrelser der. Hilda er selvfølgelig med, hittil med 14 deltagelser, det samme som Kjell Ola fra Koppang.

Rolf og Jon gikk kurs halvannet år siden, og har etterhvert utviklet seg til fryktede kortkunstnere. Med IMP-utregning som vi hadde nå på tirsdag viser de at de henger med på lik linje med mer garvede klubbspillere. Til tross for IMP-over-feltet, kunne nok Rolf tenkt seg at det var vanlig barometer i følgende utgang i spar:

 

To meldeprøver

Bjarne og Juul vant på tirsdag, uventet, som alltid. Gratulerer til hurragutta. Her kommer imidlertid to meldeprøver, og det var ikke i disse spillene de to distingverte herrene vant kvelden.

Spillene er gode eksempler på to spill hvor mange makkerpar har ting usnakket og ikke har avtaler som holder. Se over spillene, og diskuter de gjerne med makker. Jeg legger de ut som to problemer, så er dere hjertelige velkommen til å gi en tilbakemelding på hvordan dere skal finne de to (åpenlyse?) slemmene. Meldingene kan dere sende til yogiblues@hotmail.com.

Påmelding sommerbridge 6, tirsdag 2. juli

 


Hyggelig med 4 bord på Levanger igjen. En skrivefeil på slipp 24 er rettet opp og medførte en liten endring i sluttresultatet. Resultatene som ligger ute nå skal være riktige. Sammenlagtresultat for sommerbridgen vil etter hvert komme om du trykker "les mer".

Påmelding sommerbridge 6:
E. Berg - P. Dahl
P.O. Klingen - H. Parandeh
O. Nergård - T.E. Søraa
A. Kjønnøy - 
N. Letnes - B.A. Berg
L. Nygård

Alstad, Holthe, Kandahl, Solvang, Huglen, Berget, Henninen, Bratsvedal og Weirud kommer ikke.