Avansert søk


Round robin 2. Norway U-20 vs Norway U25

  todays first match in the vugraph was played between Norway U-25 and Norway U-20. The first big swing appeared in board 2.

 

 

Eide decided to bid 6 NT after Ellingsens 3 diamond. Looks like there was a misunderstanding with the 3 diamond bid. 6 NT was unmakeable and Norway U-20 took the lead by by 14 IMPs when Skjetne-grude played 4 hearts doubled 4 down. 

Terminlista resten av våren

Tysdag 16.april, klubbmesterskap singel

Tysdag 23.april samspel Hafslo

Tysdag 30.april, årsmøte med vanleg parkveld

Round Robin 3, Sweden U25 vs Denmark U25

Board 13

Board 13 was an interesting board in the vugraph match between Sweden U25 and Denmark U25.

Daniel Gullberg in south had a real bidding problem over 3 hearts. He solved this problem with a conventional 3NT showing 4 diamonds and 6(+)clubs, and his partner Johan Karlsson ended the bidding competition with 5 diamonds. Karlsson had a fast play for 12 tricks. At the other table Peter Jepsen opened with 2 diamonds, Cecilia Rimstedt in east bid 2 hearts and Majka Bilde in soth ended the auction with 5 diamonds, making 12 tricks and a flat board.

 

The Norwegian U20 team bid and made 6 diamonds after this bidding competition

(2 diamonds showed weak with 5 or 6 diamonds, 2NT forcing with diamond support, 3NT showing 6 diamonds, 4NT 0314 blackwood, 5 hearts 2 aces)

Regler for Sommerbridge 2013

Regler for sommerbridge  Steinkjer Bridgeklubb sesongen 2013

vedtatt på styremøte 8.4.2013

 

  1. Sommerbridge i Steinkjer Bridgeklubb spilles i tidsrommet april/ mai – september.Klubben har sommerpause de tre siste ukene i juli og den første uka i august.
  2. Resultatet regnes ut i prosent (%).
  3. For resultat sammenlagt må spillerne ha spilt med 5-fem forskjellige makkere.
  4. Beste resultat med samme makker blir tellende.
  5. Ved poenglikhet i sammendraget rangeres den spilleren som har beste stryk-resultat først..
  6. Ved 3-tre bord (eller færre) kan det scores maks 65%.
  7. Ved 5-fem eller flere deles det ut kveldspremie. 

 

Steinkjer Bridgeklubb

Olav Ukkelberg
leder

Olrudpåsken og Austmarka

Olrudpåsken blir årlig arrangert helgen før påsken virkelig setter inn.

Først ut er en åpningsturnering, denne er normalt basert på at man drikker og at man har det hyggelig rundt bordet. Ronny Korsmo med makker Ove Andersbakken kom til slutt på en 5 plass i denne turneringen, det var 23 par med. Det var inen andre Jessheim spillere med her. Vinnere ble Norgesmester i par Nils Kåre Kvangraven og landslagssspiller Odin Svendsen. Beste romeriking ble John Roar Stein fra BK Norrøna på 2 plass med makker Jan Erik Sandnes.

Deretter var det parturneringene, disse startet lørdag morgen og varte ut til lunsj på søndag. Jessheim BK var representert i både Mester og A-pulje. I A-Pulja stilte Lars Kristian Moen og Per Erik Langbråten som makkerpar. Bjørn Bergersen spilte med Helge Berg fra Lørenskog BK. Det stilte hele 48 par på startstreken, Bjørn ble beste Jessheim spiller i år. Sammen med makker kom de til slutt på en fin 7 plass. De var lenge med å kjempet om seieren, men mot slutten ble det nok litt stang ut. Lars Kristian og Per Erik som var regjerende mestere i denne pulja, kom til slutt på en 18 plass. Jeg mener å huske at de aldri var med helt der oppe, men 18 av 48 er uansett godt jobbet.

I Mester pulja var det flere Jessheim spillere, Thorval og Kurt Edgar, Svein Otto og Halvor, Jan Frode Karlsen med makker, Olav Lomsdalen med makker, Ronny med makker og Martin og Geir. Best av alle ble for øvrig Kåre Bogø og Bård Kåre Græsli fra Singsås BK. Disse gutta har vist en enormt god form i det siste, de er med å kjemper om seier i nesten alt de stiller opp i. Best av Jessheim parene ble Thorvald og Kurt, de kom til slutt på en god 6 plass. Svein Otto og Halvor var med helt oppe største delen av turneringen, en 10 plass var nok ikke det de hadde håpet på. På 9 plass fant vi Jan Frode med makker, de hadde en rufsete start hvis jeg husker rett, men klatrer godt på slutten. Olav og makker kom til slutt på en 20 plass, rett over middels. Disse vil for øvrig danne et fast makkerpar i divisjonsspillingen i året som kommer. Så Jorunn kan fort ende opp med å bli Jessheim medlem ganske snart. Ronny med makker hadde liten om ingen glid, det var mer minus enn pluss i nesten alle runder og 5 sist i det 34 par store feltet var ikke mye å skryte av. Martin og Geir slet tungt på samme måte som Ronny med makker og måtte til slutt ta til takke med 32 plass.

I Lagturneringen som gikk av stabelen søndag etter lunsj og mandagen var det også Jessheimspillere med å kjempe. Olav og Jan Frode spilte på lag "Lomsdalen", mens Ronny, Svein Otto, Martin og Geir spilte på lag "Korsmo". Sjøsamen som ledet turneringen nesten fra start til mål, var nesten uslåelige, selv om lag "Korsmo" burde ha vunnet kampen mot dem som for øvrig ble BBO overført. Martin og Geir plasserte seg helt i toppen på butleren, et snitt på 0,33 IMP vunnet per spill er OK. Jan Frode Karlsen og makker Kjell Otto Kopstad vant butleren med et utrolig snitt på 1,39 IMP per kamp. Well done!!  Lag "Lomsdalen" ble beste Jessheim lag, det kom til slutt på 4 plass, bare 1VP opp til 3 plass. Lag "Korsmo" måtte ta til takke med 9 plass, vel vitende at 3 spill i  2 av de 3 siste kampene kunne vippet dem opp til 2 plass totalt.....

Austmarka er en turnering som blir arrangert hver skjærtorsdag ute i de dype skoger Nord/Øst for Kongsvinger. Årlig så kommer det mange romerikspar dit, men i år var det kun ett Jessheim par. Ronny og Henning som var faste makkere for noen år siden, stilte opp og vant like så godt hele skiten. Etter en rufsete start, å bare så vidt over middels ved lunsj, så spilte de stødig etter lunsj og var med i teten hele veien. Før siste runde så var de på 2 plass, men en forrykende siste runde, som mot de som ledet måtte svinge seieren til deres fordel, var det lite spenning før slippene kom ut. Andre Romerikspar som var der... Alf Gunnar Pedersen(Haga BK) og Morten Eriksen(Aurskog BK) på 2 plass, Johnny Horfseth og Dan Sandbekkbråten (begge Aurskog BK) på 6 plass. Lars Erik Ottershagen(Haga BK) og Andrè Hagen(Aurskog BK) på en 7 plass. Hans Olav Vestereng og Per Ottar Bjerkely på 8 plass, Gunnar Erik Hammer og Per Otto Hammer på 9 plass, begge siste parene fra Aurskog BK. Henry Hansen som tidligere spilte fast i vår klubb var også tilstede, han spilte med slekta til Kasserer Per Erik Langbråten, nemlig Roar Langbråten. Henry satt ikke i draget, men det var utrolig hyggelig å hilse på en gammel kjenning fra egen klubb. Det var for øvrig 19 par på startstreken, som skulle kjempe over 51 spill.

Ny nyhetsartikkel

Olaf og Per E best på mandag 8/4

 

  Kristiansund B.K   08.04.2013 Score %
1. O.Bakken - P.E.Folland 72 60,00
2. F.L.Olsen - M.Røsand 65 54,16
3. A.Ellingsen - Ø.Kvisvik 64 53,33
4. R.Biesmans - H.Biesmans 59 49,16
4. O.J.Stene - B.Taknes 59 49,16
6. O.Østigård - J.Eliassen 41 34,16
      360  
  M=Middels.   M=60  

Generalforsamling avholdt tirsdag 19. mars

Årsmøtet ble greit gjennomført 19. mars.  Styret forsetter som før.  Ivar Gjerde ba om å få gå ut av styret, og inn kom Verina Dahl.  Protokollen blir lagt ut på hjemmesiden når den er godkjent.

Spill fra 26. mars av Jan Th. Thoresen

Knut K. har skrevet om et spill gjennomført av Jan Th. Thoresen sist tirsdag.

Les om spillet her

Sommerbridgen 2013 er historie

 

Anders holdt unna for utfordrerne

 

Enkeltresultater: 2.4.2013   9.4.2013   16.4.2013   23.4.2013   30.4.2013   7.5.2013   14.5.2013   21.5.2013   28.5.2013   4.6.2013   11.6.2013    18.6.2013   25.6.2013   2.7.2013   9.7.2013   16.7.2013   23.7.2013   30.7.2013   6.8.2013  13.8.2013  20.8.2013   27.8.2013    3.9.2013   6.9.2013

 

Merk at en presisering av reglementet har ført til enkelte endringer i sammendraget !
Se nederst i artikkelen !

Sluttresulatet 

 

Happy Birthday Matias!

 

The bloggers would like to congratulate the NPC of the Danish U20 team with his 25th birthday!! Have a nice one!