Avansert søk


God Flekkefjordsinnsats i Lyngdal

 

 Tonje, Boye og Geir var skjærtorsdag i Lyngdal og spilte lagturnering sammen med Tormod Røren fra Vikersund. Starten var bra, med 47 VP på de to første kampene, og etter det befant de seg stort sett på bord 1 eller 2, så de møtte mye bra lag. Det endte med en andreplass, av 22 deltagende lag.

Resultater:  (full resultatservice her)

151  Optimistene               Faag - Faag - Fjælberg - Muri
146  Feitefrank                Brogeland - Brogeland - Austad - Røren
145  Torild                    Heskje - Moen - Olsen - Herland
136  Arendal                   Birkeland - Lindqvist - Norgren - Norgren
133  maven                     Jørgensen - Drivdal - Homme - Homme

Den oppmerksomme leser vil merke seg at lagbildet ikke er helt komplett, noe som skyldes at kapteinen sprang rett i baren og dermed gikk glipp av premieutdelingen. I motsetning til under spillingen, da hun gikk i ????? ( riktige svar sendes til tonje@bin.no, og er med i trekningen om fine premier).

 

 

 

 

 

 

 

 

Simultanturnering 2013-04-16

Vel møtt tysdag til Vårens siste Simultanturnering!

Grei trumfstøtte?

 

Hva er den beste trumfstøtte du noen gang har fått av makker?

Klubbens grand old man, Martin Fjeld satt siste kveld i Dalanemesterskapet og så ned på

K854 - E6 - D765 - EK6.

De var alene i sonen, og han hørte makker åpne med en sterk 2 kløver i første hånd. Nestemann kom inn med 2 hjerter, og Martin synes nå han måtte prøve å få vist at han hadde litt, så han hoppet til 3 spar. Per Øyvin sjekket ess med 4 kløver, men fikk ikke spurt etter konger fordi motparten blandet seg inn.

Han hoppet så til 6 spar, og nå fikk Martin litt dårlig samvittighet for fargen han hadde hoppet i, så han plukket ut i 6NT.  Per Øyvin insisterte på spar, og la ned 7 spar.

Etter utspillet kom bordet ned med:

EDKn1097632 - renons - E8 - 103.

9-korts trumfstøtte var mer enn akseptabelt, spesielt til en farge som ble meldt naturlig med hopp! Tror ikke det kan ha forekommet altfor mange ganger.

 

Årsmøte 17. april

Vi avholder Årsmøte onsdag 17. april kl. 18.00.

Hvis noen har forslag som de vil ha behandlet på Årsmøtet,
må vi få dem innen spillekvelden 10/4.

Styret

Årsberetning 2012/2013 og Protokoll fra Årsmøte

Årsberetning 2012/2013 finner du her

Prokoll fra Årsmøtet 19.03.13 finner du her

Årsmøtets tillegg til årsberetningen finner du her

Spilling i egen pulje m/mentor

Hege tok opp det å spille i en liten gruppe med færre spill, gjennomgang av spillene og med mentor. Det virket som det var en viss interesse for dette. Dato ble besluttet å bli 23. april. Vi håper å bli noen bord. De som ønker å delta på dette sitter i den minste salen. De andre spiller normal spillekveld.

Slaget om retten til å representere BK Grand i lagfinalen 2013

Liveoppdatering

Førstkommende lørdag og søndag spilles lagkamp mellom lag Hartvigsen og lag Haram om retten til å representere klubben i lagfinalen. Vinneren plukker så ut det tredje paret fra det tapende laget. Det er tre par som skal være med på finalelaget.

Spillingen starter på lørdag klokka 10.00 i klubbens lokaler, og det er åpent for de som vil å bivåne kampen. Terje Hildremyr er loset inn som uhild(r)et turneringsleder og skal sørge for ro og orden i rekkene. Vi antar at spillingen vil pågå fremover mot kl. 18.00 på lørdag, og at vi begynner igjen klokka 10.00 på søndag. Vi skal være ferdig i god tid til fotballkampen som starter klokka 18.00. Det spilles seks sesjoner med 16 spill i hver sesjon.

På bildet ser vi forøvrig kaptiein Hartvigsen i en ivrig peptalk fra en treningskveld med sine disipler. Det blir lagt ut liveoppdatering fra arrangementet når spillingen begynner.

To og et halvt Mo-par til finalen i NM par.

 

 

Årets KM-par/NM semifinale ble arrangert i Sandnessjøen 13-14. April med 30 par til start. Helgeland Krets har i år 5 plasser i finalen, noe som er ny rekord.  Turneringen ble svært jevn, og de fire første plassene var ikke klare før siste kort var spilt.

Fra vår klubb ble Anne Irene og Frank Bogen nr 3, Sverre Selfors og Bjørnar Småli nr 5 mens Håkon Bogen knep andreplassen sammen med Jack Holand fra Båsmo. Vi ønsker dem lykke til i parfinalen.

Kretsmestre ble Gunnleiv Grude og Kjetil Lund fra Sømna. Den siste finaleplassen gikk til Karlberg - Thomassen fra Båsmo.

Se alle resultatene her:

 

http://bridge.no/var/ruter/html/2073/2013-04-13-14.htm