Avansert søk


2013

 

Tynsetmesterskapet 2013

13 par hadde funnet veien til årets Tynsetmesterskap. Flere par var oppe og ledet, men til slutt var det Trond Magne Aasheim og Arne Georg Aunøien som ble årets Tynsetmestere. Like bak på 2 plass kom KAren og Juul Solvang og 3dje plass til Eivind Moen og Borgar Lunheim.

Klasse B ble vunnet av Gjermund Broen og Harald Reiten

 

Resultatene finner under resultater.

SOMMERBRIDGE 2013

Hver tirsdag fra 7 mai til 3 september spilles det sommerbridge på kantina til Støholen kl 18:30 med unntak av tirsdag 23 juli, da det er Olsokbridge på Tolga.

 

Møt opp folkens.

 

 

Bridgen var trivelig i regnveret.

Karsten og Runar nr 1  Odd Henning og Rune nr 2 Ottar F Og Bjørnar  nr 3  Kirsten og monica også på nr 3

Våres damer Kirsten fikk kløver nåla og Monica  fikk spa nåla vi GRATULERER :

 

Neste bridge er 14 Mai kl 18,00  Tirsdag

 

Vellykket Lørenskogmesterskap

Lørenskogmesterskapet 2013 ble avviklet lørdag 27. april, under god og myndig ledelse av turneringsleder Anton Gunnarsson. Det deltok i alt 34 par av gjennomgående høy kvalitet. Turneringen ble vunnet av Jan Frode Karlsen, Jessheim BK og Are Aarebrot, OBK Kløverknekt. Mange av våre egne spillere gjorde en glimrende innsats. Helge Berg ble nr 4 sammen med Svein Arild Naas Olsen, BK Norrøna. Åge Olsen fulgte opp med en flott 5. plass, sammen med Marcus Andreas Scheie, BK Norrøna; en imponerende prestasjon av unge Marcus, som fortsatt er junior i mange år framover. Noe eldre er Kjell Ruud-Hansen og Kjell Solberg, med sine til sammen 168 år, som var med og kjempet om de gjeveste premiene til helt til slutten av turneringen. Det glapp imidlertid litt i de aller siste rundene, slik at det endte med en 11. plass til slutt. Imponerende prestajon likevel. De 9 beste parene ble premiert.

Fullstendig resultatliste og spillstensiler finner du HER 

Mange tilbakemeldinger fra spillerne ga uttrykk for at disse var meget godt fornøyd med turneringen, ikke minst når det gjelder kjøkkentjenesten, som solgte/serverte pølser, kaker, vafler, kaffe og mineralvann mv. Stor takk til Tomm Einar m/bedre halvdel og Sissel for innsatsen her. Takk også til de som ellers bidro i forberedelsen av turneringen og også til ryddingen av lokalene etterpå.

Thea og Bjørn med god margin

 

For n-te gong denne sesongen gjekk Thea og Bjørn Hauge til topps. Måndag 6. mai stoppa dei på + 21, medan Laila Årland og Leif Juvik på andreplass stoppa på +9. Tredjeplassen blei delt mellom Frode Dyrstad - Dag Christensen og Anne Merete Heggland - Olav Monstad, begge med + 5.

Resultat måndag 6. mai her

Neste måndag; 13. mai er det speling som vanleg. Måndagen deretter; 20. mai er 2. pinsedag og ingen speling. Siste spelekveld denne sesongen blir måndag 27. mai. Då blir det og årsmøte i forkant av spelinga. Saker til årsmøtet må vera styret i hende seinast måndag 13. mai.

 

Årsmøtesak 1

God mat og ei lettfattelig saksliste gjorde sitt til en hyggelig aften i Revmastua. Mest furore skapte budsjettet der det var satt opp innkjøp av ny pc og hårløs mus. Det var mest prisen på det hele som skapte diskusjon i så måte, og ikke selve innkjøpet. Deretter var det trekking av makkere og hygge-bridge. Selv fikk jeg gleden av å spille med en av klubbens kvinnelige spillere, og til tross for en tøff start berga vi oss inn like under middels til slutt. At vi ikke kom over middels kan blant annet skyldes spillet under, jeg sitter vest med følgende kort.

 

Mandag 06.05.13

 I kveld gikk seieren til Inger Opsund og Thor Kjennbakken. Vi gratulerer.

Bridge i Havgapet – Randi og Stig nummer 5

 

Ein stor gjeng frå Os Bridgeklubb hadde tatt vegen til Austevoll og Bekkjarvik Gjestgiveri laurdag 27. april for å spela «Bridge i Havgapet». Heile 36 par deltok i dette som var første utgåve av turneringa. Beste par få Os blei Randi Nyheim og Stig Gamlemshaug. Det blei 5. plass til dei. Nummer 13 blei Leif Juvik og Frode Dyrstad, medan Thea og Bjørn Hauge blei nummer 15. Vann gjorde Christian og Tor Bakke frå BAK.

Resultatliste og spelstensilar her